Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sfat alegere parbriz

EMAG - recenzii false facute de ei?

Recomandare telefon 900-950

Nivel de trai
 Semnal bun da'... prost

De ce statiile de radio FM nu ren...

Pe unde pot sa gasesc statistici ...

Este reconditionat acest laptop?
 Prelungire fire electrice

Amintiri despre satelit si retran...

Care este cel mai bun mod de a pr...

Recomandare centrala termica apar...
 samsung Xcover 5 Nu mai vrea

Telefon de budget pentru filme 10...

Recomandare serviciu / firma recu...

La mulți ani @Piniuli!
 

Motan in casa

- - - - -
  • Please log in to reply
58 replies to this topic

#55
motanu_mic

motanu_mic

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,041
  • Înscris: 16.12.2013
Foarte fain, la bloc ar fi fost un chin, trebuia poate si castrat, numai probleme si cheltuieli si tot nu-i era bine. Vezi cat de fain e sa-i oferi animalului mediul lui natural? Asta multi nu inteleg si au impresia ca animalul e un aparat care-l programezi cum vrei, pai nu, el este programat genetic ptr anume mediu

#56
meow91

meow91

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 245
  • Înscris: 07.05.2016

View Postmotanu_mic, on 13 mai 2016 - 01:00, said:

Foarte fain, la bloc ar fi fost un chin, trebuia poate si castrat, numai probleme si cheltuieli si tot nu-i era bine. Vezi cat de fain e sa-i oferi animalului mediul lui natural? Asta multi nu inteleg si au impresia ca animalul e un aparat care-l programezi cum vrei, pai nu, el este programat genetic ptr anume mediu


Sincer, motanul parea mai fericit la bloc:))..poate sunt subiectiv (mi-e dor de el:P).La bloc, a stat in baie cam 8 ore pe zi, facea prostii prin casa. Dupa a invatat sa deschida usa, si a trebuit sa-l invatam sa nu mai zgarie mobila- incepuse sa fie liber prin casa- aveau incredere in el. Era chiar fericit. se intindea ca o placinta cand ii vedea pe ai mei, dormea linistit. Tot salbatic era, sa fiu sincer, nu venea cand il chemam si incepuse miaune non-stop:|..Acum cred ca incepuse sa se chinuie.

Pentru linistea tuturor, l-am aduc la bunici. Sper ca am luat decizia corecta- vreau sa am incredere in el- sa-l las liber sa faca ce vrea si sa nu-i port grija. Inca este putin speriat..dar acum invata cum sa se descurce:). Oricat de mult as vrea sa-l aduc la bloc, consider o decizie egoista. Cel mai bine pentru el este sa fie liber.

View PostCazimi, on 12 mai 2016 - 15:22, said:

Nu are nimic. E chiar indicat sa-i lasi zgarda.


Dar zgarda are un miros specific- cel putin la inceput avea un miros foarte puternic (motanul nu era deranjat-spre surprinderea mea).Zgarda cred ca mai are acel miros. Nu-l vor respinge celelalte pisici?

Edited by meow91, 13 May 2016 - 02:00.


#57
Cazimi

Cazimi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,152
  • Înscris: 25.10.2007

View Postmeow91, on 13 mai 2016 - 02:04, said:

Dar zgarda are un miros specific- cel putin la inceput avea un miros foarte puternic (motanul nu era deranjat-spre surprinderea mea).Zgarda cred ca mai are acel miros. Nu-l vor respinge celelalte pisici?
Dacă îl resping (și e foarte posibil) nu e din cauza zgărzii.

#58
meow91

meow91

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 245
  • Înscris: 07.05.2016

View PostCazimi, on 13 mai 2016 - 03:10, said:

Dacă îl resping (și e foarte posibil) nu e din cauza zgărzii.

Pai, noi nu avem alte pisici la tara, doar cele ale vecinilor, care mai trec ocazional pe la noi. Are spatiul lui, trebuie sa invete sa si-l protejeze. Vroiam sa stiu daca zgarda (mirosul) are fi fost un factor;)..

#59
meow91

meow91

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 245
  • Înscris: 07.05.2016
Cea ma buna decizie a fost sa aduc pisoiul la bunici:)..se vede ca e fericit:)..este mult mai afectuos,jucaus, vine cand il chemi:)..nu si-a mai luat bataie de mai bine de o luna:) se impaca foarte bine cu cainele:)...per total, pisoiul se simte foarte bine:)

Edited by meow91, 18 June 2016 - 21:28.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate