Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 

MIUI si ro-alert.ro

- - - - -
  • Please log in to reply
141 replies to this topic

#127
Fratello

Fratello

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,614
  • Înscris: 14.02.2006

View PostFratello, on 22 martie 2020 - 11:12, said:

REDMI NOTE 8. Totul este activ ...dar nu am primit niciun mesaj. Cred, totusi, ca alerta a fost distribuita intr-un areal limitat, asa cum ar fi si normal. Eu sunt departe de padurea Baneasa Posted Image ...

Nici pe Note 7 al sotiei, nici pe Note 5 al fiului nu am primit mesaj ...Tocmai am verificat si pe toate telefoanele toate optiunile referitoare la acest aspect sunt active.

#128
Fratello

Fratello

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,614
  • Înscris: 14.02.2006
De pe pagina oficiala RO-alert.ro :
Sistemul permite difuzarea mesajelor de avertizare numai către o anumită zonă afectată, astfel încât numai cei interesați să recepționeze vor primi mesajele RO-ALERT.
Presupun ca acesta este motivul pentru care nu am primit alerta pe niciun telefon. Pur si simplu nu eram in parc/padure/la plimbare ...

#129
clase74

clase74

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 668
  • Înscris: 05.01.2007
Eu eram in casa si mi,au sunat toate 3 Xiaomi odata. Si un motorola.

#130
Fratello

Fratello

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,614
  • Înscris: 14.02.2006
"Pur si simplu nu eram in parc/padure/la plimbare ..."
A fost o gluma ! Nu are importanta daca esti afara sau in aer liber. Nu eram insa in Bucuresti sau alte orase/zone din tara in care autoritatile au considerat necesar sa difuzeze mesajul.

#131
m3rishor

m3rishor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,101
  • Înscris: 09.03.2009
Mesajul s-a trimis pe intreg teritoriul RO. Ca se poate trimite doar intr-o zona anume, da, se poate.

#132
Fratello

Fratello

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,614
  • Înscris: 14.02.2006

View PostFratello, on 24 martie 2020 - 11:22, said:

De pe pagina oficiala RO-alert.ro :
Sistemul permite difuzarea mesajelor de avertizare numai către o anumită zonă afectată, astfel încât numai cei interesați să recepționeze vor primi mesajele RO-ALERT.
Presupun ca acesta este motivul pentru care nu am primit alerta pe niciun telefon. Pur si simplu nu eram in parc/padure/la plimbare ...

Dovada ca RO-alert functioneaza foarte bine si pe telefonul meu ! Si pe Note 7 al sotiei  si pe Note 5 al fiului meu ...

Attached Files



#133
vladn2016

vladn2016

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 300
  • Înscris: 06.04.2018
Pe Redmi Note 8 T al meu nu am primit mesajul . Pe Mi 9 T și A2 lite ,da !
Foarte ciudat că nici data trecută nu am primit și ei da cu toate că avem aceleași rețele de telefonie.
Pe fostul A 2 primeam.

#134
Gif2D

Gif2D

    💯 Coffee addicted!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,882
  • Înscris: 21.02.2005
MIUI 11 / Android 9 / Mi Note 10 Pro - nu a primit alerta. Nici Motorola nu a primit, în schimb un Nokia 2 a primit pentru toate. :D

#135
innesat

innesat

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 8,045
  • Înscris: 26.09.2010
MI8 cu android 10 și ultimul MIUI11 de pe xiaomi.eu nu a primit alerta. Adevărul e că nici nu am umblat prin setări.


In schimb, Redmi 5 Plus cu 8.1 și un MIUI10 tot xiaomi.eu, mai vechi, a primit alerta. Tot fără să umblu in setari.


Alt prieten cu MI8 și ultimul MIUI 11 global, cu același operator ca și mine, Telekom, a primit alerta.

#136
nei-k

nei-k

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,538
  • Înscris: 21.12.2006
S-au trimis mesaje RO-Alert astazi in Bucuresti, le-am primit pe Redmi Note 9s, dar nu le-am primit pe Redmi Note 7

#137
andupustiu

andupustiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,581
  • Înscris: 26.06.2010
Attached File  Screenshot_2020-10-09-22-47-53-694_com.android.cellbroadcastreceiver.jpg   128.99K   23 downloads

Pe Mi8 le primesc mereu.Pe 15 mai am primit 20 avertizări de genul asta.

Edited by andupustiu, 09 October 2020 - 21:48.


#138
krnl

krnl

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 65
  • Înscris: 05.06.2011
Si eu primesc toate alertele. Fun fact: Poti vedea toate alertele precedente din aplicatia Mesaje > Setari > Alerte de urgenta. Tot de acolo activezi si dezactivezi.

#139
nei-k

nei-k

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,538
  • Înscris: 21.12.2006
Pe Redmi Note 7 Global am active toate setarile, insa nu primesc alertele. Mai am 2 buc. Redmi Note 9s, unul Global, celalat EU. La ultima avertizare doar cel EU a primit alertele, cel Global a fost mut, desi setarile sunt identice. Presupun ca mai e o setare ascunsa, dar nu stiu care este...

#140
Marian1237

Marian1237

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 125
  • Înscris: 28.03.2018
Verifică să ai regiunea setată pe România

#141
andupustiu

andupustiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,581
  • Înscris: 26.06.2010

View PostMarian1237, on 15 octombrie 2020 - 17:02, said:

Verifică să ai regiunea setată pe România

Nu contează regiunea , eu am ales India și funcționeaza notificările .

#142
Marian1237

Marian1237

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 125
  • Înscris: 28.03.2018
Eu cand eram pe India nu primeam nimic, am trecut pe România si au început sa apară. Xiaomi 🙂

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate