Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sfaturi achizitie boxe hi-fi pent...

Baterie externa solara vs baterie...

recomandare placa captura video

Trecere apartament pe numele meu
 Seria 3 - E90 / 91

LakeSide 11 Straulesti

arii

Sapa peste pardoseala
 Smart phone pentru auz deficitar

Manager transport marfa. Pareri. ...

BIOS F.24 pentru HP Pavilion g7-2...

Meta Quest 3 512 gb
 Father's Day

Clipboard files copy/paste, filen...

Boardgame-uri despre cuvinte

Care-i treaba cu Reddit-ul? (nu m...
 

Top useri softpedia 2017

* * * * - 8 voturi
  • Acest subiect este blocat Acest subiect este blocat
127 răspunsuri în acest subiect

#127
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 38.176
  • Înscris: 19.09.2005
E mai funy cand citesti doar cateva litere din fiecare cuvant si restul extrapolezi (cam cum facem toti), problema apare cand dai/dau/dam de un text care trebuie citit pe litere.
Eu ma amuz cu titlurile de pe la topicuri ca le citesc rapid si ies niste minunatii. Dupa care le recitesc corect si incep sa aiba sens.

Editat de arg, 05 iunie 2018 - 07:36.


#128
moftware

moftware

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 12.402
  • Înscris: 08.05.2008
Ai corectat, dar... incercand metoda ta, a rezultat pri-cina, pri-toceala, pri-mavara... :peacefingers: Prima data citisem "problema".
Unii citesc expresii sau chiar fraze intregi dintr-o data, iar eu mai citesc si "in diagonala", ceea ce poate conduce la situatii amuzante, cum ar fi:
- cu cativa ani in urma, eu si catalina1 polemizam in stilul nostru, pe doua subiecte diferite, cand ne-am trezit ca inversasem subiectele; ce or fi inteles cei care urmareau doar cate unul... :D
- mai tare a fost cand (parca) benis a postat un comentariu poienistic pe aria de... Stiinta; si nu era de paranormal :D S-a distrat copios cand i-am trimis PM. Nu ma intrebati cum am descoperit...

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate