Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare drona

Exista un soft care sa reia autom...

Identificare plante

Cum declari o variabila care nu s...
 Schimbare certificat de inmatricu...

Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...
 Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam
 Mini server - VMware

betano.ro

Poveste fara sfarșit

I-auziti voi! - nu vor romani...
 

Râie?

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
AndreiCCC

AndreiCCC

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 14.09.2016
Buna seara.

Am postat problema mea cu tot felul de "musculite" care misuna pe carcasa laptopului/telefon/mesele din casa, etc. - conform spuselor voastre, plosnite. https://forum.softpe...razit-e-acesta/

Am avut niste mancarimi (pe fata si pe picioare in special), motiv pentru care m-am ras pe picioare. Acum, am perioade (cateodata noaptea la caldura plapumei) de mancarime severa pe tot corpul, dar mai ales pe coapse. Alteori, e ok noaptea, dar ma apuca ziua (pe strada) fara a fi declansat de caldura.
M-am scarpinat pana la sange mai demult.

Zonele cu mancarime mai mare: coapse, in spatele genunchilor (f. des), uneori gambe, si pe fata (barbie doar). Nu am la degete, intre degete sau pe antebrate. Cateodata pe spate (trunchi).

Pare a fi asta raie, sau mai mult de la scarpinatul excesiv de acum 1-2 saptamani ? Poate fi de la rasul de pe picioare cu aparatul ? Poate caldura, plus cresterea firelor dupa epilare sa cauzeze chiar asa mancarimi?

Attached File  IMG_20210404_111658.jpg   346.92K   98 downloads

#2
richi_e

richi_e

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,930
  • Înscris: 02.02.2007
nu e raie!
ti-ai cam raspuns singur!
ia un antialergic si local alcool mentolat.
si scapa de insecte! cu o firma/persoana autorizata!

#3
Freddy12

Freddy12

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,495
  • Înscris: 15.09.2010
Eu cred ca sunt plosnite care nu s-au maturizat inca.
https://www.speciali...e-plosnite.html

#4
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,920
  • Înscris: 01.01.2010
My friend, acum vreo trei ani, am patit cam ce ai patit tu. Mancarimi insuportabile, pe segmente. Pe piepl, spate, maini, apoi picioare. De la farmacie mi s-a dat o crema si am scapat de probleme intr-o zi. Eu am dat vina o data pe niste insecte (fusesem la pescuit si ma mitraliasera niste musculite) si a doua oara, pe sala. Unguent ceva cu clor-.

#5
ciine

ciine

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,069
  • Înscris: 04.06.2007
Pote fi raie ,asa pare , poza nu lamureste .Du-te ia-ti un unguent cu sulf , fierbe lenjeria si asternutul

#6
lucianburjuiul

lucianburjuiul

    Unserious member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,618
  • Înscris: 12.06.2010
Te musca ganganiile alea, nu e nici o raie. Pana nu scapi de ele o sa tot pui poze. Formolizeaza patul ala, cheama un exterminator... Intr-o zi te-a rezolvat la ce solutii sunt acum. Poate sa fumigheze camerele cu CO2, cu insecticid... exista variante. Trebuie doar sa vrei.
Aerisind si aspirand nu scapi de goange!

#7
carolinaherera

carolinaherera

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,346
  • Înscris: 18.12.2019
un dermatolog...?

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate