Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Hard-Disk HITACHI 750 GB

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
emanu23

emanu23

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 184
  • Înscris: 04.12.2012
Salut, am acest laptop Laptop HP Pavilion G6-2240sq cu procesor Intel® Core™ i7-3632QM 2.20GHz, Ivy Bridge, 6GB, 750GB, AMD Radeon HD 7670M 2GB, FreeDOS, Black - eMAG.ro de aprox. 2 ani, Insa de cateva luni incepe sa nu mai mearga bine. Am primit odata blue screen de atunci nu am mai primit nici o erroare legata de hard-disk. Hard-disk-ul l-am scanat insa nici o problema nu avea. I-am facut windowsu am bagat 8 dupa prima zi nici in file explorer nu mai vreoia sa intre. M-am gandit sa sterg toate partitile sa creez altele si sa bag windows 7. Asa am si facut si iarasi acuma nici un fisier numai pot downloada mi se desarca iar instalatul la un program mic (VIBER) nu se instaleaza deloc. L-am scanat cu HD-TUNE si nimic,
Imi puteti spune daca problema sa fie de la hard-disk si daca sa il trimit in Garantie !  Multumesc

#2
Master_Yoda

Master_Yoda

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,140
  • Înscris: 27.08.2014
Blue screen poate insemna orice. Cand mai primesti blue screen noteaza codul de eroare.
In locul tau l-as scana de virusi. Daca nu ai virusi foloseste un ISO de Windows 7 de aici http://forum.softped...egal-windows-7/

Edited by Master_Yoda, 22 November 2014 - 20:04.


#3
emanu23

emanu23

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 184
  • Înscris: 04.12.2012

View PostMaster_Yoda, on 22 noiembrie 2014 - 20:03, said:

Blue screen poate insemna orice. Cand mai primesti blue screen noteaza codul de eroare.
In locul tau l-as scana de virusi. Daca nu ai virusi foloseste un ISO de Windows 7 de aici http://forum.softped...egal-windows-7/


:o serios ? am creat din nou partitile de unde virusi ?

#4
buzucan

buzucan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 619
  • Înscris: 23.03.2006
E posibil sa fie si altceva din laptop. Poate fi RAM, poate fi praful, pot fi multe. Uite aici cativa pasi de urmat pentru pc-uri, dar se respecta si pentru laptop.

#5
Master_Yoda

Master_Yoda

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,140
  • Înscris: 27.08.2014

View Postemanu23, on 22 noiembrie 2014 - 20:57, said:

Posted Image serios ? am creat din nou partitile de unde virusi ?

Din kit-ul de Windows, de asta ti-am lasat link spre un ISO curat.
Incearca si un Ubuntu Live sa vezi cum se misca.

Edited by Master_Yoda, 22 November 2014 - 23:05.


#6
emanu23

emanu23

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 184
  • Înscris: 04.12.2012
Referitor la ubuntu live , se misca destul de OK , si nu cred ca e de la windows, cum va spuneam intr-un artico am 2 la fel si unul merge bine iar celelalt pauza, daca pun urechea unde este hardisk-ul suna ceva zroganit

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate