Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
LakeSide 11 Straulesti

arii

Sapa peste pardoseala

Smart phone pentru auz deficitar
 Manager transport marfa. Pareri. ...

BIOS F.24 pentru HP Pavilion g7-2...

Meta Quest 3 512 gb

Father's Day
 Clipboard files copy/paste, filen...

Boardgame-uri despre cuvinte

Care-i treaba cu Reddit-ul? (nu m...

Diferente diferentiale
 Finala Eurovision 2024

De ce nu mai sunt proteste?

Etanșare intre cada perete b...

Back-up box Fronius ?
 

Euthyrox vs Accu-Thyrox

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
4 răspunsuri în acest subiect

#1
DianaXO

DianaXO

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.819
  • Înscris: 09.12.2012
Buna , stie careva care ar fi diferenta dintre cele doua ? Am tot incercat sa caut informati si pe internet dar nu prea am gasit informati destule.

Problema  cu Euthyrox , era ca incepusem sa am anxietate ,dureri de cap, nervozitate , greata si senzatia ca ma strangea gatul , si parca aveam si o oare care inflamatie (reactie alergica chiar) de imi simteam corpul mereu inflamat ,   si ultimele analize cat timp inca luasem Euthyrox , indicau TSH-ul la 6.7 , am luat o pauza de la euthyrox timp de o luna , si greata si senzatia ca ma strangea gatul s-au redus destul de semnificativ, dar incepusem sa observ si faptul ca tot timpul imi era frig si ma simteam si obosita si uneori depresiva , desi anxietatea  parea mai controlabila in sensul ca nu ma simteam nici prea agitata , cat timp am luat pauza de la Euthyrox.

Recent am decis sa incerc Accu-Thyrox , insa mi-e putin din nou frica sa nu mai am iar simptomele ce le aveam pe Euthyrox.

Editat de DianaXO, 02 mai 2023 - 17:09.


#2
Remicade

Remicade

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 6.782
  • Înscris: 25.11.2009
Sunt exact aceeasi chestie, unul comprimat altul solutie, unii nu suporta Euthyrox din cauza noii formule, singura alternativa care le ramane e sa incerce Accu-Thyrox. Nu poti sa stii dinainte cum il vei tolera decat daca il iei.

Editat de Remicade, 02 mai 2023 - 17:32.


#3
costeld69

costeld69

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.742
  • Înscris: 07.02.2011

 DianaXO, on 02 mai 2023 - 17:08, said:

Problema  cu Euthyrox ,
Poate e doar chestia legata de excipienti.
https://www.ruxandra...ul-vechi-si-nou
https://tiroida.ro/2...de-ingrijorare/

Editat de costeld69, 02 mai 2023 - 17:44.


#4
Handicarpati

Handicarpati

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 6.581
  • Înscris: 11.06.2010
E aceeasi substanta activa, adica e acelasi lucru, dar sub forma lichida. Diferente exista in cat si cum se absoarbe, teoretic s-ar absoarbe mai mult si mai repede din forma lichida, dar diferentele sunt minime.

#5
Victor5

Victor5

    Verba volant, scripta manent

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.298
  • Înscris: 05.04.2011
Problema cu hormonul tiroidian tine de doza, si sper ca gasiti dozaje diferite (de exemplu: 25, 50, 75, 88, 100, 112, 125, 137, 150, 175, si 200 micrograme în comprimate)

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate