Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
imprimanta laser capacitate medie...

Parere garsoniera Tineretului

Sfaturi achizitie boxe hi-fi pent...

Baterie externa solara vs baterie...
 Sapa peste pardosea veche

recomandare placa captura video

Trecere apartament pe numele meu

Seria 3 - E90 / 91
 LakeSide 11 Straulesti

Sanse refinantare

arii

Sapa peste pardoseala
 Smart phone pentru auz deficitar

Manager transport marfa. Pareri. ...

BIOS F.24 pentru HP Pavilion g7-2...

Meta Quest 3 512 gb
 

Haine in sarcină

* - - - - 1 voturi
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
6 răspunsuri în acest subiect

#1
Maria111111

Maria111111

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Mesaje: 11
  • Înscris: 22.06.2020
Bună, mămici și burtici!

Am aflat că sunt însărcinată în săptămâna 8, totul e bine și frumos, doar că încep să ma stranga hainele. :)) Aveam 49 de kg înainte de sarcină, acum am 50 și un pic. Chiar și în perioadele in care aveam 52-53 nu mă strângeau pantalonii.
A mai pățit cineva asta? Vi s-a întâmplat să vă doară burtica deasupra osului pubian daca purtați ceva mai strâmt?
Mulțumesc mult ❤️

#2
maccip

maccip

    46 ani

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 33.351
  • Înscris: 06.01.2007
Pe mine nu ma doare burtica, ci un pic pielicica de sub burtica.

#3
marco68

marco68

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 407
  • Înscris: 23.12.2007
Ma faci sa rid la modul cel mai sincer, deja te plingi ca ai pus 2 kg........sotia am luat-o cu 50 de kg  si la un an avea 88  (cu  tot cu fetita ) chiar daca imi jurase ca va arata la fel mereu (adica 50-55).

#4
maccip

maccip

    46 ani

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 33.351
  • Înscris: 06.01.2007
E normal ca in sarcina sa iei 10kg sau mai mult. De fapt cred ca 10kg e cam minimul, majoritatea femeilor iau mai mult de 10kg.
Nevasta-mea la ultima sarcina a plecat de pe la 52, a ajuns la 65 si acum la 10 luni de la nastere a ajuns iarasi la 55 si se chinuie sa ramana la 55, nu vrea sa ajunga la 52.
De aia mergem sa infulecam o shaorma chiar acum, dupa ce se trezeste boracul. Ea sa se mentina la 55, eu sa-mi condinui drumul spre kintal.

Editat de maccip, 12 iulie 2020 - 14:05.


#5
Maria111111

Maria111111

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Mesaje: 11
  • Înscris: 22.06.2020
Da, știu că e normal sa crești un greutate in sarcină, dar ma întrebam dacă e firesc să se întâmple asta din primele 8 săptămâni.
Sper sa nu ma ingras Prea mult totuși.

#6
Maria111111

Maria111111

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Mesaje: 11
  • Înscris: 22.06.2020
Maccip, soția ta este norocoasa. :))

#7
maccip

maccip

    46 ani

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 33.351
  • Înscris: 06.01.2007
Pai este. Barbati ca mine sunt unu la milion.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate