Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mufa microusb a telefonului mobil...

"Ciudatenii" control pasa...

Impamantare

Apple maps pe Windows 10
 Sfarsitul woke-ismului si al core...

Renovare completa + pompa de cald...

Libre Office nu vad liniile

Modalitați amuzante și ...
 O disparitie de ani buni, Acces D...

Mancarea e scumpa

Parere achiziționare BMW G20

Schimbarea bateriei moderne la VA...
 Rostschreck Lidl

Si noi suntem Florin Piersic? / J...

Rascumparare euroobligatiuni (pri...

Detartraj partial slatina
 

Recuperare permis

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
30 replies to this topic

#19
cristobob

cristobob

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,490
  • Înscris: 06.01.2014
Nu știu unde trebuie sa faci CI, însă eu știu ca se face în 7 zile.

#20
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,449
  • Înscris: 01.12.2001

View PostExcelsior01, on 17 ianuarie 2024 - 18:53, said:

Rog un admin sa stearga topicul,multumesc.
Degeaba rogi.
Când te-ai înregistrat ai fost de acord cu Regulamentul. Nu se șterg la cerere topicuri. Doar dacă într-adevăr îs ilegale.

#21
Leo2006

Leo2006

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,969
  • Înscris: 30.08.2006
Nu este nici o problema daca nu-l ridici in termen. Rezolvi cu actul de identitate și mergi să-ți recuperezi și permisul.

#22
RealMe

RealMe

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 281
  • Înscris: 15.12.2023
Dacă se prinde zici că ai așteptat să bage CI-u ăla nou cu chip.

#23
Excelsior01

Excelsior01

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 516
  • Înscris: 24.07.2019

View PostRealMe, on 17 ianuarie 2024 - 19:16, said:

Dacă se prinde zici că ai așteptat să bage CI-u ăla nou cu chip.
:-) Mersi,sper sa fie si ala de acord.

#24
bogdan_o

bogdan_o

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,203
  • Înscris: 05.04.2005

View PostExcelsior01, on 17 ianuarie 2024 - 18:04, said:

Va salut,

Luna viitoare pe 16,trebuie sa merg la Rutiera,sa reintru in posesia permisului(a fost suspendat).

Am buletinul expirat din iunie,anul trecut,am programare pe 23 luna asta sa-l refac,insa pe 23 e posibil sa plec din tara pentru o luna de zile;intrebarea este,daca pot sa merg la Rutiera cu pasaportul?Sunt sigur ca daca ma duc la Rutiera cu buletinul expirat,nu-mi da permisul,posibil sa ma aleg si cu amenda.

Multumesc.

Salut

DRPCIV nu iti poate da amenda pentru buletin expirat, ca nu e nicaieri in codul rutier trecuta amenda pentru buletin expirat. Numai SPCEP te poate amenda, dar eu nu am auzit de cineva care sa fie amendat pt asta.

Dar e posibil sa nu iti dea permisul daca observa. Nu te du cu pasaportul ca mai rau bate la ochi.

Cel mai safe e sa ceri sa ti-l trimita acasa prin Posta. Postasii nu sunt asa de rigurosi. Eventual ii arati Postasului pasaportul daca intreaba.

#25
MareleIntelept

MareleIntelept

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,710
  • Înscris: 26.07.2023
Iti da permisul inapoi contra dovezii inlocuitoare. Nu are nimeni treaba cu cartea de identitate.

#26
Excelsior01

Excelsior01

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 516
  • Înscris: 24.07.2019

View Postbogdan_o, on 17 ianuarie 2024 - 20:14, said:

Salut

DRPCIV nu iti poate da amenda pentru buletin expirat, ca nu e nicaieri in codul rutier trecuta amenda pentru buletin expirat. Numai SPCEP te poate amenda, dar eu nu am auzit de cineva care sa fie amendat pt asta.

Dar e posibil sa nu iti dea permisul daca observa. Nu te du cu pasaportul ca mai rau bate la ochi.

Cel mai safe e sa ceri sa ti-l trimita acasa prin Posta. Postasii nu sunt asa de rigurosi. Eventual ii arati Postasului pasaportul daca intreaba.
N-am treaba cu postasul,suntem rude...

View PostMareleIntelept, on 17 ianuarie 2024 - 20:26, said:

Iti da permisul inapoi contra dovezii inlocuitoare. Nu are nimeni treaba cu cartea de identitate.
Nu m-am gandit la asta!Sper din inima sa ai dreptate!

#27
MareleIntelept

MareleIntelept

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,710
  • Înscris: 26.07.2023
Stiu pe cineva care si-a pierdut buletinul cu o zi inaintea recuperarii permisului. Tanti de la ghiseu nu i-a cerut decat dovada.

#28
Excelsior01

Excelsior01

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 516
  • Înscris: 24.07.2019

View PostMareleIntelept, on 17 ianuarie 2024 - 20:41, said:

Stiu pe cineva care si-a pierdut buletinul cu o zi inaintea recuperarii permisului. Tanti de la ghiseu nu i-a cerut decat dovada.
Multumesc!

#29
murdar

murdar

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,862
  • Înscris: 24.05.2020
Te duci si declari CI pierdut. Primesti o dovada ca ai declarat pierderea si ca ti se face altul si cu dovada aia te duci si ridici permisul. Acea dovada este document legal de identitate.

#30
MareleIntelept

MareleIntelept

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,710
  • Înscris: 26.07.2023
Nu exista dovada inlocuitoare pentru CI. Singurul inlocuitor este titlul de calatorie, o singura data.

#31
unknown_35

unknown_35

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,851
  • Înscris: 20.05.2013
Cred ca poti cere o cartede identitate provizorie, sau eliberarea in regim de urgenta.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate