Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar
 pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Parola la lock screen
 Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...
 

Pata galbena/maro S10+

  • Please log in to reply
76 replies to this topic

#37
ITChief

ITChief

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 306
  • Înscris: 18.08.2016
Niste raspunsuri va rog?

Edited by ITChief, 19 February 2020 - 19:42.


#38
lawrence74

lawrence74

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,956
  • Înscris: 10.07.2014
Eu am atasat doar factura si totul a fost ok.Nu cunosc nimic de acel certificat de garantie.

#39
underrated

underrated

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,206
  • Înscris: 03.08.2010

View PostITChief, on 19 februarie 2020 - 19:36, said:

Niste raspunsuri va rog?
Ia-ti iphone.

#40
ITChief

ITChief

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 306
  • Înscris: 18.08.2016

View Postlawrence74, on 19 februarie 2020 - 21:22, said:

Eu am atasat doar factura si totul a fost ok.Nu cunosc nimic de acel certificat de garantie.
Dar ai scris pe vreo foaie pe care dupa ai bagat-o in colet ca produsul e in garantie? Ei asa zic. Bineinteles ca eu nu am scris nicaieri ca e in garantie. Pur si simplu am bagat bonul original in cutia de la telefon. Cred ca am gresit aici cu bonul original insa... cred ca mai bine puneam o copie.

#41
silviu03

silviu03

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,471
  • Înscris: 07.01.2011

View Postunderrated, on 19 februarie 2020 - 21:25, said:


Ia-ti iphone.

Dupa primele 12 luni crezi ca procedezi altfel cu iphone??

#42
lawrence74

lawrence74

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,956
  • Înscris: 10.07.2014

View PostITChief, on 20 februarie 2020 - 00:20, said:



Nu am specificat nimic de garantie.Un telefon Samsung beneficiaza de 2ani garantie din momentul achizitiei.La persoane fizice,pe juridic e posibil doar un an,nu sunt sigur.Si nu cred ca lucreaza sambata,de duminica nici vorba. :)

#43
ITChief

ITChief

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 306
  • Înscris: 18.08.2016
Deci sa nu ii mai sun sa le spun ca am uitat sa scriu pe bilet ca e in garantie?

#44
silviu03

silviu03

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,471
  • Înscris: 07.01.2011
:) nu este niciun angajat esd pe aici, sau cel putin nu stiu eu, asa ca da le un telefon, explica le si vezi ce zic, asa stai linistit, nu crezi ca este ciudat sa hotaram noi daca sa suni sau nu?

#45
ITChief

ITChief

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 306
  • Înscris: 18.08.2016
Nu v am spus sa hotarati voi. Am cerut doar sfatul atat. O sa sun.

#46
ITChief

ITChief

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 306
  • Înscris: 18.08.2016
Totusi aveti idee de ce a aparut acea pata? E posibil sa nu fi fost displayul dd vina? E posibil sa recidiveze in timp iar?

#47
MihaiTS

MihaiTS

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 762
  • Înscris: 22.09.2012
Iti bati capul prea mult cu acest telefon, este doar un obiect. Ai garanție la el, mai mult ca sigur ai apasat pe el si nu ti-ai dat seama. Mie imi arata a forta aplicata in acea zona. Placa de baza e pe lateral si sus, nu are legătură cu ea acea pata.

Nu recidivează daca schimbă display, doar daca ai ghinion și are vreun defect. Eu raman la ideea ca i-ai făcut ceva fara sa iti dai seama.

Nu te mai stresa atat cu un rahatel de telefon, alții se stresează ca nu au ce pune pe masa.

#48
ITChief

ITChief

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 306
  • Înscris: 18.08.2016
Nu a fost nicio forta aplicata pe ecran doamne. Am fost destul de clar cand am spus ca am avut grija de telefon astfel incat sa nu pateasca nimic.

Si sincer nu imi pasa unde se afla toate. O singura componenta e de ajuns sa fie acolo, in cazul meu senzorul de amprenta care sa fi fost prea aproape de ecran sau sa fie prost realizat ecranul si e de ajuns. Dar scuza-ma, observ ca stii "mai mult ca sigur" ca a aparut ca am apasat eu.... raspuns clasic Altex...Sa nu mai zic ca tipu de la raion de la Altex mi-a spus ca este cel mai probabil burn in dupa ce s-a uitat un pic la el. Eu nu cred ca e o coincidenta ca pata a aparut tocmai la senzorul de amprenta...

Cat despre cat tin la el? Proportional cu cati bani am dat pe el.

#49
MihaiTS

MihaiTS

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 762
  • Înscris: 22.09.2012
Eu o zic din experienta, am avut pete pe ecran la un oled Huawei si tot asa ma bateam cu pumnul în piept ca nu am făcut nimic dar era din cauza mea, chiar daca au fost de treaba si l-au schimbat.

Ideea este ca nu trebuie sa îl tratezi ca pe un bibelou ca atunci parca se strica si mai rau. Cel mai bine e sa iei un telefon dupa bugetul real, nu sa fie un efort financiar prea mare si sa te stresezi zilnic ca poate il spargi.

#50
ITChief

ITChief

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 306
  • Înscris: 18.08.2016
Eu nu cred ca o sa refuze telefonul in service sincer...

#51
Poll77

Poll77

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,004
  • Înscris: 02.05.2016
Hai ma lasa ma , cum sa faci burn in de la amprenta?
Burn in-ul se intampla cand ai o imagine statica prea mult pe ecran si se imprima cum ar veni.
Ce ai tu nu e burn-in , si eu sustin ca e ceva de la tine.

#52
ITChief

ITChief

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 306
  • Înscris: 18.08.2016

View PostPoll77, on 20 februarie 2020 - 20:00, said:

Hai ma lasa ma , cum sa faci burn in de la amprenta?
Burn in-ul se intampla cand ai o imagine statica prea mult pe ecran si se imprima cum ar veni.
Ce ai tu nu e burn-in , si eu sustin ca e ceva de la tine.
Cum sa fie ceva de la mine? Burn in poate fi si de la AOD ca sa stii. Daca telefonul se si incalzeste cresc sansele de Burn In iar amprenta fiind prezenta pe ecran de fiecare data cand apa o data pe ecran exista bineinteles riscu de burn in. Eu asa cred ca s-a intamplat. Am citit mai multe pe net si nimeni nu scria ca are legatura cu presiunea plus ca toti au spus ca e defect la display. Acum nu stiu ce sa zic. A fost folosit cu husa si folie de plastic.

#53
george75m

george75m

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 301
  • Înscris: 15.04.2004
Mergi cu el la garantie, la service Samsung, ca in alta parte dai de tot felul de gica-contra. Cata vreme nu e spart, crapat, nu-ti spune nimeni nimic.
Dupa capul unora de pe aici, ar trebui sa cerem voie cand cumparam un telefon si sa ne invinovatim cand nu mai merge.

#54
ITChief

ITChief

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 306
  • Înscris: 18.08.2016
In sfarsit o parere realista. L-am trimis deja la ESD in Bucuresti. A ajuns la ei azi dimineata insa nu am primit nimic inca legat de fisa de service. Mai astept si maine si daca nu prumesc nici maine o sa ii sun.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate