Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mentenanta Acoperis

Cheder deteriorat , zgariat, cum ...

Laptop HP 15-AF001NQ, AMD E1-6015...

Blat de bucatarie lungime 4,60 m
 Termostat incalzire si racire

Configurare retea cu modem Vodafo...

Curtea Penala Internationala soli...

Sunt obligate bancile sa opteze p...
 Pensie anticipata partiala cu cer...

Subscriptii

Cat ar costa acest poster, se poa...

Cum sa scapam de sobolani?
 Alser Forest SA a dat teapa de 1,...

COD Eroare ABS ( Ford Mondeo MK5 )

Implanturi dentare clinici Consta...

Viata cu butelie versus retea de ...
 

Contract comodat auto- traducere

* - - - - 1 voturi
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
3 răspunsuri în acest subiect

#1
axisborn

axisborn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.272
  • Înscris: 20.11.2020
Pentru trecerea frontierei catre tari non-UE din ce am inteles trebuie contract de comodat auto. Asta se face usor.
Ce nu am inteles este cum e cu traducerea, il poti traduce doar in engleza sau in limba fiecarei tari prin care treci (am inteles ca Turcia spre ex vrea obligatoriu in turca).
Pe mine m-ar interesa tarile: Ucraina, Serbia, Macedonia de N, Bosnia, Albania, Muntenegru.
Am citit ceva de apostile, supralegalizari, te doare capul...

Editat de axisborn, 05 mai 2021 - 10:30.


#2
Pololica

Pololica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 8.806
  • Înscris: 04.01.2015
Va trebui sa vezi pentru fiecare tara cum vor traducerea. E posibil sa ceara o traducere legalizata intr-o tara, dar nu si in alta. Cu exceptia Ucraina, in restul nu se vorbeste sarba? Ai putea sa scapi doar cu doua traduceri (ucrainiana si sarba).

Tin minte ca un coleg a plecat in turcia si a avut nevoie de 4 hartii: imputernicire pe masina in romana si traducerea (nu mai retin daca a fost turca sau nu), atat de la firma, cat si de la firma de leasing (o imputernicire din firma + traducerea, si o imputernicire de la leasing + traducerea). Nu tin minte sa fi facut si o legalizare a traducerilor.

#3
exqusit_drunk

exqusit_drunk

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.838
  • Înscris: 17.12.2019
În mod cert, pentru Turcia trebuie în turcă.

#4
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 48.526
  • Înscris: 01.12.2001
Pt Ucraina acum 5 ani am trecut cu contractul de comodat doar in romana.
Doar o singura data mi l-au cerut din 3 treceri.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate