Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ruse vs Rusesti

Le mai putem da pe brazda? tipsuri

Recomandari gips carton tavane. (...

ce fel de activitate intretinere ...
 Se poate imbunatati o poza sa se ...

Folosește cineva syncthing? ...

Închidere fereastra dupa deschidere.

Kit AC contine brate Unitatea ext...
 smart switch fara neutru

Ierbicid pentru parul porcului.

Smecher de talie grea

PH apa plata
 Recomandare Mocheta -pe suport pa...

ram upgrade asus rog strix

Alegere memorie USB

Manere clasice mobila sau push to...
 

Cum se procedeaza cu bonificatia de 10% (PFA)

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
3 răspunsuri în acest subiect

#1
geutz

geutz

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 692
  • Înscris: 14.04.2007
Am primit deciziile de impunere pentru regularizare la CAS si impozit pe 2017, unde specifica:

Quote

Sumele de plata stabilite prin prezenta decizie se platesc pâna la data de 30 iunie 2019.
Pentru plata cu anticipatie a sumelor se acorda o bonificatie de 10% din aceste sume, daca sunt platite integral pâna la data de 15 decembrie 2018, inclusiv

Daca vreau sa beneficiez de bonificatie, e suficient sa platesc 90% din suma pana pe 15 decembrie?

Multumesc anticipat.

#2
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 61.974
  • Înscris: 16.03.2004
Îți faci singur calculul sumei de 90%, scrii cu pixul pe decizia de impunere, și o plătești așa.

#3
geutz

geutz

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 692
  • Înscris: 14.04.2007
Eu platesc prin internet banking. Ce zici, sa trec la mentiuni ca am tinut cont de bonificatia de 10%?

#4
tzaq93

tzaq93

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.281
  • Înscris: 13.08.2010
Eu am fost si am platit. Tot pfa. Mi-a oferit bonificatie 5%. Mi-a zis sa trec pe decizia de impunere contravaloarea bonificatiei, calculata la valoarea de 5%, si restul sumei de plata. Apoi am platit.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate