Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Votanti PSD despre Johannis: „Una e să fii născut in România, te-a născut mă-ta, și mă-ta e româncă...”

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
152 replies to this topic

#1
Jericho77

Jericho77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,435
  • Înscris: 10.05.2014

Quote


Pesediștii reuniți la Consiliul Național de la Craiova nu au prea multe să-i reproșeze prezidențiabilului Klaus Iohannis, dar știu sigur că nu îl pot vota pe acesta deoarece „nu este român”.

- „Nu are nume românesc”, sare ca ars un oltean pesedist.
- „Nu e de la noi din Olt”, aruncă o vorbă și olteanul cu mustață.
- „Nu e de la noi din țară, e provenit din altă țară, nu știu ce caută el să candideze la președinție”, completează olteanul știrb.
Pesedistul de rând continuă atacul la origini.
- „Una e să te nască mă-ta în altă țară, și alta e să vii aici și iei cetățenie. Nu e totuna”, se ridică nivelul privind originile.
- „E neamț. Noi știm dacă s-a născut sau nu în România? A spus el că s-a născut în România? N-a spus. Dacă spunea era altceva”, dezvoltă problema cetățeniei lui Iohannis pesedistul mustăcios.
Mândria de a fi român se simte la membrul PSD, votantul de nădejde al lui Victor Ponta.
- „Ce, românii nu sunt deștepți?”, se aruncă iar olteanul în luptă.
- „Nu e român, e străin, nouă ne trebuie românii noștri”, se umflă spiritul patriotic în pesedist.
- „Numai un român ne poate duce acolo unde merităm”, aruncă o vorbă din spate încă un roșu.
- „Nu avem și noi în țara noastră români deștepți?”, e infailibil pesedistul mustăcios.
Finalul e al doamnelor:
- „Iohannis are ajutor din afară, este susținut de multe fundații germane și ca român mai puțin cred că a demonstrat”, ne explică o delegată la Congres.
http://www.gandul.in...atenie-13006126

Votanții PSD nu-l prea inghit pe "neamțul" Johannis. Daca nu l-a făcut muica oltean, măă....

#2
fansat

fansat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,338
  • Înscris: 31.08.2006
E tot un fel de "Nu ne vindem tara". La care as adauga eu "O lasam pe mana politcienilor nostri, s-o praduiasca ei. Macar sunt romani !"

#3
cristi_mre

cristi_mre

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,286
  • Înscris: 12.04.2012
Olteanul nostru ii cunoaste oare originile lui Ponta? Sigur nu. Votantii rosii sunt bine descrisi in sondaje. Fara studii, mediu rural, pensionari. Restul nu au scuze

#4
jeffy86able

jeffy86able

    True Evil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,514
  • Înscris: 06.01.2012
Deci prefera sa voteze un roman incompetent in dauna unui strain posibil competent .
Tipic romanesc .

#5
zardato

zardato

    Coruptii la puscarie!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,634
  • Înscris: 01.12.2013
Pai astia sunt de la mitingul pesede, adusi cu autobuzul. Se astepta cineva sa fie vreunul destept sau sa aiba alte simpatii decat pesediste?!

#6
argonaut

argonaut

    Beware of the bird

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 29,338
  • Înscris: 29.07.2013
"Mandri ca suntem romani!", parca asta era sloganul PSD !?

Pentru aia nu conteaza cata carte stii, cum traiesti, cat castigi, ce ai in cap ! Trebuie sa indeplinesti doua conditii: sa fii nascut aici si sa fii oltean !

Aaa... si sa fii mandru de asta !

#7
collina1976

collina1976

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,526
  • Înscris: 03.10.2013
sunt nascut in Oltenia, dar sunt cativa olteni de care mi-e scarba: Mitica Dragomir, Jean Padureanu, Dan Diaconescu...etc
iar bomboana pe coliva: Victoras Ponta

#8
Kyth

Kyth

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,012
  • Înscris: 22.05.2013
Johannis e la fel de roman ca orice Popescu sau Ionescu din tara asta, cel mai probabil e descendent de negustori nemti veniti la 1700 toamna.

Asta e o tema falsa, o petarda.

Mai grav pentru el nu e numele pe care-l poarta, ci lentoarea cu care si-l spune.

Simti cum iti creste barba pana termina o propozitie 'nea asta. Posted Image

#9
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,494
  • Înscris: 19.04.2009
Nu cumva era "Votantii PSD despre Johannis:..."?

Cat despre subiect...n-am sal votez. Nu votez nimic de stanga, mi-a ajus guvernul Victor Viorel Ponta.\


ps. credeam ca stirea e din TNR...

#10
savantu

savantu

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 3,625
  • Înscris: 26.10.2003
Uitandu-te la fetele lor, desi nu ii nice sa profilezi, iti dai seama ca totul este pierdut.

Edited by savantu, 31 July 2014 - 08:58.


#11
vyctoras1985

vyctoras1985

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 11,765
  • Înscris: 01.07.2013
da pun si eu o intrebare: poate "simti" un strain romania?

#12
Wittmann2

Wittmann2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,359
  • Înscris: 25.08.2008
[ https://i.imgur.com/27qBKrr.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#13
SucreBolivar88

SucreBolivar88

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,263
  • Înscris: 03.03.2012
Ca Iohanis nu va fi ales in veci vecilor  este la mintea cocosului, si asta ar stii si asa zisa dreapta, daca ar lua putin contact cu Romania reala si nu s-ar incapatana sa vada o Romanie care exista doar in  mintea lor !  Iohanis nu este roman asta ii defectul lui cel mare, credeti ca pe cineva intereseaza daca are sau nu 6 case, si cum a facut rost de ele ?  Problema ii ca nu i roman ! Asta trebuia sa stie oricare consultant politic mai de doamne ajuta. Dar nu, se forteaza prosteste candidatura lui. Daca mai pui ca  vorbeste romana destul de prost si arata ca Frankenstein... Oricum, treaba ,, dreptei,, daca s prosti... :)

#14
Alecsandru010

Alecsandru010

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,227
  • Înscris: 29.06.2011

 vyctoras1985, on 31 iulie 2014 - 09:01, said:

da pun si eu o intrebare: poate "simti" un strain romania?

Da' nu e strain; e nascut, crescut in Romania; despre ce "simtiri" vorbim aici? a ramas in tara cand parintii lui au plecat in Germania, un lucru pe care eu nu l-as fi facut, m-as fi carat in Germania cu prima ocazie!

 SucreBolivar88, on 31 iulie 2014 - 09:04, said:


Posted Image

Pe cine vrem presedinte? pe plagiatorul mitoman? sau pe asta? la asta se rezuma intreaga situatie!

Preşedintele Republicii Federale Germania, domnul Joachim Gauck, i-a decernat primarului oraşului Sibiu, domnul Klaus Werner Johannis, Crucea de Ofiţer al Ordinului pentru Merite al Republicii Federale Germania, în semn de apreciere şi recunoaştere a deosebitelor merite ale acestuia pentru Republica Federală Germania. Astfel, este apreciat angajamentul durabil şi constant al domnului primar Johannis îndeosebi pentru minoritatea germană din România, dar şi pentru relaţiile româno-germane în general. Preşedintele Republicii Federale Germania i-a acordat deja domnului primar Johannis în 2006 Crucea de Cavaler al Ordinului pentru Merite al Republicii Federale Germania. Crucea de Ofiţer reprezintă, prin urmare, o „ridicare în rang”.

Edited by Alecsandru010, 31 July 2014 - 09:07.


#15
zardato

zardato

    Coruptii la puscarie!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,634
  • Înscris: 01.12.2013

 lex404, on 31 iulie 2014 - 08:54, said:

Nu cumva era "Votantii PSD despre Johannis:..."?

Cat despre subiect...n-am sal votez. Nu votez nimic de stanga, mi-a ajus guvernul Victor Viorel Ponta.\


ps. credeam ca stirea e din TNR...
Nu neaparat, "votantii", plural  articulat daca era vorba despre toti votantii, dar cum sunt doar unii votanti este corect plural nearticulat, "votanti".
Ironic, daca spunem ca toti votantii pesede sunt din aceeasi categorie, bolovanosi, atunci da, ar fi corect plural cu articol hotarat, "votantii".

#16
Imperathor

Imperathor

    Dictator perpetuu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 31,117
  • Înscris: 03.07.2008

 SucreBolivar88, on 31 iulie 2014 - 09:04, said:

... Iohanis nu este roman asta ii defectul lui cel mare...  Problema ii ca nu i roman !...

Ce vb dom'le?!?

Quote

Colonizarea sașilor în Transilvania a fost inițiată de regele Géza al II-lea (1141-1162) al Ungariei, fiind justificată, în esență, prin rațiuni de ordin economic și militar.

Este mult mai roman decat Ponta care se lauda ca are stramosi italieni si albanezi!

#17
Claudiu_J

Claudiu_J

    Too old for this shit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,207
  • Înscris: 13.05.2008
reactia astora demonstreazaca manipularea lui ponta a reusit; Si mai demonstreaza si ca alegatorii lui sunt o categorie de cetateni mai speciali; Niste cetateni cu carente mari de intelect;

#18
miran

miran

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 703
  • Înscris: 08.06.2007
Intre videoclipul de mai sus si asta :
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/IPIqYbvR6yQ?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

A mai trecut timpul, au trecut niste ani....degeaba. PSD isi trage seva din prostie, manipulare,saracie. Acum la fel ca si atunci.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate