Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Atentie ! O noua escrocherie Telekom

* - - - - 1 votes
  • This topic is locked This topic is locked
24 replies to this topic

#19
mirabcd

mirabcd

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 375
  • Înscris: 27.01.2019

 unpuisor, on 21 octombrie 2019 - 16:53, said:

cand te minte in fata ca nu se mai fac incarcari la cartela ce mai zici?

Chiar asa penali au ajuns ? Daca e asa sunt mai jos decat baietii care schimba valuta la colt de bloc.
Dar oare ce valori au angajatii Telekom care asteapta sa fie parte din asa smen ? Sau sunt placut surprinsi de valorile germane poate :)

#20
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,383
  • Înscris: 01.12.2001
Unde e escrocheria? De ce s-a dus in magazin sa semneze contractul? Il facea la distanta si avea timo 14 zile sa il citeasca.

#21
ioppo

ioppo

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,429
  • Înscris: 20.02.2008

 Kres, on 21 octombrie 2019 - 16:34, said:

La 80% dintre clientii TELEKOM daca le spui ca le oferi un telefon gratis, inclus in abonament, obtii un DA hotarat pentru prelungirea contractului indiferent de pret.

Daca n-au trecut cele 14 zile, se poate rezilia numai ca copiii pensionarilor afla tarziu de modificarile de contract.
Prostii... nu exista prelungire doar la telefon. Totul trebuie insotit de contract fizic semnat.
E o practica uzuala dar nu pot conditiona ceva atat timp cat nu exista contract fizic.

#22
JustARandomGuy

JustARandomGuy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 562
  • Înscris: 13.02.2018

 mirabcd, on 21 octombrie 2019 - 16:44, said:


Nu se mai poate face nimic acum, doar sa depuna plangere penala pentru inselaciune impotriva angajatului Telekom dar este complicat.
Eu ma intreb insa, la ei acasa in Germania la fel fac ?

Acolo oare exista alt gen de legi ?


In DE se reinnoieste contractul automat la sfarsitul perioadei contractuale. Nu te suna nici dreq. Doar daca suni tu inainte de expirarea perioadei si spui ca nu mai doresti, atunci se inchide.
Valabil la aproape orice am intalnit pana acum: telefonie, internet, televiziune. (restul nu stiu ca nu am avut treaba, dar cred ca e similar)
Si da, nu e NUMAI la Telekom practica asta.

#23
Naijax

Naijax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,225
  • Înscris: 13.03.2017

 mirabcd, on 21 octombrie 2019 - 16:55, said:

Chiar asa penali au ajuns ? Daca e asa sunt mai jos decat baietii care schimba valuta la colt de bloc.
Dar oare ce valori au angajatii Telekom care asteapta sa fie parte din asa smen ? Sau sunt placut surprinsi de valorile germane poate Posted Image

Care valori germane ?
Telekom Romania este o subsidiara a grupului OTE care este un pic din ... Grecia

#24
Kres

Kres

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,314
  • Înscris: 21.03.2019

 ioppo, on 21 octombrie 2019 - 16:58, said:


Prostii... nu exista prelungire doar la telefon. Totul trebuie insotit de contract fizic semnat.
E o practica uzuala dar nu pot conditiona ceva atat timp cat nu exista contract fizic.

Te inseli amice. Acordul de prelungire se obtine la telefon. Contractul se trimite ulterior prin posta cu drept de denuntare in 14 zile. Nu trebuie sa-l trimiti inapoi semnat. Acordul se considera cel dat la telefon.

Edited by Kres, 21 October 2019 - 17:19.


#25
RealThing

RealThing

    paid assassin

  • Grup: Moderators
  • Posts: 28,553
  • Înscris: 06.02.2006
Alt topic cu mi-a zis verisoara unchiului din partea strabunicii de a 3-a spita. La urmatorul topic de genul initiatorul va lua o pauza de limpezire a gradelor de rudenie.

Edited by RealThing, 21 October 2019 - 17:39.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate