Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!
 Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)
 Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...
 Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...
 

Samsung Galaxy S10e

  • Please log in to reply
188 replies to this topic

#163
OmulLLORT

OmulLLORT

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,756
  • Înscris: 06.09.2014
La voi se incinge tare in partea stanga ? de ex in timp ce facea update la android 11 s-a incins foarte foarte tare
adica se simte semnificativ fata de S8

Il am de putin timp.

Edited by OmulLLORT, 30 January 2021 - 00:41.


#164
Moshu_ro

Moshu_ro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 234
  • Înscris: 21.03.2007
E normal sa se incalzeasca in timp ce instaleaza actualizarea. Dupa instalare la o folosire normala nu mai trebuie sa se incalzeasca asa tare.

#165
lucikorleone

lucikorleone

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 512
  • Înscris: 22.12.2006
Per ansamblu, e bun Update-ul la S10E ? Sa-l fac?

#166
cris_balan

cris_balan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 772
  • Înscris: 22.06.2006
E un telefon foarte bun dacă nu-ti dorești un telefon mare. Se mișcă foarte bine. Eu îl am de aproape un an și jumătate și sunt foarte mulțumit de el.

#167
gorbaciov

gorbaciov

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 144
  • Înscris: 23.02.2007
Are cineva pe rețeaua Digi? S-a întâmplat sa vi se întrerupă convorbirea si sa nu fiți auziți? Mie mi s-a întâmplat pe Digi.

#168
aschiuta

aschiuta

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 959
  • Înscris: 24.06.2004
Buna dimineata.. Voi ati primit Update la Android 11 ?
  La mine nu gaseste nici un update, update de securitate este de acum cateva luni bune..Trebuie sa-l fortez cumva ?

#169
cris_balan

cris_balan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 772
  • Înscris: 22.06.2006
Trebuia sa vina din Ianuarie update-ul la 11. Eventual da-i un restart și vezi poate găsește ceva. La al meu am 11 și deja a venit patch-ul de securitate pe Martie.

#170
mille

mille

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 79
  • Înscris: 08.06.2007

View Postaschiuta, on 06 martie 2021 - 06:53, said:

Buna dimineata.. Voi ati primit Update la Android 11 ?
  La mine nu gaseste nici un update, update de securitate este de acum cateva luni bune..Trebuie sa-l fortez cumva ?

Depinde ce CSC(Country Specific Code) are telefonul tau; poti verifica aici Settings-->About phone-->Software information-->Service provider software version. De ex. pe CSC-ul "oficial" de Romania(ROM) update-ul la Android 11 a venit in Ian'21: https://www.sammobil...F/ROM/#SM-G970F
Deja sunt 4 update-uri de A11 pe CSC ROM, ultimul update aducand security patch level March 1, 2021 si daca nu ma insel, One UI 3.1

#171
missionnad

missionnad

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,496
  • Înscris: 13.11.2011
Al meu S10e împlinește 2 ani pe 23 aprilie.
Am observat in ultimul timp o scădere/reducere a performantei bateriei,tel fiind încărcat zilnic în această perioadă.
Sa-l duc la ESD ptr a-mi înlocui bateria cât mai e in garanție?
PS: dacă în urmă cu 1 an mă lăudăm pe aici cu SOT de peste 8 ore (cu economie energie activat) ,acum în exact același condiții de utilizare , ajunge la 5 ore.

**tel a fost încărcat doar cu cablul si încărcătorul original ,Fast Charge dezactivat.

Edited by missionnad, 06 March 2021 - 19:59.


#172
modoran

modoran

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,404
  • Înscris: 08.02.2011
Poti sa incerci, dar nu cred ca este motiv de garantie uzura normala a acumulatorului.

#173
missionnad

missionnad

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,496
  • Înscris: 13.11.2011

View Postmodoran, on 06 martie 2021 - 20:30, said:

Poti sa incerci, dar nu cred ca este motiv de garantie uzura normala a acumulatorului.
Tocmai asta e, telefonul precedent un Galaxy S4 abia după aproape 4 ani de utilizare am inlocuit bateria originală
Pe cand la ăsta dupa nici 2 ani ????

#174
aschiuta

aschiuta

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 959
  • Înscris: 24.06.2004

View Postmille, on 06 martie 2021 - 14:48, said:


Depinde ce CSC(Country Specific Code) are telefonul tau; poti verifica aici Settings-->About phone-->Software information-->Service provider software version. De ex. pe CSC-ul "oficial" de Romania(ROM) update-ul la Android 11 a venit in Ian'21: https://www.sammobil...F/ROM/#SM-G970F
Deja sunt 4 update-uri de A11 pe CSC ROM, ultimul update aducand security patch level March 1, 2021 si daca nu ma insel, One UI 3.1


La mine scrie asa: SAOMC_SM-G970F_OXM_ROM_QQ_0005
                                RF8M313WZQN

Este de bine sau rau? Daca ii dau check update nu gasesc nimic..La Samsung mai exista acel soft kies sa caut cu el, sau este alta varianta ? Telefonul este achizitonat de la un operator de telefonie mobila.

#175
Inginerul

Inginerul

    Setup Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,488
  • Înscris: 22.05.2002
Acum exista aplcaitia Smart Switch pentru windows, cu ajutorul ei am instalat android 11

#176
OCM

OCM

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 341
  • Înscris: 06.08.2007
Salutare, de curand am un S10e (varianta de la orange via olx Posted Image ) si sunt surprins de cat de slaba poate fi camera ,mai ales  cea care face poze mai de aproape.
Are o tenta foarte albicioasa,cu mult zgomot, paarca si umpic defocalizat. Chiar am in casa un Asus Zoom S de vre 3 ani si e peste S10e.
Si deasemenea am luat inainte cu o saptamana un Samsung A40 de la resigilate eMag si chair si ala e peste S10e si sunt din aceeasi generatie.
(Apropo daca e cineva din Cluj si doreste un A40 il dau cu cat l-am luat de la resigilate 639 lei ,daca nu ii dau retur ,da ma gadeam sa nu mai tot pun pe drumuri).

E murdara lentila? Sa incerc la service (mai are garantie pana in iulie) ? sau e ceva de soft?

Attached Files



#177
george75m

george75m

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 301
  • Înscris: 15.04.2004
Pare a fi defecta camera, trimite-l la garantie.

#178
missionnad

missionnad

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,496
  • Înscris: 13.11.2011
Da,camera defectă,fara dubiii.
Ce proveniență are tel de curiozitate ?

#179
ionut_lazar2001

ionut_lazar2001

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 766
  • Înscris: 07.10.2009

View Postmissionnad, on 17 martie 2021 - 07:18, said:

Da,camera defectă,fara dubiii.
Ce proveniență are tel de curiozitate ?

A scris mai sus '' ...via  olx''
.
Lentila ''normala'' pare murdara din pozele puse de el .
Sa nu ai surprize cand il trimiti in Service... poate s-a umblat in telefon

Edited by ionut_lazar2001, 17 March 2021 - 07:44.


#180
rzvni

rzvni

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 98
  • Înscris: 26.02.2021
S10e al soției face poze mai clare și mai detaliate decât S21. Deci orice ar fi, trimite-l în service

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate