Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
sfat achizitie telefon pana in 20...

Stoc Smart CAM TV

Ce corzi de chitara sa cumpar?

Galaxy A54 compass defect?
 Cumparare AC Gree [Buget maxim 30...

Telekom

Ce e aratarea asta ?

Probleme timonerie schimbator sau...
 Numar strada gresit in contractul...

Centrala Ariston Cares Premium 24...

La multi ani @Klasse!

La multi ani @shmecherul!
 pareri ipad 6-2018- flip

Cum au aparut supermarketurile in...

Campanii mincinoase Carrefour

Tv toshiba defect
 

Conectare SPDIF(laptop) la sistem 5.1

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
RDragos

RDragos

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 13.01.2006
Am si eu o problema. Am un laptop cu placa onboard. am citit in specificatii (scrie si pe el) ca are iesire SPDIF pentru 5.1 (este jack stereo, acelasi in care se baga si boxele normale sau castile).
La sistemul 5.1 am numai "intrare aux", adica intrare stereo, sa zic de la un cd-player portabil (un jack stereo), sau intrare 5.1, 3 jack`uri stereo separare : center/subwoofer, rear, si front. La calculatorul normal aveam placa audio 7.1 si aveam 3 cabluri care le legam din placa in cele 3 intrari de la sistem, dar la laptop cum/ce leg? am vazut pe net ca exista adaptor care-mi face iesire optica, dar nu am alta mufa la sistem in afara de cele 3 separate, si cea auxiliara.
Ca informatie suplimentara, amplificatorul si intrarile se afla in cutia de la woofer, si pe langa intrari are cate o iesire RCA pentru fiecare satelit

#2
pownee13

pownee13

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 758
  • Înscris: 31.03.2005
spdif ar trebui sa fie optic sau rca mai cauta.
vezi ca daca dai o cautare cu google pe SPDIF iti explica ce si cum cred ca era al doilea sau al treilea site afisat.
daca nu ai intrare digitala la sistem nu poti folosi spdif.

#3
RDragos

RDragos

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 13.01.2006
damn. atunci o sa caut o placa audio pe pcmcia. merci pt raspuns.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate