Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Z Nation (2014 - )

- - - - -
  • Please log in to reply
19 replies to this topic

#1
Uny

Uny

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,614
  • Înscris: 01.12.2010
Noua productie cu zombi SyFy se axeaza pe operatiunea de transport a unicului supravietuitor al epidemiei ce a lovit SUA catre singurul laborator ramas functional, in vederea realizarii unui vaccin. Calatoria de la New York spre California inseamna aproape 5000 km, iar grupul insotitor nu este la curent cu secretele personajului al carui sange e atat de pretios pentru omenire... Primul sezon incepe in data de 12 septembrie si numara 13 episoade.

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/iqbHm6RTHHM?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#2
sandel_u

sandel_u

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,663
  • Înscris: 21.11.2009
Cine il transporta daca este singurul supravietuitor?

#3
ccf_cristi

ccf_cristi

    Asa si?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,497
  • Înscris: 13.10.2010
Zombalaii care vor sa produca mai multi supravietuitori ca sa aiba ce suge.

Si in trailer zice ca e singurul supravietuitor muscat de zombi.

Asta am inteles eu, din engleza de balta pe care o stiu.

#4
Seb

Seb

    Suveran

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,077
  • Înscris: 22.05.2005
Da, asa spune. Ca e unicul care a supravietuit unei muscaturi a unui zombie. Nu ca e unicul supravietuitor. Mai sunt si alti supravietuitori, care insa nu au fost (inca) muscati de zombii.

Edited by Seb, 27 August 2014 - 08:51.


#5
Uny

Uny

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,614
  • Înscris: 01.12.2010
Credeam ca reiese din context, am scris "unicul supravietuitor al epidemiei" (EPIDEMÍE s. f. boală infecțioasă care afectează un număr mare de indivizi, într-un timp scurt. (< fr. épidémie, lat. epidemia) , adica singurul care mai traieste dupa ce a contactat virusul.

#6
KoShiMin

KoShiMin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,813
  • Înscris: 06.09.2006

 ccf_cristi, on 27 august 2014 - 08:43, said:

[...]
Si in trailer zice ca e singurul supravietuitor muscat de zombi.

[...]

Ete na. Asta nu cred că-i adevărat. Și ochelaristul Dan din „Cireșarii” a fost la un moment dat mușcat de Țombi („drăcovenia cu coadă” a lui Ticușor) și n-a murit. Deci blonduțul ăla din trailer nu e chiar singurul supraviețuitor. Atâta se tot laudă americanii ăștia... Posted Image

On-topic: „E” cam prea multe filmele astea cu morți vii în ultima vreme. Într-o bună zi, și nu prea departe, o să ajungem să ne speriem de să facem caca pe noi numai când o să vedem apărând pe ecran unul care arată normal la față, nu se târăște ca unul atins de parkinson, curgându-i balele din gură și cu un ochi atârnându-i din orbită și nu mârâie la tine ca stomacul unuia nemâncat de două zile. Cred că numa' Tom Cruise n-a jucat rol de „Țombi” încă... Dar nici vremea aia nu cred că-i departe tare.

#7
tiestodj20

tiestodj20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,701
  • Înscris: 04.06.2007
Daca e de la Syfy cu siguranta o sa fie o tampenie, nu au cum sa depaseasca The Walking Dead.

#8
marcel201

marcel201

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,408
  • Înscris: 21.10.2010

 Uny, on 27 august 2014 - 07:32, said:

Noua productie cu zombi SyFy se axeaza pe operatiunea de transport a unicului supravietuitor al epidemiei ce a lovit SUA catre singurul laborator ramas functional, in vederea realizarii unui vaccin.
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/iqbHm6RTHHM?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Copie the last ship ? TWD? the strain ? "piata" e saturata de zombi, epidemii & shits ...

#9
Master_Yoda

Master_Yoda

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,140
  • Înscris: 27.08.2014
TWD a inceput frumos, dar aproape a devenit telenovela. Asta pare un "action-packed" TWD, daca are si o poveste OK e binevenit.

#10
tiestodj20

tiestodj20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,701
  • Înscris: 04.06.2007
Marele avantaj al TWD este ca a devenit probabil cel mai dramatic serial, pana acum nu am vazut asa ceva, nu prea e nimic sigur in ceea ce priveste evolutia personajelor indiferent cat de " principale " ar fi ele.

Asteptam si Znation.

#11
Uny

Uny

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,614
  • Înscris: 01.12.2010
Cam tantalai astia vii din Z Nation, dar compenseaza zombalaii. E rapizi, nene, nu gluma, in comparatie cu cei din TWD!

#12
entity22

entity22

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,016
  • Înscris: 16.07.2007
Am vazut si eu primul episod ,nu e oribil, o sa-l urmaresc in continuare. Nu stiu daca asta a fost intentia dar pe alocuri e amuzant(faza cu zombie baby de ex) la modul stupid. E ok, are actiune, nu e o capodopera dar e distractiv.

#13
numaru5

numaru5

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,320
  • Înscris: 11.10.2014

 Uny, on 13 septembrie 2014 - 15:49, said:

Cam tantalai astia vii din Z Nation, dar compenseaza zombalaii. E rapizi, nene, nu gluma, in comparatie cu cei din TWD!

aiurea sa alerge zombies mai repede decat actorii!
asa actiunea pune accent pe zombies! iar cand au aceeasi viteza e derutant!
TWD e mult mai ok la chestia asta, se pune accent pe echipa principala si pe alti oameni nu pe zombies!

#14
Master_Yoda

Master_Yoda

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,140
  • Înscris: 27.08.2014
Am vazut primul episod si mi-a ajuns. Poate ii mai dau o sansa cand intra TWD in pauza de mid-season.

#15
Engineer_xxl

Engineer_xxl

    Fara glie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,348
  • Înscris: 14.04.2010
OMG!!! Cred ca serialul asta face ca TWD sa para opera de arta... pfff, nu cred ca am mai vazut atat de multa prostie intr-un film de foarte mult timp... oare asta vrea sa fie o parodie la TWD? ca altfel nu-mi explic.
Pai astia dupa 3 ani de zombificare inca mai au curent prin case, fac operatii pe creier cu masina de gaurit intr-un garaj si chiar incep sa bata cu ciocanelul burghiul... inca nu stiu de ce mai urmaresc panoplia asta... poate ca ma face sa rad ca la o comedie buna?!

#16
ccf_cristi

ccf_cristi

    Asa si?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,497
  • Înscris: 13.10.2010
Credeam ca sunt singurul care avea impresia ca in foarte multe momente vrea sa fie o parodie.

Spoiler


#17
Engineer_xxl

Engineer_xxl

    Fara glie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,348
  • Înscris: 14.04.2010

 ccf_cristi, on 03 noiembrie 2014 - 11:09, said:

Spoiler

Eu m-am mirat si cand a murit negru la inceput... era singurul cu ceva experienta in spate si cu ceva coloana vertebrala... dar la filmul asta ne putem astepta la orice... inclusiv neterminarea primei serii :D

#18
ccf_cristi

ccf_cristi

    Asa si?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,497
  • Înscris: 13.10.2010
Cel putin pana pe 5 decembrie avem cu ce sa ne amuzam....sau sa raman tamp la anumite faze.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate