Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
One week meal plan - Pachet

Apometru defect?

Nelamurire legalitate TVA casa noua

Huawei P20 Lite, ecran negru la a...
 Bibelorui, macrameuri si altele

Inventia secolului din Afganistan?

G84 - pro și contra

Masina de familie,buget 11000-120...
 In ce situatii cereti o a doua op...

DigiMobil - IP public?

Glet de finisaj peste chit acrili...

La multi ani @Passenger001!
 La multi ani @barbosa1bis!

La multi ani @MikeSpike!

Cum curat gletul de pe perete

Soluție incalzire apartament...
 

Sistem Audio Logan 2018

  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
5 răspunsuri în acest subiect

#1
neshi3

neshi3

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 84
  • Înscris: 13.09.2002
Buna Forum!

M-ar interesa sa imi fac un upgrade la sistemul audio la un Logan 2018 cu Media Nav.

Pentru difuzoarele din fata / spate, stiti cumva ce marime este necesara?

Stiti cum se numeste suportul acela de plastic pe care vin montate boxele noi ? De unde poate sa fie achizitionat?

Ma gandeam sa merg pe difuzoarele oferite de Dacia, Focal -> [ LINK ]

Dar nu stiu pe care sa le aleg ... si nu prea sunt detalii la ei pe site ... care e diferenta intre cele cu 350 RON si cele cu 950 RON ?



Pentru subwoofer, ma gandeam tot la un Focal -> Focal Bomba BP20


Imi place ca arata mai discret in portbagaj.

Ce parere aveti ?

Ati avea alte recomandari ?

#2
arab

arab

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 7.585
  • Înscris: 12.03.2006
La garantie te gandesti?

Intreaba la service Dacia.

#3
ldpe

ldpe

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 11.607
  • Înscris: 08.03.2017
Marime difuri stock - 13 cm
Se pot monta de 16 cu inele adatptoare.
Recomant Hertz sau DLS la logan
Cumpara si monteaza subul dupa care schimbi difurile , s-ar putea sa nu mai simti nevoia . Lasi subul sa munceasca la joase iar difurile pe mediu/inalt .Difuzoarele de calitate se pun dupa insonorizarea usilor altfel e aproape acelasi lucru doar ca suna mai tare .
Corect ce spune colegul - atentie la garantie , intreaba ca ei au obiceiul sa scoata toata intalatia electrica din garantie nu numai partea audio, nu toti , e unii...

Editat de ldpe, 27 martie 2018 - 12:17.


#4
neshi3

neshi3

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 84
  • Înscris: 13.09.2002
Din cauza garantiei ma gandeam sa merg pe accesoriile oficiale de la Dacia ... pe Focal pentru difuzoarele din usi. Si sa le montez direct in service-ul dacia ... desi mi-e frica un pic ca poate aia de acolo n-au mai montat asa ceva ... si sa nu imi traga ei vreo improvizatie.

La alea sper ca vin cu adaptoare ... n-as vrea sa fac lipituri si inventii dinastea : https://i.imgur.com/1ySZFpi.jpg

Si nu as vrea sa decupez in tabla usii ... probabil o sa ma limitez la cele de 13 cm ... daca aia e marimea standard.

O sa fac cum spui tu ... o sa imi iau prima data subwooferul sa vad cum e ... si dupa aceea o sa schimb si difuzoarele.

#5
ldpe

ldpe

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 11.607
  • Înscris: 08.03.2017
Nu decopezi nimic in tabla - inelul adaptor este un cerc din MDF ce are pe o parte prindere in usa, standard de 13 cm iar dincolo poti monta de 16, gaurile le executi singur dupa necesitati .
Vad ca au aparut mai elegante din plastic http://www.esderman....an-sandero.html

#6
neshi3

neshi3

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 84
  • Înscris: 13.09.2002

View Postldpe, on 28 martie 2018 - 07:44, said:

Nu decopezi nimic in tabla - inelul adaptor este un cerc din MDF ce are pe o parte prindere in usa, standard de 13 cm iar dincolo poti monta de 16, gaurile le executi singur dupa necesitati .
Vad ca au aparut mai elegante din plastic http://www.esderman....an-sandero.html

Suuper, asta cautam ... multumesc mult. Nu stiam cum se numesc.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate