Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Instalatii sanitare

Program de slabire cu succes gara...

Reconditionare cada baie din fonta

Problema imprimanta
 Here goes nothing

BCR sau Raiffeisen

Visual Studio 2022 instaleaza Epi...

Sfat alegere parbriz
 EMAG - recenzii false facute de ei?

Recomandare telefon 900-950

Nivel de trai

Semnal bun da'... prost
 De ce statiile de radio FM nu ren...

Pe unde pot sa gasesc statistici ...

Este reconditionat acest laptop?

Prelungire fire electrice
 

probleme de conectare la internet

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
6 răspunsuri în acest subiect

#1
pissedGL

pissedGL

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 13
  • Înscris: 26.02.2012
Salut !
OS - win 10 home
Am un laptop asus F550JX-DM169D , internet de la RDS dial up.
Am facut toate setarile necesare , ma lasa sa ma conectez dar face ce face si se deconecteaza singur si imi trece pe wi-fi , dau sa ma conectez iar prin cablu nu ma lasa , (there was a hardware failure in the modem (or other connecting device) )  ,stau 10~15 min ma conectez merge , joc un joc 1h 2h  totul ok , inchid jocu  plec la bucatarie , ma intorc hop iar s a deconectat netu si sunt pe wi-fi si nu ma lasa , uneori ma pot conecta doar dupa ce dau restart la laptop imi merge .
Placa de retea Realtek PCle GBE Family Controller  - cu driver version 10.1.505.2015 provider realtek.
Pe PC-ul vechi precizez ca nu imi pica netu niciodata.
Pareri ? Opinii ? Solutii ? Help pls.......

#2
manoman

manoman

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 756
  • Înscris: 25.10.2013
Presupun ca ai verificat cablul si nu are intreruperi sau mufe LAN cu joc. E ceva in neregula la placa de retea din laptopul tau, daca mai e in garantie du-l imediat in service.

#3
pissedGL

pissedGL

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 13
  • Înscris: 26.02.2012
cablul este bun

#4
pissedGL

pissedGL

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 13
  • Înscris: 26.02.2012
Alte pareri , solutii ?  PS: as fi editat postu de mai sus daca s-ar fi putut.

#5
654321

654321

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.817
  • Înscris: 12.03.2007
Incearca sa actualizezi driverul placii de retea http://station-drive...id=1933&lang=fr

#6
pissedGL

pissedGL

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 13
  • Înscris: 26.02.2012

View Post654321, on 17 ianuarie 2016 - 17:15, said:

Incearca sa actualizezi driverul placii de retea http://station-drive...id=1933&lang=fr
Multumesc frumos ,  merge treaba mai bine acuma nu mi mai face probleme asa mari , se mai deconecteaza el dar mult mai greu , e mai acceptabil acuma

#7
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Mesaje: 68.704
  • Înscris: 15.06.2004
Incearca eventual daca stai pe cablu sa dezactivezi wi-fi-ul.

Acum 2-3 zile m-am trezit si eu ca imi da uneori ca nu e cablu conectat si trece pe wi-fi si tot asa din minut in minut. Cum am deconectat wi-fi-ul a mers ok.
De ieri si-a revenit si pe partea cu wi-fi-ul, nu stiu ce a avut. Probabil ceva probleme de la update-ul de martea trecuta.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate