Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Unde au disparut tancurile federa...

RMN Decontat

Jgheab clasic forma "U"- ...

Reparatie plafoniera LED
 Problema PC - se blocheaza sau re...

Notebook HP 840G2 - Upgrade RAM, ...

Defect ciudat Videorecorder Panas...

lege de reglementare a shrinkflat...
 Care este cota parte la succesiun...

Camera auto DVR PNI Voyager S2600...

Cartelul din Carpati - mafia PNL ...

Trecut: Europa versus S.U.A. la c...
 Garantie apartament dezvoltator

Aplicație GPS cu zoom automa...

Ipad Pro & Air 2024

Service si revizii reprezentanta
 

Adventisti

* * * - - 5 votes
  • This topic is locked This topic is locked
31450 replies to this topic

#2251
mizerabilu

mizerabilu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 921
  • Înscris: 11.02.2010

Quote

Cui se ruga Isus in acele momente ?

:wacko:
Daca Dumnezeu este in cineva sub forma Duhului Sfant ,si se roaga prin Duhul ,cui se roaga ...? :rolleyes:
Dumnezeu este Duh si este peste tot ,omniprezent ...Biblia spune ca in El locuia toata plinatatea Dumnezeirii...Colos 1;19.

Edited by mizerabilu, 31 March 2010 - 14:04.


#2252
overseas

overseas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,131
  • Înscris: 09.01.2007
Atunci e clar: cand Isus se ruga, vorbea singur (adica, cu sine insusi). Superb, tocmai l-ai facut nebun pe Isus  :nonobad:

#2253
mizerabilu

mizerabilu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 921
  • Înscris: 11.02.2010
Biblia spune ca in El locuia toata plinatatea Dumnezeirii...Colos 1;19.

Cum locuia toata plinatatea lui Dumnezeu in Isus Hristos ?

Ai reactionat clasic fariseilor ...

Ioan 10:30
Eu și Tatăl una suntem."
Ioan 17.11-22;
Ioan 10:31
Atunci Iudeii iarăși au luat pietre ca să-L ucidă.
Ioan 8.59;
Ioan 10:32
Isus le-a zis: "V-am arătat multe lucrări bune, care vin de la Tatăl Meu: pentru care din aceste lucrări aruncați cu pietre în Mine?"
Ioan 10:33
Iudeii I-au răspuns: "Nu pentru o lucrare bună aruncăm noi cu pietre în Tine, ci pentru o hulă, și pentru că Tu, care ești un om, Te crezi Dumnezeu." :thumbup:


#2254
CatunStelian

CatunStelian

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,242
  • Înscris: 07.07.2008

 mizerabilu, on 31st March 2010, 15:43, said:

(...) textul ebraic din Ioan 19:19:

Iahșua Hanozri Vumelech Hajehudim
Isus din Nazaret, Regele iudeilor
Domnule m.,
Cam ce puteți spune despre proveniența acestui text adus de dvs.?

Pentru căm dacă textul era în ebraică (neo-ebraică), care se vorbea în Iudeea, atunci acesta a fost:

ישׁוע הנצרי מלך היהודיים
Yeșu'a han-nodzrí, mélekh hay-yăhudiyim.
Waw (umélekh în loc de mélekh ?) nu ar avea motiv de ce să fie adăugat acolo.

Dar este posibil ca inscripția evreiască să fi fost în dialectul iudeo-aramaic, care era limba cea mai uzuală a evreilor la data aceea și în multe locuri (în Galileea și în alte provincii, în special în diaspora orientală) era limba evreilor. În acest caz, inscripția ar fi fost:

ישׁוע נצריא מלכא דיהודיא
Yeșu'a nodzriyya', malka' diyhudayyee'

Edited by CatunStelian, 31 March 2010 - 16:43.


#2255
ben_gal

ben_gal

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 494
  • Înscris: 08.06.2007

 Quasar_Z, on 30th March 2010, 14:21, said:

nea bengale,
o singura intrebare si din partea mea : daca nu ati putut dovedi ca Isus este mincinos......de ce nu L-ati crezut?
nea Quasar, prea onorate
Ce a scris Yeshua?

Edited by ben_gal, 31 March 2010 - 18:25.


#2256
overseas

overseas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,131
  • Înscris: 09.01.2007

 mizerabilu, on 31st March 2010, 16:43, said:

Biblia spune ca in El locuia toata plinatatea Dumnezeirii...Colos 1;19.

Cum locuia toata plinatatea lui Dumnezeu in Isus Hristos ?

Ai reactionat clasic fariseilor ...

Ioan 10:30
Eu și Tatăl una suntem."

OK, eu sunt fariseu si vreau sa te lapidez, asta am stabilit.
Dar tot nu am inteles cum, la cine si de ce se ruga Isus cand se retragea in singuratate ?
In plus, se vorbeste si de faptul ca cei credinciosi sunt uniti cu Isus asa cum Isus e unit cu Tatal. Dupa rationamentul tau rezulta ca cei credinciosi sunt Isus, nu distincti de Isus !
Ioan 17:21  Mă rog ca toți să fie una, cum Tu, Tată, ești în Mine, și Eu în Tine; ca, și ei să fie una în noi, pentru ca lumea să creadă că Tu M'ai trimes.

Fa-ti un bine si verifica doctrina lui Witness Lee 'The local church', este o secta cu o doctrina fix ca a ta in ce priveste manifestarea persoanelor Treimii.

#2257
CMVD

CMVD

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,482
  • Înscris: 31.01.2010

 ben_gal, on 31st March 2010, 19:24, said:

Ce a scris Yeshua?

Ce ar fi trebuit sa scrie?  :bye:

#2258
Quasar_Z

Quasar_Z

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 482
  • Înscris: 06.02.2010

 mizerabilu, on 30th March 2010, 15:43, said:

Un raspuns clar ,cine are 2 persoane Atotputernice ,Omniprezente ,Omnisciente ... neaga prima porunca din start.
Aha, acuma te intereseaza LEGEA, DECALOGUL; dar cand vorbim despre SABAT nu te mai intereseaza LEGEA ! Fitz-ar jegu` de biblistu` lu`peste !

 ben_gal, on 31st March 2010, 01:05, said:

Deci:

" Pe când erau strânși la un loc Fariseii, Isus i-a întrebat:

42  Ce credeți voi despre Hristos? Al cui fiu este?? ?Al lui David? I-au răspuns ei.

43  Și Isus le-a zis: ?Cum atunci David, fiind însuflat de Duhul, Îl numește Domn, când zice:

44  ?Domnul a zis Domnului Meu: ?Șezi la dreapta Mea, până voi pune pe vrăjmașii Tăi sub picioarele Tale?

45  Deci, dacă David Îl numește Domn, cum este El fiul lui??

46  Nimeni nu I-a putut răspunde un cuvânt. Și, din ziua aceea, n-a îndrăznit nimeni să-I mai pună întrebări.


1) Ce fel de invatator este acela caruia nu a mai îndrăznit nimeni să-I mai pună întrebări?  
In BIBLIE scrie ca Mesia va fi fiul lui David.
2) Daca Iisus spune ca nu este fiul lui David, atuci Mesia nu a venit inca.
Si asta nu spun eu, ci Iisus.
3) "Logica" lui Iisus mergemai departe.

prea-onorate ben_gal, "Mesia va fi fiul lui David", adica va fi descendent din David; logic, daca David nu este fiinta divina, divinitatea lui Isus nu provine de la David, dar asta nu se contrazice cu a spune ca Isus este descendent din David........subliniez.....pe linie umanoida.

de ce totusi Isus afirma ca nu este fiul lui David? simplu: pentru ca odata venit in lume odata cu celelalte profetii, inaintasii lui trec pe planul secund, iar prioritar devine scopul divin pentru care a venit Isus.

de ce spun ca "fiul lui David" = "descendent din David" ? pentru ca Biblia vorbeste in cele mai multe cazuri despre descendenti.....pe linie masculina.
exemple: Geneza 5: "3La vârsta de o sută treizeci de ani, Adam a născut un fiu ....... și i-a pus numele Set." "4După nașterea lui Set, Adam ....... a născut fii și fiice."6"La vârsta de o sută cinci ani, Set a născut pe Enos."-----un minim de seriozitate ne-ar obliga sa credem ca Adam si Set au fost totusi barbati, deci incapabili sa nasca. despre BIBLIA TA vorbesc !

deci daca Biblia vorbeste despre descendenti pe linie masculina, iar in cazul din Geneza (si multe asemanatoare) este limpede ca e vorba doar de oameni (nu de ingeri), pe mine nu ma incomodeaza deloc ca Isus neaga a fi fiul lui David; ba dimpotriva, tendinta rabinilor de a-i nega divinitatea, ar fi fost desavarsita daca Isus ar fi spus ca ESTE fiul lui David;

dar mizerabilu de unde sa stie chestia asta? ca el stie numai sa dea din copy/paste.

aceeasi intrebare (raspunzatoare) : ce ar fi trebuit sa scrie? si daca nu a scris, ce inseamna asta ?

Edited by Quasar_Z, 31 March 2010 - 20:36.


#2259
mizerabilu

mizerabilu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 921
  • Înscris: 11.02.2010
La sfîrșitul relatării despre ispitirea lui Isus, Satana a zis, atunci cînd a stat lîngă Domnul, pe streașina templului:  Dacă ești Fiul lui Dumnezeu, aruncă-Te jos de aici!  (Luca 4, 9).

Mărturia pentru Isus Hristos, Fiul lui Dumnezeu, o pot folosi toți, copiii lui Dumnezeu și copiii lui Satana, creștinii de toate convingerile, pînă și Antihristul. O mărturie este valabilă doar atunci cînd ea este legată, în fapt, de întreaga mărturie a Sfintei Scripturi și de credința și ascultarea personală față de Dumnezeu. Omul trebuie să primească în mod personal descoperirea despre Isus.

Ceea ce este o problemă mare pentru exegeți se află în 1 Ioan 4:  Duhul lui Dumnezeu să-l cunoașteți după aceasta: Orice duh, care mărturisește că Isus Hristos (Mesia) a venit în trup, este de la Dumnezeu; și orice duh, care nu mărturisește pe Isus, nu este de la Dumnezeu, ci este duhul lui Antihrist (vers. 2-3) Și aici este vorba despre mai mult decît se vede la prima vedere. Aici este vorba despre cunoștința adevărată, că Iahveh a venit în trup ca Iahshua - Iahveh - Salvator, ca Unsul lui Dumnezeu, ca Hristos, care este Domnul.

O mărturie superficială cu buzele, o mărturie de credință învățată după alții trece pe lîngă miezul propriu-zis. Orice duh care nu mărturisește astfel pe Isus, explică apostolul Ioan, acela nu este din Dumnezeu. Acela este însă duhul Antihristului. Cine vestește un alt Isus dovedește că el nu are cunoștință de Dumnezeu, și această cunoștință constă în adevărul care spune că Iahveh al Vechiului Testament, este Isus al Noului Testament. Cine tăgăduiește acest adevăr află din Cuvîntul lui Dumnezeu, care are o autoritate divină, că el a căzut în cursa duhului anticreștin.

#2260
Quasar_Z

Quasar_Z

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 482
  • Înscris: 06.02.2010
un nou mesaj fara iota de suport biblic........mizerica, m-ai convins ca nu te intereseaza Scriptura, sa ma ierti ca nu mai insist si pe minciuna de mai sus !

Edited by Quasar_Z, 31 March 2010 - 21:28.


#2261
ben_gal

ben_gal

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 494
  • Înscris: 08.06.2007
Quasar_Z

Quote

prea-onorate ben_gal, "Mesia va fi fiul lui David", adica va fi descendent din David; logic, daca David nu este fiinta divina, divinitatea lui Isus nu provine de la David, dar asta nu se contrazice cu a spune ca Isus este descendent din David........subliniez.....pe linie umanoida
Scuze. E neserios. Nici Moise nu s-a nascut divin.

Quasar_Z

Quote

de ce totusi Isus afirma ca nu este fiul lui David? simplu: pentru ca odata venit in lume odata cu celelalte profetii, inaintasii lui trec pe planul secund, iar prioritar devine scopul divin pentru care a venit Isus.
Cred ca nu are rost sa raspund. Nu e vb. de lipsa de respect, dar...

Quasar_Z

Quote

de ce spun ca "fiul lui David" = "descendent din David" ? pentru ca Biblia vorbeste in cele mai multe cazuri despre descendenti.....pe linie masculina.
.....

deci daca Biblia vorbeste despre descendenti pe linie masculina, iar in cazul din Geneza (si multe asemanatoare) este limpede ca e vorba doar de oameni (nu de ingeri), pe mine nu ma incomodeaza deloc ca Isus neaga a fi fiul lui David; ba dimpotriva, tendinta rabinilor de a-i nega divinitatea, ar fi fost desavarsita daca Isus ar fi spus ca ESTE fiul lui David;
De fapt acolo scrie ca adevaratul Mesia va fi din "osul lui David" [exprimare metaforica], insa n-are rost sa ne cramponam de aste amanunte..

#2262
mizerabilu

mizerabilu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 921
  • Înscris: 11.02.2010
Ca introducere la cele zece porunci, Cel Atotputernic a spus Eu sunt Domnul, Dumnezeul tău care te-a scos din țara Egiptului. Apoi El a poruncit ; Să nu iei în deșert Numele Domnului Dumnezeului tău, căci Domnul nu va lăsa nepedepsit pe cel ce va lua în deșert Numele Lui. (Exod 20:2+7). Numele de legământ al Domnului Dumnezeu este atât de sfânt încât nu poate fi pronunțat decât cu respect în timpul serviciului de închinare. Dumnezeu însuși a poruncit-o astfel când a zis: În orice loc în care Îmi voi aduce aminte de Numele Meu, voi veni la tine, și te voi binecuvânta. (Exod 20:24).

Nu era permis să se folosească acest Nume sfânt atunci când o persoană decedată era scoasă din casă, pentru că Dumnezeu nu este Dumnezeul celor morți, ci al celor vii: Tăcere! Căci nu trebuie să pomenim acum Numele Domnului! (Amos 6:10). Acest text din Scriptură a fost înțeles greșit de cărturarii evrei având ca efect faptul că nu s-a mai permis deloc folosirea Numelui IAHVEH. În jurul anului 270 d.Hr., când Biblia ebraică a fost tradusă în limba greacă de 70 sau 72 de cărturari evrei din Alexandria în Egipt, ei au făcut o mare greșeală: în Septuaginta (versiunea grecească a Vechiului Testament) ei au tradus Numele Iahveh cu Kyrios .

Cărturarii evrei din Tiberiada nu au fost deloc de acord cu traducerea Septuagintei și cu folosirea termenului Kyrios pentru Iahveh. Cu toate acestea, chiar și evreii au înlocuit mai târziu pe IHVH cu Adonai atunci când citeau Tora. Până în ziua de azi evreii se roagă Elohim Adonai în loc de Elohim Iahveh . Toate cele trei denumiri pentru Domnul: Adonai , Kyrios și Dominus nu au nicio legătură directă cu Dumnezeu. Adonai poate fi un om cu autoritate, Kyrios un domnitor, Dominus un conducător, dar niciunul dintre ei nu este în legătură directă cu Singurul Dumnezeu adevărat care s-a descoperit cu Numele Său de legământ Elohim Iahveh . Denumirea Iehova a apărut dintr-o interpretare greșită și este folosit doar începând cu anul 1518 d.Hr.

#2263
CatunStelian

CatunStelian

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,242
  • Înscris: 07.07.2008
Domnule m.,
E nu am uitat că mi-ați promis că îmi răspundeți.
Vreau să vă ajut puțin. Nu sunt singurul care a sesizat că legătura dintre postările dvs. și discuție nu prea există. Multe sunt fără noimă. Încercați să gândiți și cu capul dvs. pentru că Dumnezeu vă dă și dvs. înțelepciune, după care cred că vă și rugați ca un bun credincios.
Sunteți foarte insistent să arătați trinitarienilor că Iahweh este Iisus Christos. Mulți dintre cei care participă, să știți, ei chiar cred acest lucru dinainte să veniți dvs.. Printre aceștia sunt și eu, și argumente în acest sens sunt suficiente.
Ceea ce ar trebui să faceți dvs. ca sabelianist nu este să înșirați versete și copy-paste-uri despre lucruri care vi se pare că noi nu le credem (de ex. noi, trinitarienii, nu am fi de acord că este un singur Dumnezeu, ceea ce este fals), ci dvs. ar trebui să aduceți dovezi precum că Tatal și Fiul nu sunt persoane distincte. Noi am adus că sunt distincte. Chiar întrebările mele care vi se adresează sunt legate de acest subiect: dacă sunt Tatăl și Fiul persoane distincte. Și argumentele mele nu s-au terminat, dar dacă nu vreți sau nu puteți să le luați în seamă, eu ce pot să vă cer mai mult?

#2264
Quasar_Z

Quasar_Z

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 482
  • Înscris: 06.02.2010

 mizerabilu, on 1st April 2010, 08:43, said:

Ca introducere la cele zece porunci, Cel Atotputernic a spus Eu sunt Domnul, Dumnezeul tău care te-a scos din țara Egiptului. Apoi El a poruncit ; Să nu iei în deșert Numele Domnului Dumnezeului tău, căci Domnul nu va lăsa nepedepsit pe cel ce va lua în deșert Numele Lui. (Exod 20:2+7). Numele de legământ al Domnului Dumnezeu este atât de sfânt încât nu poate fi pronunțat decât cu respect în timpul serviciului de închinare. Dumnezeu însuși a poruncit-o astfel când a zis: În orice loc în care Îmi voi aduce aminte de Numele Meu, voi veni la tine, și te voi binecuvânta. (Exod 20:24).

Ma zapacila, dar de cand esti tu asa de tare pe LEGE? Iata ce pronuntat evidentiezi tu LEGEA prin NUMELE DE LEGAMANT din LEGE ! Despre ZIUA DE LEGAMANT din ACEEASI LEGE ne poti spune ceva? de cand abordezi tu atat de fanatic LEGEA aia tintuita pe cruce, cercetatorule biblic? de cand iti place tie asa de mult ceea ce este imbatranit si "spre pieire"? s-a intors Scriptura cu susul in jos nea mizerabile! ce ai vrut sa ne spui astazi? ca trebuie sa tinem Sabatul? si de ce am pierdut eu atata timp pe net, daca puteam sa astept pur si simplu ziua de astazi? de ce n-ai spus mai din timp, nea mizerabilu?

mii de multumiri pentru sustinere !!! ai vorbit astazi a doua oara impotriva ta! nu mai am cuvinte ! nici teoretic nici practic! esti de-a dreptul fantastic ! Legiuitorule !

Edited by Quasar_Z, 01 April 2010 - 12:31.


#2265
mizerabilu

mizerabilu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 921
  • Înscris: 11.02.2010
Cine tăgăduiește că singurul Dumnezeu s-a descoperit ca Tată în Fiul, acela a căzut în minciuna anticreștină. Dumnezeu este Duh (Ioan 4, 24);

El este veșnic, deci fără timp, spațiu, granițe, de nemăsurat, nesfârșit, ca Cel unic în toate si Omniprezent. El este originea tuturor lucrurilor. Mai întâi El a venit din plinătatea de Duh în trup duhovnicesc vizibil teofaniaca Ingerul Domnului , pentru că oamenii îl puteau înțelege și iubi numai într-o formă pe înțelesul lor. Astfel s-a plimbat în grădina Eden, și în felul acesta s-a făcut de cunoscut în timpul Vechiului Testament.

Dar El a vrut ca oamenii să devină din nou asemănători Lui, aceasta înseamnă transpuși în starea de nemuritori, în chipul Lui. Din cauza aceasta El a trebuie să devină mai întâi asemănător lor. El a făcut o punte între veșnicia necuprinsă și lumea noastră, descoperindu-se în chip de om. El a venit din trupul duhovnicesc în trupul de carne.

De aceea Isus nu poate fi altcineva decât Dumnezeu însuși. În El locuiește întreaga plinătate a lui Dumnezeu ; nu o treime, ...întreaga plinătate (Col. 2, 9)! Ceea ce a spus El atunci, mai este valabil și astăzi:Cine M-a văzut pe Mine, a văzut pe Tatăl. (Ioan 14, 9). El este Emanuel, aceasta înseamnă:Dumnezeu cu noi in forma umana. (Mat. 1, 23; Isa. 7,14).

#2266
ben_gal

ben_gal

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 494
  • Înscris: 08.06.2007

 Quasar_Z, on 31st March 2010, 22:27, said:

Isus este descendent din David........subliniez.....pe linie umanoida
Nu am raspuns bine in mesajul meu anterior.
Yeshua nu apartinea tribului lui David, Tribul Yehuda. Maria era din Tribul Beniamin.
Cu alte cuvinte Yeshua nu era "din osul lui David".




 mizerabilu, on 1st April 2010, 14:48, said:

De aceea Isus nu poate fi altcineva decât Dumnezeu însuși. În El locuiește întreaga plinătate a lui Dumnezeu ; nu o treime, ...întreaga plinătate (Col. 2, 9)! Ceea ce a spus El atunci, mai este valabil și astăzi:Cine M-a văzut pe Mine, a văzut pe Tatăl. (Ioan 14, 9). El este Emanuel, aceasta înseamnă:Dumnezeu cu noi in forma umana. (Mat. 1, 23; Isa. 7,14).
Logica este gresita.
Un Dumnezeu nu poate fi crucificat.
Niciodata si in nicio forma omeneasca Dumnezeu nu a aparut in fata omului. Nici macar in fata lui Moise, trimisul lui Dumnezeu.
Si apropo: In Isaia scrie "IMANUEL".
Si IMANUEL NU ESTE "Dumnezeu cu noi in forma umana".
, ci mai simplu: Dumnezeu [este] cu noi.
In ebraica, ca si in limba rusa dealtfel, acest "este" e subinteles.

Cred ca nu cunosti limba ebraica.

Dupa cum am mai scris, exista urmatoarele entitati:

Dumnezeu, trimisul Sau, Mesia inclus.
Trimisul Sau este, uneori, denumit "Fiu" ca METAFORA.
In istoria omenirii au fost multi trimisi:
Abraham, Moise, Ilie, poate ca si Yesua si ultimul va fi Mesia.
Mesia este un trimis special caci toti ceilalti au ca rol sa-i pregateasca venira.

#2267
Anjin`

Anjin`

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,160
  • Înscris: 10.05.2005
Pseudonimul lui Iacob de unde vine?
Nu a fost crucificat dar a pierdut la trântă.
Io zic că a pierdut și la zaruri dar nu mă crede nimeni. Păcat că am pus miza la mișto.
Pe cuvântul meu.

Edited by Anjin`, 01 April 2010 - 14:12.


#2268
mizerabilu

mizerabilu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 921
  • Înscris: 11.02.2010

Quote

Logica este gresita.
Un Dumnezeu nu poate fi crucificat.

Romani 9:4
Ei sunt Israeliți, au înfierea, slava, legămintele, darea Legii, slujba dumnezeiască, făgăduințele,
Deut 7.6; Ex 4.22; Deut 14.1; Ier 31.9; 1Sam 4.21; 1Imp 8.11; Ps 63.2; Ps 78.61; Fapt 3.25; Evr 8.8-10; Ps 147.19; Evr 9.1; Fapt 13.32; Rom 3.2; Efes 2.12;
Romani 9:5
patriarhii, și din ei a ieșit, după trup, Hristosul, care este mai presus de toate lucrurile, Dumnezeu dupa duh binecuvântat în veci. Amin!

Trupul a murit pe cruce nu duhul !
Dumnezeu este Duh .Ioan 4;24.

Dumnezeu era in Hristos ca Duh ,nu ca fiinta materiala .Toata plinatatea lui Dumnezeu ca Duh locuia in Hristos !

Ioan 8:56
Tatăl vostru Avraam a săltat de bucurie că are să vadă ziua Mea: a văzut-o și s-a bucurat."
Luc 10.24; Evr 11.13;
Ioan 8:57
"N-ai nici cincizeci ce ani", I-au zis Iudeii, "și ai văzut pe Avraam!" :rolleyes:
Ioan 8:58
Isus le-a zis: "Adevărat, adevărat, vă spun că, mai înainte ca să se nască Avraam, EU SUNT ."
Ex 3.14; Isa 43.13; Ioan 17.5-24; Col 1.17; Apoc 1.8;
Ioan 8:59
La auzul acestor vorbe, au luat pietre ca să arunce în El. Dar Isus S-a ascuns, și a ieșit din Templu, trecând prin mijlocul lor. Și așa a plecat din Templu. :nonobad:

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate