Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen
 

Info starea drumurilor

* * * * * 2 votes
  • Please log in to reply
3303 replies to this topic

#1117
sandu222

sandu222

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,854
  • Înscris: 06.10.2008
Asta nu mai stiu, dar iti dai seama ca fiind iarna si munte te poti astepta la zapada.Poate nu neaparat pe carosabil dar pe alaturi sigur trebuie sa fie. Si la munte stii cum e...cand la Bucuresti sau Galati ploua la munte ninge iarna.

#1118
alexino

alexino

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 533
  • Înscris: 12.02.2006
Stie cineva care este starea drumului intre Cartisoara si Balea Cascada? Sunt suficiente cauciucurile de iarna?

#1119
pescaru

pescaru

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,378
  • Înscris: 14.08.2003
Are cineva idee cum se prezinta DN 1H, mai exact portiunea Nusfalau (jud. Salaj) - Sinteu - Alesd (jud. Bihor).
Multumiri anticipate.

#1120
andy_x3m

andy_x3m

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 487
  • Înscris: 15.06.2005
Saluti!
Nu am mai fost, dar voi mere in acest weekend in lepsa. In functie de timp voi urca si pana la Ojdula si poate voi cobora si pana la Tg Secuiesc, dar... repet depinde de timp.

#1121
sandu222

sandu222

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,854
  • Înscris: 06.10.2008

View Postandy_x3m, on 23rd February 2011, 14:19, said:

Saluti!
Nu am mai fost, dar voi mere in acest weekend in lepsa. In functie de timp voi urca si pana la Ojdula si poate voi cobora si pana la Tg Secuiesc, dar... repet depinde de timp.
Ok, multumesc, sa nu uiti sa dai si un replay. In mare stiu cum e drumul dar nu stiu daca au terminat anul trecut de asfaltat si portiunea dintre Tulnici si Lepsa, aia era cam bombardata cu beton erodat si resturi de asfalt+ crapaturi in beton. Unii zic ca s-a turnat covor de asfalt altii ca nu, dar nimeni nu spune ceva concret. Te asteptam cu bine inapoi  :thumbup:

#1122
xulescul

xulescul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 43
  • Înscris: 02.08.2008
Ziua buna!
Aveti idee cum o fi drumul moroeni - lacul bolboci?
Practicabil pentru un 2x4 obisnuit?

#1123
sandu222

sandu222

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,854
  • Înscris: 06.10.2008
Nu stiu sa iti dau raspunsul exact, dar chiar acum cateva zile am gasit urmatorul filmuletz pe youtube cu un Duster, filmat saptamana trecuta cred(poti vorbi cu proprietarul masinii sau cine a filmat). Zapada este....ceva, mie mi se pare riscant de unul singur(o singura masina).

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/OHFB4hW6cII?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#1124
xulescul

xulescul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 43
  • Înscris: 02.08.2008
Mersi mult de raspuns
M'asteptam sa m'alerteze pe mail cand da cineva un semn, d'asta raspund asa tarziu

#1125
OvidiuNS

OvidiuNS

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,855
  • Înscris: 04.07.2010

View Postxulescul, on 3rd March 2011, 12:42, said:

M'asteptam sa m'alerteze pe mail cand da cineva un semn, d'asta raspund asa tarziu

Scoțienii, ca să nu consume curent, dezactivează soneria de la intrare și ies ei din când în când să vadă dacă nu le vine cineva în vizită.

Așa și tu, n-aștepta pe mail, intră din când în când pe forum  :coolspeak:  !

#1126
sandu222

sandu222

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,854
  • Înscris: 06.10.2008
:coolspeak:

#1127
colombo2003

colombo2003

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,312
  • Înscris: 16.07.2008
Cam care mai este acum, de cand cu lucrarile la pod, la Cernavoda, ruta de ajuns din Bucuresti la Constanta?

Ma intereseaza mai multe variante (calitate asfalt in primul rand, timp, alte cheltuieli (taxe de drum etc). Multumesc

#1128
OvidiuNS

OvidiuNS

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,855
  • Înscris: 04.07.2010

View Postcolombo2003, on 11th March 2011, 16:47, said:

Cam care mai este acum, de cand cu lucrarile la pod, la Cernavoda, ruta de ajuns din Bucuresti la Constanta?

Salutare !

Acum o lună au trecut mai mulți cunoscuți și mi-au comunicat că podurile peste Dunăre n-au nici o treabă. E închis podul peste canal (ăla de lângă ecluză), așa că după ce treci Dunărea, ești deviat prin orașul Cernavodă, apoi reintri pe drumul principal. Nu pierzi decât vreo 10-15 minute. De asfalt n-au zis nimic, așa că presupun că e ok.

Sănătate și toate cele bune !

Edited by OvidiuNS, 11 March 2011 - 17:36.


#1129
rahova

rahova

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 175
  • Înscris: 23.07.2009
salut, ma intereseaza si pe mine cum e drumul Bucuresti-Pitesti-Craiova-Dr.Tr.Severin-Timisoara-Cenad ( in special calitatea asfaltului)
multumesc.

#1130
OvidiuNS

OvidiuNS

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,855
  • Înscris: 04.07.2010

View Postrahova, on 12th March 2011, 14:43, said:

salut, ma intereseaza si pe mine cum e drumul Bucuresti-Pitesti-Craiova-Dr.Tr.Severin-Timisoara-Cenad ( in special calitatea asfaltului)

Uite aici o informație de la Crăciun.
Sper să te ajute.

Sănătate și toate cele bune !

#1131
again

again

    WEB DUDE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,068
  • Înscris: 21.10.2005
referitor la podul in lucru de la Cernavoda: se merge prin oras (se face stanga la intersectia de dupa sensul giratoriu de la iesirea de pe A2). drumul e plin de gropi si se ocolesc vreo 5-6km. nu vreau sa-mi inchipui ce-o sa fie la vara pe strada aia

tot la subiect: s-au mai asfaltat portiuni din varianta calarasi - adamclisi - murfatlar

#1132
sandu222

sandu222

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,854
  • Înscris: 06.10.2008
Ce ai mai facut MAN ai mai fost?

#1133
zugry

zugry

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,441
  • Înscris: 27.04.2007

View Postsandu222, on 25th February 2011, 11:03, said:

Ok, multumesc, sa nu uiti sa dai si un replay. In mare stiu cum e drumul dar nu stiu daca au terminat anul trecut de asfaltat si portiunea dintre Tulnici si Lepsa, aia era cam bombardata cu beton erodat si resturi de asfalt+ crapaturi in beton. Unii zic ca s-a turnat covor de asfalt altii ca nu, dar nimeni nu spune ceva concret. Te asteptam cu bine inapoi  :thumbup:

o idee este sa suni la SC VEGA in galati si sa-i intrebi daca au terminat lucrarea  :coolspeak:

#1134
sandu222

sandu222

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,854
  • Înscris: 06.10.2008
Sau as putea sa ma duc pana la SC SPEDITION UMB in Adjud poate imi acorda Dorinel o intrevedere :D eventual sa il intreb de ce nu a dat mita mai mare ca sa obtina avizul de mediu sa termine odata lucrarea :)

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate