Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
In ce situatii cereti o a doua op...

DigiMobil - IP public?

Glet de finisaj peste chit acrili...

La multi ani @Passenger001!
 La multi ani @barbosa1bis!

La multi ani @MikeSpike!

Cum curat gletul de pe perete

Soluție incalzire apartament...
 Culori fire la boxele de jogger

Autorizatie Birou Acte Auto

Parbriz defect

Ajutor cercetare lucrare de diser...
 M-am culcat cu un tip și apo...

Facultate din Bucuresti posibil o...

Eroare steering

Recomandare service pentru repara...
 

MIUI si ro-alert.ro

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
141 răspunsuri în acest subiect

#127
Fratello

Fratello

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.614
  • Înscris: 14.02.2006

View PostFratello, on 22 martie 2020 - 11:12, said:

REDMI NOTE 8. Totul este activ ...dar nu am primit niciun mesaj. Cred, totusi, ca alerta a fost distribuita intr-un areal limitat, asa cum ar fi si normal. Eu sunt departe de padurea Baneasa Posted Image ...

Nici pe Note 7 al sotiei, nici pe Note 5 al fiului nu am primit mesaj ...Tocmai am verificat si pe toate telefoanele toate optiunile referitoare la acest aspect sunt active.

#128
Fratello

Fratello

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.614
  • Înscris: 14.02.2006
De pe pagina oficiala RO-alert.ro :
Sistemul permite difuzarea mesajelor de avertizare numai către o anumită zonă afectată, astfel încât numai cei interesați să recepționeze vor primi mesajele RO-ALERT.
Presupun ca acesta este motivul pentru care nu am primit alerta pe niciun telefon. Pur si simplu nu eram in parc/padure/la plimbare ...

#129
clase74

clase74

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 668
  • Înscris: 05.01.2007
Eu eram in casa si mi,au sunat toate 3 Xiaomi odata. Si un motorola.

#130
Fratello

Fratello

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.614
  • Înscris: 14.02.2006
"Pur si simplu nu eram in parc/padure/la plimbare ..."
A fost o gluma ! Nu are importanta daca esti afara sau in aer liber. Nu eram insa in Bucuresti sau alte orase/zone din tara in care autoritatile au considerat necesar sa difuzeze mesajul.

#131
m3rishor

m3rishor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.101
  • Înscris: 09.03.2009
Mesajul s-a trimis pe intreg teritoriul RO. Ca se poate trimite doar intr-o zona anume, da, se poate.

#132
Fratello

Fratello

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.614
  • Înscris: 14.02.2006

View PostFratello, on 24 martie 2020 - 11:22, said:

De pe pagina oficiala RO-alert.ro :
Sistemul permite difuzarea mesajelor de avertizare numai către o anumită zonă afectată, astfel încât numai cei interesați să recepționeze vor primi mesajele RO-ALERT.
Presupun ca acesta este motivul pentru care nu am primit alerta pe niciun telefon. Pur si simplu nu eram in parc/padure/la plimbare ...

Dovada ca RO-alert functioneaza foarte bine si pe telefonul meu ! Si pe Note 7 al sotiei  si pe Note 5 al fiului meu ...

Fișiere atașate



#133
vladn2016

vladn2016

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 300
  • Înscris: 06.04.2018
Pe Redmi Note 8 T al meu nu am primit mesajul . Pe Mi 9 T și A2 lite ,da !
Foarte ciudat că nici data trecută nu am primit și ei da cu toate că avem aceleași rețele de telefonie.
Pe fostul A 2 primeam.

#134
Gif2D

Gif2D

    💯 Coffee addicted!

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 16.882
  • Înscris: 21.02.2005
MIUI 11 / Android 9 / Mi Note 10 Pro - nu a primit alerta. Nici Motorola nu a primit, în schimb un Nokia 2 a primit pentru toate. :D

#135
innesat

innesat

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Mesaje: 8.045
  • Înscris: 26.09.2010
MI8 cu android 10 și ultimul MIUI11 de pe xiaomi.eu nu a primit alerta. Adevărul e că nici nu am umblat prin setări.


In schimb, Redmi 5 Plus cu 8.1 și un MIUI10 tot xiaomi.eu, mai vechi, a primit alerta. Tot fără să umblu in setari.


Alt prieten cu MI8 și ultimul MIUI 11 global, cu același operator ca și mine, Telekom, a primit alerta.

#136
nei-k

nei-k

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 5.568
  • Înscris: 21.12.2006
S-au trimis mesaje RO-Alert astazi in Bucuresti, le-am primit pe Redmi Note 9s, dar nu le-am primit pe Redmi Note 7

#137
andupustiu

andupustiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.581
  • Înscris: 26.06.2010
Fișier atașat  Screenshot_2020-10-09-22-47-53-694_com.android.cellbroadcastreceiver.jpg   128,99K   23 download-uri

Pe Mi8 le primesc mereu.Pe 15 mai am primit 20 avertizări de genul asta.

Editat de andupustiu, 09 octombrie 2020 - 21:48.


#138
krnl

krnl

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 65
  • Înscris: 05.06.2011
Si eu primesc toate alertele. Fun fact: Poti vedea toate alertele precedente din aplicatia Mesaje > Setari > Alerte de urgenta. Tot de acolo activezi si dezactivezi.

#139
nei-k

nei-k

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 5.568
  • Înscris: 21.12.2006
Pe Redmi Note 7 Global am active toate setarile, insa nu primesc alertele. Mai am 2 buc. Redmi Note 9s, unul Global, celalat EU. La ultima avertizare doar cel EU a primit alertele, cel Global a fost mut, desi setarile sunt identice. Presupun ca mai e o setare ascunsa, dar nu stiu care este...

#140
Marian1237

Marian1237

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Mesaje: 125
  • Înscris: 28.03.2018
Verifică să ai regiunea setată pe România

#141
andupustiu

andupustiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.581
  • Înscris: 26.06.2010

View PostMarian1237, on 15 octombrie 2020 - 17:02, said:

Verifică să ai regiunea setată pe România

Nu contează regiunea , eu am ales India și funcționeaza notificările .

#142
Marian1237

Marian1237

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Mesaje: 125
  • Înscris: 28.03.2018
Eu cand eram pe India nu primeam nimic, am trecut pe România si au început sa apară. Xiaomi 🙂

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate