Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
O smecherie pe care nu o inteleg

Balcon parter fara acte

unde gasesc un speed bag in bucur...

Programe TV cu altfel de sporturi
 Laptop "bun la toate" max...

ctfmon.exe - System Error (in Saf...

Ați prins vremurile cand 120 Volț...

Whatsapp nu afișeaza numele ...
 Medii admitere Politehnica Bucure...

Se extinde Baza de la Kogalniceanu

Politist mutilat de caine in curt...

Trotineta- cat rezista?
 Windows 11 si inregistrare de pe ...

Cont Facebook spart

Accesare Plex prin webstation

Reziliere contract Digi Mobil?
 

cluj informatica practica

- - - - -
  • Please log in to reply
11 replies to this topic

#1
kappa-r

kappa-r

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 30.07.2014
Daca ma poate ajuta cineva cu practica urgent indiferente de care ar fii situatia.

Ideea e ca nu am timp, nici interes prea mare sa o fac. Si nici nu o sa fiu in localitate...
Daca aveti cunostiinte sau..

Domeniul: info/it/inginerie  [firme it mici sau ...]
Pm pentru mai multe detalii.
thks

#2
easy90rider

easy90rider

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,980
  • Înscris: 01.07.2007
Succes! Daca nici practica nu ai de gand sa o faci, mai ales in Cluj unde sunt o gramada de firme. De ce ai inceput facultatea?

#3
AntonL

AntonL

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 617
  • Înscris: 26.05.2014
ma ! tu ai si bani !

#4
dan-s

dan-s

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,699
  • Înscris: 02.07.2013

 easy90rider, on 30 iulie 2014 - 19:11, said:

Succes! Daca nici practica nu ai de gand sa o faci, mai ales in Cluj unde sunt o gramada de firme. De ce ai inceput facultatea?

Probabil din cauză că practica din timpul facultății e o glumă proastă....

#5
easy90rider

easy90rider

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,980
  • Înscris: 01.07.2007
@dan-s depinde unde o faci... Iar daca o faci doar pentru acea hartie..
Eu am fost la 2 firme, de la fiecare am invatat mult mai mult decat intr-un an universitar...
In plus cresc sansele sa te angajeze dupa ce termini!

Edited by easy90rider, 30 July 2014 - 19:16.


#6
dan-s

dan-s

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,699
  • Înscris: 02.07.2013

 easy90rider, on 30 iulie 2014 - 19:16, said:

@dan-s depinde unde o faci... Iar daca o faci doar pentru acea hartie..
Eu am fost la 2 firme, de la fiecare am invatat mult mai mult decat intr-un an universitar...
In plus cresc sansele sa te angajeze dupa ce termini!

Poți să îmi spui la ce firmă și ce anume ai învățat așa mult? Te întreb deoarece am mari îndoieli că o firmă ar lăsa pe unul de pe băncile facultății să le stea în cale la oamenii care le aduc bani în firmă.... În societatea de azi studenții îndeplinesc post de secretară la practică de cele mai multe ori (în țară mă refer).


Cunosc pe cineva care a făcut practica la departamentul IT al unei multinaționale și tot ce a făcut a fost să instaleze windows și să șteargă de praf PC-urile....

Edited by dan-s, 30 July 2014 - 19:26.


#7
neagu_laurentiu

neagu_laurentiu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,558
  • Înscris: 30.07.2003

 easy90rider, on 30 iulie 2014 - 19:11, said:

De ce ai inceput facultatea?
Cat % din colegii tai au/aveau tangenta cu adevarat la ce inseamna domeniul studiat ? Ai si raspunsul la intrebare.

Edited by neagu_laurentiu, 30 July 2014 - 19:28.


#8
easy90rider

easy90rider

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,980
  • Înscris: 01.07.2007
@dan-s nu conteaza numele firmelor. la una am facut un mediaplayer pentru andoid, partea de service l-am facut eu in intregime, mi-au si zis, ca dupa facultatea sa dau un semn, in caz ca vreau sa lucrez la ei.
La cealata firma un joc multiplayer WebGL, scris in javascript. Acolo eu am facut serverul, in node.js.

@neagu_laurentiu cam 30-50%. Am avut colegi care veneau, doar pentru ca au intrat la buget altii care acum invata psihologie. Colegi care nici macar un windows nu pot sa instaleze...

#9
kappa-r

kappa-r

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 30.07.2014

 easy90rider, on 30 iulie 2014 - 19:11, said:

Succes! Daca nici practica nu ai de gand sa o faci, mai ales in Cluj unde sunt o gramada de firme. De ce ai inceput facultatea?

Lucrez ca freelancer si ma descurc. Nu mai am nevoie de experienta sau alte chestii momentan.
Faculta am inceput-o si ar fi frumos sa o si termin desi nu ma ajuta cu nimica momentan, pe viitor poate...
Am si banii daca e nevoie.

#10
easy90rider

easy90rider

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,980
  • Înscris: 01.07.2007
Puteai incepe cu asta :)

#11
dan-s

dan-s

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,699
  • Înscris: 02.07.2013

 kappa-r, on 30 iulie 2014 - 19:31, said:


Lucrez ca freelancer si ma descurc. Nu mai am nevoie de experienta sau alte chestii momentan.
Faculta am inceput-o si ar fi frumos sa o si termin desi nu ma ajuta cu nimica momentan, pe viitor poate...
Am si banii daca e nevoie.

Nu poți să îți faci tu firmă în care să fii singurul angajat și unde să-ți faci practica? Că parcă se putea destul de simplu să îți faci firmă...

#12
kappa-r

kappa-r

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 30.07.2014

 dan-s, on 30 iulie 2014 - 19:40, said:

Nu poți să îți faci tu firmă în care să fii singurul angajat și unde să-ți faci practica? Că parcă se putea destul de simplu să îți faci firmă...
prea complicat : ))

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate