Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mentenanta Acoperis

Cheder deteriorat , zgariat, cum ...

Laptop HP 15-AF001NQ, AMD E1-6015...

Blat de bucatarie lungime 4,60 m
 Termostat incalzire si racire

Configurare retea cu modem Vodafo...

Curtea Penala Internationala soli...

Sunt obligate bancile sa opteze p...
 Pensie anticipata partiala cu cer...

Subscriptii

Cat ar costa acest poster, se poa...

Cum sa scapam de sobolani?
 Alser Forest SA a dat teapa de 1,...

COD Eroare ABS ( Ford Mondeo MK5 )

Implanturi dentare clinici Consta...

Viata cu butelie versus retea de ...
 

Deosebire intre Seagate NL35 si Seagate Barracuda

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
1 răspuns la acest subiect

#1
iNerius

iNerius

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1
  • Înscris: 18.03.2006
Doresc sa-mi cumpar un HDD Seagate si m-am oprit la 2 modele: -Seagate NL35, 250GB,Sata 150MB/s, 16MB buffer, timp acces 8ms, - Seagate Barracuda 7200.9, 300GB, Sata 300MB/s, 16MB buffer, timp acces 8ms. Pretul celor doua HDD-uri sunt aproximativ egale. La prima vedere as inclina la a doua varianta. Stie cineva care e diferenta de tehnologie intre NL35 si Barracuda 7200.9?
Multumesc anticipat!

#2
313

313

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 63
  • Înscris: 10.02.2005

View PostiNerius, on Mar 18 2006, 22:05, said:

Doresc sa-mi cumpar un HDD Seagate si m-am oprit la 2 modele: -Seagate NL35, 250GB,Sata 150MB/s, 16MB buffer, timp acces 8ms, - Seagate Barracuda 7200.9, 300GB, Sata 300MB/s, 16MB buffer, timp acces 8ms. Pretul celor doua HDD-uri sunt aproximativ egale. La prima vedere as inclina la a doua varianta. Stie cineva care e diferenta de tehnologie intre NL35 si Barracuda 7200.9?
Multumesc anticipat!


Barracuda 7200.9 is a member of the Seagate 3.5-inch family of high-capacity desktop drives targeted at mainstream and high-performance PCs and advanced storage applications. The product enables OEMs and system builders to qualify one family of drives from a premier provider for a wide range of storage applications.

The NL35 Series 250GB nearline-ready SATA drive goes beyond desktop-class disc drives to address the unique needs of nearline applications with higher reliability and smoother integration into multi-disc nearline applications.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate