Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Masina de tuns... buruieni

Recomandare drona

Exista un soft care sa reia autom...

Identificare plante
 Cum declari o variabila care nu s...

Schimbare certificat de inmatricu...

Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...
 Hotel cu restaurant si Demipensiu...

Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...
 Dashcam

Mini server - VMware

betano.ro

Poveste fara sfarșit
 

O lume fara Cai!

* - - - - 2 votes
  • Please log in to reply
21 replies to this topic

#19
laffin

laffin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,544
  • Înscris: 16.03.2007

View Postrealduc, on 25 mai 2018 - 09:38, said:

majoritatea semenilor nostri si-au trait viata si au murit fara sa atinga corpul unui cal ! ...
oricat ar pàrea de ciudat este o experienta unica ! ...
calul iti da "ceva" din forta si vitalitatea lui !

Bos, mie nu mi-a dat nimic.. o fi fost vreo gloaba?

#20
cataspo

cataspo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,045
  • Înscris: 29.01.2017
Să-i luați lui Dragnea un cal. Sa aibe si divinul un divin.

#21
romanasu

romanasu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,204
  • Înscris: 26.05.2005
Americile si Australia nu au avut cai multa vreme. Si intamplator sau nu erau mai "inapoiati" tehnologici decat euro-asiaticii care foloseau cai.

Si elefantii din din Asia si nordul Africii erau destul de importanti pe campul de lupta pana sa dispara acu 2200 de ani; daca nu ii exterminau oamenii, nomazii de stepa ar fi avut mari probleme contra unor hoarde de elefanti europeni,

#22
jimi91

jimi91

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,929
  • Înscris: 08.01.2018

View Postrealduc, on 25 mai 2018 - 09:38, said:

majoritatea semenilor nostri si-au trait viata si au murit fara sa atinga corpul unui cal ! ...
oricat ar pàrea de ciudat este o experienta unica ! ...
calul iti da "ceva" din forta si vitalitatea lui !

da, sigur..am avut la bunici un cal, era al rromilor si l-am lasat sa pasca la noi in curte...rromii nu ii aduceau apa calului..ma si gandeam sa sun la protectia animalelor..ce oameni idioti..adica, se folosesc de calul asta pentru a fura lemne, macar apa sa-i dea...m-am dus eu sa-i dau apa...timp de cateva zile bune...n-am simtit nicio energie:|...

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate