Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
La multi ani @Lieutenant!

La multi ani @xmanyacs77!

Tableta office

Comanda Mobexpert - o zi inainte ...
 Ocolirea limitatoarelor de viteza...

Recomandare adeziv - pt pervaz PVC

Sfat achizitie, Xiaomi 14 Ultra s...

Priza contorizare consum energie
 Cat timp purtați o pereche d...

Problema Makita PLM 4628n

Nelamurire sunet navigatie auto

Ma bate gandul la primul bmw
 Cum rezolv o incompatibilitate in...

Despre instaurarea normalitã...

De cate ori purtati o pereche de ...

"Releu" comandat de la di...
 

Sa parcam BINE!

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
42 răspunsuri în acest subiect

#1
jarrive

jarrive

    Member

  • Grup: Banned
  • Mesaje: 573
  • Înscris: 17.06.2005
Intr-o frumoasa zi, in timp ce asteptam in strada pe cineva, vine cu intentie clara de a parca aceasta masina. Dupa 5 manevre (fara exagerare) de inainte-inapoi (in linie dreapta  :confuzzled: ) se da jos o suava domnita blonda. Noi ne uitam la ea cu jdemii de semne de mirare, ea se uita ca vitelu si nimic. Se urca iar in masina, mai da o cheie, o mai da 10 cm in fata. Ramanem prosti. Apare intr-un final EL. Deschide masina, scoate casetofonu sau ce dracu face, inchide masina si pleaca.
Asta a ramas in urma lor.
Fișier atașat  Image027.jpg   62,29K   2451 download-uri

Editat de jarrive, 16 martie 2006 - 12:31.


#2
kraMMer

kraMMer

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.931
  • Înscris: 23.04.2005
asa, si?

#3
jarrive

jarrive

    Member

  • Grup: Banned
  • Mesaje: 573
  • Înscris: 17.06.2005
cand faci 18 ani si iti iei prima masina, vii sa-ti arat locul unde a parcat tipa asta, si daca o parchezi si tu asa, te bat pana inveti.

#4
Mascatu

Mascatu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 39
  • Înscris: 21.01.2005

 jarrive, on Mar 16 2006, 12:30, said:

Asta a ramas in urma lor.
Crezi că ne dăm seama din unghiul ăla la ce distanță e de bordură?

Și nu, femeile care nu știu să parcheze nu sunt o noutate :) Femeile care ar ști - alea da, ar merita un thread.

#5
jarrive

jarrive

    Member

  • Grup: Banned
  • Mesaje: 573
  • Înscris: 17.06.2005
rasu plansu, da sa nu se mai repete :D.

mai bagam o masina acolo. in speta a celor pe care-i asteptam.

Editat de jarrive, 16 martie 2006 - 12:39.


#6
Mascatu

Mascatu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 39
  • Înscris: 21.01.2005
Băgai pe naiba. În fața aleii din bun simț nu ar trebui să parchezi. Asta îți mai lasă 1m în față și unul în spate. În spațiul ăla nu bagi nici măcar un Smart.

Și poate domnișoara și-a lăsat loc în dreapta ca să se poată coborî sau urca din mașină / în mașină...  :peacefingers:

#7
jarrive

jarrive

    Member

  • Grup: Banned
  • Mesaje: 573
  • Înscris: 17.06.2005
cel putin opel-ul corsa care venea, il bagam. am bagat io altele :D

#8
buhaha

buhaha

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 101
  • Înscris: 06.07.2004
e psihologia celor cu mașină nouă/relativ nouă să lase un spațiu cât mai mare de frica unor  incidente nedorite. la fel m-am comportat și eu la început, cautam spații de parcare cât mai largi. nu că nu aș avea și acum aceeași grijă față de mașină dar acum nu mai sunt chiar atât de paranoic.

ps: și dacă nu recunoști ca și tu ai făcut la fel(în cazul în care ai mașină) te bat pana recunoști  ;)

#9
cutler

cutler

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.194
  • Înscris: 09.09.2003
parcat foarte corect , aleea libera , masina la ceva distanta de bordura, se iese usor din prima

#10
kraMMer

kraMMer

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.931
  • Înscris: 23.04.2005

 jarrive, on Mar 16 2006, 12:36, said:

cand faci 18 ani si iti iei prima masina, vii sa-ti arat locul unde a parcat tipa asta, si daca o parchezi si tu asa, te bat pana inveti.
jura-te!
:fyou:

#11
bolo

bolo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.017
  • Înscris: 01.11.2005

 cutler, on Mar 16 2006, 12:51, said:

parcat foarte corect , aleea libera , masina la ceva distanta de bordura, se iese usor din prima
Pai daca am parca toti la fel unde mai incap masinile???Inteleg si eu sa mai lasi ceva distanta in fata si in spate dar sa ocupi 2 locuri ...

#12
cststefan

cststefan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 231
  • Înscris: 18.12.2005
Decat sa loveasca masinile altora cand ies din parcari, mai bine lasa 1-2m liberi. :death:  Tie iti convine cand parcheaza altu' in spatele tau la 10cm si tre' sa faci 5 manevre pana iesi??

Editat de cststefan, 16 martie 2006 - 15:19.


#13
Mascatu

Mascatu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 39
  • Înscris: 21.01.2005

 cststefan, on Mar 16 2006, 15:18, said:

Tie iti convine cand parcheaza altu' in spatele tau la 10cm si tre' sa faci 5 manevre pana iesi??
Ţie îţi convine când cauţi loc de parcare şi constaţi că 3 boi au parcat pe 5 locuri?

E cu dus întors problema. Spaţiul ideal e (şi acum dau o valoare ochiometrică :D) cam 1m între maşini, deci maşina aia mi se pare parcată ok din punctul de vedere al spaţiului pe lungime. Din punct de vedere al distanţei faţă de bordură s-ar putea să fie cam departe, dar asta nu se poate spune din unghiul din care e făcută poza.

Editat de Mascatu, 16 martie 2006 - 16:03.


#14
jarrive

jarrive

    Member

  • Grup: Banned
  • Mesaje: 573
  • Înscris: 17.06.2005
Eu am vazut un loc de masina acolo, nu distanta pana la bordura. Asta ma enerveaza, ca le parcheaza lumea aiurea. In lumea asta, te dai jos impingi masina din fata si iesi daca nu ai loc. Bucurestiul este supraaglomerat, nu e nevoie sa ne suim pe trotuare pentru ca unu se trezeste sa o lase cum vrea el.

 cststefan, on Mar 16 2006, 15:18, said:

Decat sa loveasca masinile altora cand ies din parcari, mai bine lasa 1-2m liberi. :death:  Tie iti convine cand parcheaza altu' in spatele tau la 10cm si tre' sa faci 5 manevre pana iesi??
prefer sa fac 2-3 manevre. nu ma dor mainile. chiar trebuie sa fie totul absolut usor ca sa ne fie viata frumoasa? punem mana, muncim putin, si e totul ok, ne mai gandim si la altii

#15
cststefan

cststefan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 231
  • Înscris: 18.12.2005

 Mascatu, on Mar 16 2006, 16:02, said:

Ție îți convine când cauți loc de parcare și constați că 3 boi au parcat pe 5 locuri?
Normal ca nu imi convine.In poza se vede clar ca fata de masina precedenta sunt cel putin 2m,si in spate inca 1,5-2m.Daca era parcata cum trebuie,mai ramanea loc de inca o masina.

#16
mars0212

mars0212

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.109
  • Înscris: 04.05.2004
A lasat aleea libera, nu mai incapea o masina si sa ramana si aleea libera iar pe mine ma enerveaza ca sofer sa fac 10 miscari ca sa ies din parcare si ca pieton sa sterg masinile idiotilor cand vreau sa traversez.

#17
rapitorTM

rapitorTM

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 449
  • Înscris: 04.02.2003
adevarul e ca nu prea vad sensul existentei respectivei alei! nu se termina nici cu un trotuar, iar la caputul ei nu exista nici macar ZEBRA! Oamenii ies de pe alee direct in strada? :D Sa ma lamureasca cineva... sau... atat am obs eu in poza.

#18
Fr3ak

Fr3ak

    Membru Senior

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 10.490
  • Înscris: 19.07.2005

 bolo, on Mar 16 2006, 14:03, said:

Pai daca am parca toti la fel unde mai incap masinile???Inteleg si eu sa mai lasi ceva distanta in fata si in spate dar sa ocupi 2 locuri ...

dacă te iei după bunul simț, și chiar nu vrei să parchezi în fața aleii, atunci nu a risipit nimic. că dacă dădea mai în spate, venea altu și parca în fața ei și a aleii, implicit. oricum, la aglomerare, nu cred că se mai ține seamă de bunul simț, e legea junglei :P pe mine mă stresează când parchează în spatele meu, la locul de parcare, și nu pot să ies. oare ce gândesc: "las, că oricum nu pleacă ăsta de aci, mă bag în spatele lui". și culmea, tot femei am prins că au parcat așa. odată a trebuit să hoinăresc prin blocuri la 11 noaptea, să văd care idiot și-a parcat mașina în spatele meu...a fost o idioată :P

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate