Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Qualis Brasov

- - - - -
  • Please log in to reply
11 replies to this topic

#1
SoniaB

SoniaB

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 20.05.2018
Salut,

Ma tot gandesc sa imi cumpar un apartament in Brasov si pana acum mi-a sarit in ochi Urban invest si Qualis.  Despre Urban am tot gasit informatii dar despre Qualis nu.

Ma poate ajuta cineva cu o parere?

#2
arab

arab

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,577
  • Înscris: 12.03.2006
https://forum.softpe.../page__st__1062

#3
Real_NEO

Real_NEO

    un sălbatic

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,193
  • Înscris: 29.05.2017
Cumpara numai dupa ce investitorul asigura toate conditiile necesare de infrastructura (si nu promisiuni), respectiv apa curenta, canalizare, electricitate, drumuri asfaltate. Altfel iti vei plange in pumni. Ca astia asa fac, ridica blocul, si apoi umbla tu prin mlastina de noroi ca sa ajungi la el. Ca pe urma nu-i mai intereseaza odata ce se vad cu banii luati, si vei sta zeci de ani in asteptarea unor drumuri asfaltate pana la blocul tau. Ce sa mai pomenesc despre canalizare, imagineaza-ti cum ar fi sa trebuiasca ani de zile sa mergi la WC-ul din spatele blocului, fiindca nu are blocul canalizare. Se trag niste tepe fantastice de catre acesti asa zisi dezvoltatori imobiliari. Pe ei ii costa 250.000 de euro sa ridice intreg blocul, il vind pe 1 milion de euro prostilor (cu programul prima casa, etc), si salutare, s-au vazut cu banii si au plecat, ca ei primesc banii gramada de la banca. Si nu-i mai intereseaza in ce conditii mizere locuiti pe urma voi acolo.

Edited by Real_NEO, 20 May 2018 - 18:06.


#4
adrian_h2

adrian_h2

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 01.07.2017
Urban este unul dintre cei mai seriosi dezvoltatori din Brasov.
Cu toate acestea, Tractorul este un cartier care s-a aglomerat foarte mult, cu multe ambuteiaje. Chiar daca e un ansamblu rezidential nou, trebuie luat in calcul ca zona va mai fi santier cel putin 10 ani. Sunt inca multe cartiere in Brasov unde aceste lucruri pot fi evitate.

#5
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View Postadrian_h2, on 20 mai 2018 - 19:22, said:

Sunt inca multe cartiere in Brasov unde aceste lucruri pot fi evitate.
Da exemple, te rog. Si eu sunt interesat de achizitia unui apartament in Brasov.Am in vedere cartiere in care s-au construit blocuri/case noi.

Edited by MembruAnonim, 20 May 2018 - 21:09.


#6
blotunga

blotunga

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,186
  • Înscris: 09.04.2008
Eu am luat în Coresi (pt închiriat). Prețuri un pic mai mari ce-i drept, dar per total mi se par cei mai serioși. La blocurile noi au deja asfalt. Plus sunt cam cele mai "aerisite" blocuri de acolo, la restul cam dai mâna cu vecinul de vis-a-vis.

#7
One of Them

One of Them

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,301
  • Înscris: 07.10.2005
Permite-mi sa nu fiu de acord cu tine. Unele blocuri din Coresi Avantgarden sunt mai aerisite. Cele mai mult sunt lipite una de alta, unde la propriu poti sa dai mana cu un vecin care sta langa apartamentul tau, dar la 90 grade.

Avantgarden Tractorul sunt intr-adevar aerisite intre ele, dar desi vorbim de acelasi dezvoltator, asfaltun inca lipseste cu desavarsire, desi apartamentele s-au predat de ceva timp.

#8
blotunga

blotunga

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,186
  • Înscris: 09.04.2008
La 90 de grade e preferabil de fix vis-a-vis. Eu acuma unde stau tot la 90 am alt bloc și nu mă încurcă, în schimb la ce apropiate sunt unele pe acolo...

#9
bc_stefan

bc_stefan

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 08.07.2006
A cumparat cineva in Qualis1? Intre timp a aparut si Qualis2.

#10
P-etru

P-etru

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 09.11.2018
Ia de la Urban că sunt seriosi.

#11
bc_stefan

bc_stefan

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 08.07.2006

 P-etru, on 10 noiembrie 2018 - 02:15, said:

Ia de la Urban că sunt seriosi.
Nu stiu cit de seriosi ,dar preturile sint cam mari.

#12
mihaionescu

mihaionescu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 233
  • Înscris: 20.07.2006
Vezi ca mai sunt cateva blocuri care se contruiesc si in oras. Este unul langa autogara 2 si mai construiesc cei de la alphaville in spate la Anaf(Vama) tot pe acolo. Asta daca nu vrei in tractorul.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate