Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Best DivX Player !?

- - - - -
  • Please log in to reply
24 replies to this topic

#1
Monitoxus

Monitoxus

    Back!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,184
  • Înscris: 26.11.2001
Sincer sa fiu am inceput sa fiu cam dezamagit de Bsplayer care e vesnic BETA si vesnic cu probleme si s-a cam invechit :(

Stie cineva un player MAI BUN ? Si aici ma refer la un suport ADEVARAT pt sunet de calitate, suport ADEVARAT pt TV OUT, pentru SUBTITRARI (mult mai multe optiuni...etc).

Bsplayer imi pare pe zi ce trece mai obosit si mai demodat...

#2
root

root

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 832
  • Înscris: 06.05.2002
Votul meu merge cu toata increderea catre mplayer for linux! :oK:
Pentru windows, foloseam odata radlight pentru ca e mic, stabil si ocupa resurse putine. Ma refer la versiunea mai veche (nu mai stiu exact numarul), pana sa inceapa sa-ti bage pe gat tot felul de conditii, spyware etc.

#3
GunX

GunX

    Moderator

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,291
  • Înscris: 18.01.2002
eu nu stiu ce sa zic, nu folosesc nimic altceva decat wmp 6.4, pur si simplu nu suport alte chestii cu interfete fandosite si tot felul de prostii....

#4
Mtz

Mtz

    Retired member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,545
  • Înscris: 01.12.2002
MV2Player are o groaza de optiuni (poate chiar prea multe), dar cea mai originala mi s-a parut " Comics creator".
Iti transforma filmul in cateva pagini html si poti urmari filmul ca pe o revista de benzi desenate. Sau il poti trimite prin mail la cineva care vrea sa vada despre ce e vorba.

http://www.softnews....11-2-1-16.shtml

Atasez o secventa:

Attached Files

  • Attached File  lotr.jpg   35.98K   220 downloads


#5
Storm

Storm

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 218
  • Înscris: 31.07.2002
hi,

am folosit multa vreme bsplayer pentru faptul ca nu stiam ca exista si alte playere.

cand am inceput sa am probleme cu el, am sapat si am gasit:

1. the best of the best..........mv2player 0.7alpha4.
in materie de filme, stie tot ce vrea muschiul tau, este mic iar optiunile sunt extraordinar e bine implementate prin shortcut-uri.

daca aveti timp sa sapati in el, nu veti fi dezamagiti.

2. viplay 2.04
aproape la fel de bun. ceea ce are in plus mv2 sunt combinatiile de taste pentru reglarea liminozitatii, contrastului si a altor efecte de imagine.

3. n_player 1.0.0.4
merge destul de bine si are implementat suport pentru dsp-urile din winamp.

miraculix9

>>foobar2000 addicted

#6
petman

petman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,863
  • Înscris: 28.11.2001
Media player din xp ... plus codec care-ti baga subtitrarile si totul mere ok.... fara complicatii!

#7
raiiar

raiiar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,568
  • Înscris: 30.11.2002
parca tot bsplayerul imi surade....
e vorba doar de plicitiseala aici.

#8
Courage

Courage

    Founder

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,663
  • Înscris: 26.11.2001
Am incercat si eu mv2player 0.7alpha4 acum...

Sincer raman la BSPlayer ! E mic si fast. In plus nu are un million de setari. Isi face treba cum trebuie

ViPlayer este si el o buna solutie, dar consuma mai multe resurse si mi se pare ca si imaginea e mai proasta; la partea de setari sonore e varza!
Zoom Player nu a stat prea mult pe computerul meu...

#9
nosf3ratu

nosf3ratu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 29.04.2003
mi-e-mi place zoomplayer pro :ciocan:

#10
R@DyC@L

R@DyC@L

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 08.01.2003

Quote

Originally posted by petman
Media player din xp ... plus codec care-ti baga subtitrarile si totul mere ok.... fara complicatii!

:rolleyes: Ce codec folosesti pt. subtitrari arunca si tu un link ceva. :rolleyes:

#11
Mtz

Mtz

    Retired member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,545
  • Înscris: 01.12.2002
Codecul nu baga subtitrari... dar in fine...

@R@DyC@L > Eu folosesc Vobsub 2.23 si asta recomand:
http://www.softnews..../11-2-7-8.shtml

Se mai poate folosi si ffdshow (care inseamna -macar aici sa explic- filter for directshow) dar versiunea existenta acum nu se mai impaca atat de bine cu ultimele codecuri xvid si divx si daca aveti aceste 2 codecuri instalate deja trebuie debifat din optiunile de configurare ale ffdshow cele 2 codecuri (numai daca va apar probleme) :
http://new.softnews....11-2-7-13.shtml

La ambele, pentru a avea subtitrarea folosind diferite palyere, trebuie bifat in meniul de configurare al acestora.

Pentru cei care au telecomanda la tvtunere, se poate instala programul de aici, cu modificarile de rigoare,  pentru a se putea alege la dorinta daca subtitrarea sa apara sau nu cu Vobsub (precum si alte chestii) :
http://www.softnews....=&threadid=9111

enjoy,

Mtz

#12
GunX

GunX

    Moderator

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,291
  • Înscris: 18.01.2002
pentru varianta alpha de ffdshow aveti nevoie de dll-urile de mai jos in directorul SYSTEM/SYSTEM32

Attached Files



#13
bibicu

bibicu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,341
  • Înscris: 28.11.2001
Eu folosesc MediaPlayer 9, care merge si cu subtitrari. Iar un alt player foarte bun pentru DivX este... WinDVD Player Platinum :yeah baby  Nu stiu cum merge cu subtitrari, eu nu prea folosesc, dar merita incercat!

#14
xcuseme

xcuseme

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 820
  • Înscris: 19.11.2002

Quote

Originally posted by bibicu
Eu folosesc MediaPlayer 9, care merge si cu subtitrari. Iar un alt player foarte bun pentru DivX este... WinDVD Player Platinum :yeah baby  Nu stiu cum merge cu subtitrari, eu nu prea folosesc, dar merita incercat!

MV2Player e cel mai tare.

O kestie care nu am mai vazut-o nicaieri, extrem de utila.
Daca ai o subtirare care contine un rand de text prea lung ca sa incapa in latimea ecranului, micsoreaza automat marimea fontului a.i. sa se potriveasca perfect pe latime.

Ce sa mai zic... shortcuturi cat incape... poti regla absolut orice... poti face playlist si vezi un film de 2cd beton, shutdown la terminarea filmului (daca adormi), pozitionare a subtitrarii oriunde vrei pe verticala, OSD cu informatii mai mult decat cuprinzatoare.

E alfa de cand il stiu... dar... la cat de complet e, nu simt nevoia nici macar a unu beta :)

In combinatie cu TVTool, e perfect.

Incercati si voi.

#15
ALexu4um

ALexu4um

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 521
  • Înscris: 19.04.2003
MV2Player is the BEST nici nu se poate mai complex si mai bun decat el.

#16
Muf-Muf

Muf-Muf

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 27.07.2002
Mie îmi place Koala Movie Player XP, e un soi de skin pentru WMP 6.4, are suport și pentru subtitrări.
Pentru subtitări prefer VobSub 2.23

#17
unpuisor

unpuisor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,222
  • Înscris: 28.04.2003
Eu folosesc Bsplayer sau cateodata MV2player. Si asta fiindca cele 2 ocupa foarte putine resurse (eu avand un calculator antic).
Plus la Bsplayer exista optiunea de a seta prioritatea programului, adica sa foloseasca mai mult procesor decat altele. Mi s-a intamplat sa imi mearga un film bine pe Bsplayer si prost pe MV2Player sau invers. Dar ambele sunt cele mai bune si le recomand. In schimb cine are procesor puternic poate sa incerce media player 9 pentru ca are o calitate mult mai buna.

#18
WebMan

WebMan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 364
  • Înscris: 16.01.2002
Incercatzi Zoom Player 3.0 PRO   shi pe urma mai vedetzi voi daca il lasatzi deoparte....

Varianta PRO  e pe pagina mea.....  :0

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate