Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
arii

Smart phone pentru auz deficitar

Manager transport marfa. Pareri. ...

BIOS F.24 pentru HP Pavilion g7-2...
 Meta Quest 3 512 gb

Father's Day

Clipboard files copy/paste, filen...

Boardgame-uri despre cuvinte
 Care-i treaba cu Reddit-ul? (nu m...

Diferente diferentiale

Finala Eurovision 2024

De ce nu protestati?
 Etanșare intre cada perete b...

Back-up box Fronius ?

Router de la Digi nu face fata la...

Magnolii
 

Cooler pad Asus g56jk

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
Edwin6000

Edwin6000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,686
  • Înscris: 26.02.2011
Ce cooler recomandați pt acest model de laptop? Exclus Microsoft pentru ca am cumpărat unul astazi si nu se vede nicio diferenta.multumesc

#2
Nero-d

Nero-d

    je m'en fiche/pohui

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,138
  • Înscris: 30.01.2004
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/pE7so0k4x5o?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

te-ai gandit ca poate ai asteptari prea mari de la un cooling pad???
daca te astepti sa scaderi mai mari de 5-6o sau la mai mult de 2-5FPS? esti pe directia gresita!

cooling pads e mai mult marketing decat utilitate... aaa... e util sa tii laptopul pe el ca sa nu te friga cand ii ltii in braţe

Edited by Nero-d, 28 May 2015 - 02:03.


#3
aeon

aeon

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,487
  • Înscris: 05.08.2002
cooling pad-ul face diferenta destul de mare
dar sa fie unul serios, nu jucarii cu un ventilator de 5 cm

am avut unul deep cool cu un ventilator mare in centru si doua mai mici lateral
facea treaba excelenta, diferenta de 10-12 grade la un laptop toshiba care atingea suta de grade fara el
asta:
https://www.google.r...suk-gan;401;295

e important si ca laptop-ul sa aiba guri de aerisire sub el, altfel.. e degeaba fluxul de aer suplimentar
unele au capace simple din plastic la memorii, hdd.. preferabil sa le scoti ca aerul trimis de cooling-pad sa circule cat mai bine in interiorul laptop-ului
dar o sa se adune ceva praf in el..

Edited by aeon, 28 May 2015 - 08:49.


#4
madutzu25

madutzu25

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,414
  • Înscris: 07.10.2013
Salut. Eu am un Asus x555ln si dedesupt am doar o mica aerisiere la cipul video si acest cooler ma ajuta destul de mult, baga un aer foarte rece daca o sa ti laptopul pe picioare o sa simti racoare iar daca il ti pe birou o sa simti aer rece la fata are ventilatorul de 18 cm..., il gasesti si la Auchan Craiova la pretul de 50 ron, Daca il ei de la emag o sa iti vina prin curier si o sa platesti curierul, Totusi pune o poza cu partea care sta pe birou de la laptop. http://www.emag.ro/s...2/pd/D45KZBBBM/

Edited by madutzu25, 28 May 2015 - 11:25.


#5
Edwin6000

Edwin6000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,686
  • Înscris: 26.02.2011

View Postmadutzu25, on 28 mai 2015 - 11:25, said:

Salut. Eu am un Asus x555ln si dedesupt am doar o mica aerisiere la cipul video si acest cooler ma ajuta destul de mult, baga un aer foarte rece daca o sa ti laptopul pe picioare o sa simti racoare iar daca il ti pe birou o sa simti aer rece la fata are ventilatorul de 18 cm..., il gasesti si la Auchan Craiova la pretul de 50 ron, Daca il ei de la emag o sa iti vina prin curier si o sa platesti curierul, Totusi pune o poza cu partea care sta pe birou de la laptop. http://www.emag.ro/s...2/pd/D45KZBBBM/

Attached Files



Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate