Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...
 problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox
 Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani
 Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...
 

Oxid nitric și Creatină

- - - - -
  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1
DragosX9

DragosX9

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 03.06.2015
Salut. Mă confrunt și eu cu o dilemă. Vreau să achiziționez o cutie de oxizi nitrici și una de creatină. Problema este că pe amândouă scrie "cu 30 de minute înainte de sală". Ar trebui să le combin/să le iau pe rând la diferență de 10 minute, sau cum..?

Mulțumesc.

#2
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,031
  • Înscris: 07.11.2006
Peste 10 ani te vei numara si tu printre cei care beneficiaza de avantajul in caz de urgenta, intrati fara chemare!!!

#3
DragosX9

DragosX9

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 03.06.2015
Dacă ai un răspuns de dat, te rog, fă-o, dar scutește-mă de povestioare, că dacă ar fi precum spui, ar trebui să ne împuținăm cu sutele de milioane, dar totuși nu se întâmplă asta.

#4
mkdan2004

mkdan2004

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,032
  • Înscris: 16.07.2008
Le poti combina in acelasi shake (daca sunt prafuri) fara nici o problema.

#5
DragosX9

DragosX9

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 03.06.2015
Deci jumătate de porție din fiecare. Mulțumesc mkdan!

#6
A10

A10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,074
  • Înscris: 19.12.2012

 DragosX9, on 18 iunie 2015 - 09:55, said:

Dacă ai un răspuns de dat, te rog, fă-o, dar scutește-mă de povestioare, că dacă ar fi precum spui, ar trebui să ne împuținăm cu sutele de milioane, dar totuși nu se întâmplă asta.

Lasa ca vezi tu mai incolo cum o sa iti fie sanatatea per ansamblu si o sa ti dai singur palme spunand " am fost tanar dar si prost..."

#7
Stiudelae

Stiudelae

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 424
  • Înscris: 12.03.2013

 A10, on 18 iunie 2015 - 13:15, said:

Lasa ca vezi tu mai incolo cum o sa iti fie sanatatea per ansamblu si o sa ti dai singur palme spunand " am fost tanar dar si prost..."
De ce spui asta?

#8
badsica

badsica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,616
  • Înscris: 23.03.2010
Vrei sa spui stimular al oxidului nitric, s-ar putea sa aiba deja creatina in el.



#9
yaxbeax

yaxbeax

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 220
  • Înscris: 17.06.2015
La ce foloseste creatina?

#10
badsica

badsica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,616
  • Înscris: 23.03.2010
Cauta si tu pe google...

#11
DragosX9

DragosX9

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 03.06.2015
Yaxbeax:
Creatina este un compus natural și este folosită de către corp în producerea energiei.

Badsică:
Da, stimulator voiam să spun, iar problema e cu dus și întors, căci nu toate prezintă și adaos de creatină, sau acest detaliu este omis când comanzi online, și doream să știu cum ar trebui să procedez într-un asemenea caz.


Legat de persoanele care au comentat spunând că-mi pun în pericol sănătatea..Le-aș spune, cu tot respectul, că ori:
- Faceți o gravă confuzie între steroizi și suplimente nutritive
Ori:
- Sunteți puțin closed mind. Suplimentele nutritive folosite de culturiști nu sunt altceva decât compuși naturali, administrați prin alte căi. Nu se poate afirma că sunt nocivi, fiindcă corpul însăși îi folosește și sunt indispensabili. Singura problemă pusă este supradozarea. Că aceiași problemă o ai și dacă mănânci 10 ouă pe zi, o dai în altele, pentru ca vorbim de EXCES. Nu poți spune că oul în sine face rău. Iar dacă aruncăm un alt ochi pe scara sănătății, nimic nu mai este sănătos în ziua de astăzi.
Mulțumesc.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate