Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sfaturi achizitie boxe hi-fi pent...

Baterie externa solara vs baterie...

recomandare placa captura video

Trecere apartament pe numele meu
 Seria 3 - E90 / 91

LakeSide 11 Straulesti

arii

Sapa peste pardoseala
 Smart phone pentru auz deficitar

Manager transport marfa. Pareri. ...

BIOS F.24 pentru HP Pavilion g7-2...

Meta Quest 3 512 gb
 Father's Day

Clipboard files copy/paste, filen...

Boardgame-uri despre cuvinte

Care-i treaba cu Reddit-ul? (nu m...
 

Recomandare joc open world in care ucizi roboti

* - - - - 2 votes
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
justice22

justice22

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,783
  • Înscris: 12.05.2012
Salut! Mi-am facut un PC nou și vreau să testez  noul RTX4070 Caut un joc cu grafica realista open world, cu scene apocaliptice (nu 100% neapărat) în care ucizi roboți. Neaparat sa fie third person. Imi puteti recomanda un astfel de joc? Mulțumesc!

Edited by justice22, 16 January 2024 - 16:26.


#2
tEo

tEo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,860
  • Înscris: 25.01.2002
fallout 4, fallout 76

#3
Soulstream

Soulstream

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,028
  • Înscris: 03.02.2014
nush la ce fel de roboti te referi, dar teoretic "horizon: zero dawn" se potriveste cerintelor tale. Nu prea sunt scene apocalitice (teoretic, apocalipsa a trecut si acum planeta isi revine) in schimb

#4
jakota

jakota

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,689
  • Înscris: 22.05.2011
Halo Infinite  ?   :)

#5
Leo2006

Leo2006

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,015
  • Înscris: 30.08.2006
E o intrebare pentru ChatGPT
Raspunsul lui a fost:
"Dacă cauți un joc open-world cu grafică realistă, scene apocaliptice și în care să ucizi roboți, îți recomand Horizon Zero Dawn. Acest joc de acțiune și aventură dezvoltat de Guerrilla Games oferă o lume vastă și frumos detaliată, în care poți explora peisaje diverse și înfrunta creaturi mecanice.
Horizon Zero Dawn are o poveste captivantă care se desfășoară într-un viitor distopic, iar jucătorii preiau controlul asupra lui Aloy, o vânătoare pricepută care se confruntă cu roboți gigantici și descoperă secretele unei lumi decadente. Jocul oferă o experiență third-person și te încurajează să folosești abilitățile tactice pentru a supraviețui și a învinge inamicii.
Te poți bucura de un sistem de luptă variat, care implică utilizarea unor arme inventive și capcane pentru a învinge diferitele creaturi mecanice. De asemenea, grafica detaliată și peisajele uimitoare fac din acest joc o experiență vizuală remarcabilă."
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/wzx96gYA8ek?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#6
tEo

tEo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,860
  • Înscris: 25.01.2002
76:

[ https://i.imgur.com/Ivn1z4v.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#7
justice22

justice22

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,783
  • Înscris: 12.05.2012
Ceva mai realistic, gen the last of us?

#8
Leo2006

Leo2006

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,015
  • Înscris: 30.08.2006
Metro Exodus Enhanced Edition:
Situat într-o lume post-apocaliptică, acest joc oferă o poveste intensă și atmosferă înfricoșătoare, pe măsură ce explorezi suprafața pământului și lupti pentru supraviețuire.

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/6ROuftjzHDI?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Rage 2
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/ZzEx3YEoXRI?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Days Gone
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/99NfMJFaG1Y?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#9
n-amname

n-amname

    Brain Power User

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,732
  • Înscris: 10.11.2013
3rd person, zero dawn. Ajunge in curand pe PC si partea a doua, forbidden west (desi FW a fost superior doar la grafica, in rest a fost plictisitor si anemic). Grafica Zero Dawn e buna, dar sub alte jocuri open world fara (multi) roboti gen Red Dead Redemption 2 sau Cyberpunk (care este 1st person).
Starfield se petrece si el post apocaliptic, e 3rd person si are ceva enemies roboti (desi majoritatea dusmanilor sunt oameni). Contrar valului de hate de pe online, jocul mi s-a parut fun si consider ca nu mi-am pierdut timpul in el.
Apoi, este Armored core: fires of rubicon. Doar ca jocul asta e challenging, chiar trebuie sa "git good" cum spun fanii FromSoftware si nu este open world, dar e plin cu roboti.

Edited by n-amname, 17 January 2024 - 02:48.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate