Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Oferta Orange - nelimitat voce si sms+2 Gb la 10 euro/luna

- - - - -
  • Please log in to reply
1910 replies to this topic

#649
vio73

vio73

    Guru member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,841
  • Înscris: 13.07.2010

View PostColdone, on 25 iulie 2014 - 19:13, said:

La nelimitat 10 nu iti da voie sa iti cumperi telefon sau doar nu il subventioneaza?
Intreb pentru ca am ceva puncte pe care nu le pot folosi la achiziționarea unui telefon la liber, ci doar la prelungire

Mai nou, se obțin și puncte thank you în funcție de cât de bun negociator ești ( 200, 500). Dacă le folosești pentru achiziția unui telefon 4g din magazinul online, se dublează valoarea acestora.

#650
Coldone

Coldone

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 820
  • Înscris: 28.02.2006
Da, am vazut. Dar la relatii clienti mi au spus ca nu pot lua telefon. Atunci cu punctele ce faci?
In contractele postate pe aici scrie doar ca nu ti l subventioneaza.

#651
bethlen

bethlen

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,147
  • Înscris: 13.01.2013

View Postdanflorintoader, on 25 iulie 2014 - 19:17, said:

19 august pt ca e deja platit abonamentul pe luna asta19 august pt ca e deja platit abonamentul pe luna asta
Au trecut ei cu vederea asa usor peste pantera 23 ? Foarte ciudat :rolleyes:

#652
danflorintoader

danflorintoader

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 03.07.2014

View Postbethlen, on 25 iulie 2014 - 20:30, said:


Au trecut ei cu vederea asa usor peste pantera 23 ? Foarte ciudat :rolleyes:

View Postbethlen, on 25 iulie 2014 - 20:30, said:


Au trecut ei cu vederea asa usor peste pantera 23 ? Foarte ciudat :rolleyes:

Da si avand in vedere la cate luni mai aveam de pantera rezulta un 7,4 euro pe luna deci ma declar multimit

#653
octombrie2006

octombrie2006

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 30.05.2007
Trebuie sa negociezi dur cu cei de la retention , eu am reusit sa iau 500 pct. Daca ai cont pe site  vei putea folosii acele pct pentru a putea cumpara un telefon prin prelungire doar ca il cumperi la pret de liber.Pentru in mod normal pct nu pot fii folosite daca vrei sa-ti iei un telefon la liber. Ieri mi-am comandat un Orange Rono la pretul de 175 euro dar voi platii martii suma de 103 lei. Pct thank you s-au dublat pt este telefon 4 g , 10% reducere cu summer hot plus voucher de 15% reducere .Daca ai fii ales sa-mi iau Orange Gova  il primeam gratis datorita acelor reduceri si pct. Eu in loc de cost control folosesc o aplicati care in momentul cand am depasit mai mult de 90 % imi taie netu , ca sa nu fac cost suplimentar .Un sfat : cei care nu a-ti depasit mai mult de 15 zile de la momentul acceptarii contractului  , suna-ti inapoi si cere-ti anularea abonamentului nelimtat 10 si ve-ti fii sunat inapoi si cere-ti aceste benificii. Asa am facut eu.

#654
vio73

vio73

    Guru member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,841
  • Înscris: 13.07.2010

View PostColdone, on 25 iulie 2014 - 20:27, said:

Da, am vazut. Dar la relatii clienti mi au spus ca nu pot lua telefon. Atunci cu punctele ce faci?
In contractele postate pe aici scrie doar ca nu ti l subventioneaza.

Habar nu au ăia ce vorbesc. Păi punctele ce să faci cu ele? Sunt bune de mâncat?

#655
maxie0jazz

maxie0jazz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,346
  • Înscris: 25.09.2011
Asa stiam si eu. Ca nu poti lua telefon la pret subventionat la N10. Punctele..le poti folosi sa-ti iei accesorii, de exemplu. Ca factura nu se mai poate plati cu puncte, mai nou..

#656
bethlen

bethlen

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,147
  • Înscris: 13.01.2013
Sa vezi ce pretentii o sa emit eu la prelungire. Pai ce dau din buzunarul lor puncte? Chit ca trec pe prepay, desi nu imi place asta, dar nici tiganie nu vreau. Am plecat de la Cosmote tocmai pentru problemele cu fidelizarea, acum au inceput si astia cu porcarii?

#657
maxie0jazz

maxie0jazz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,346
  • Înscris: 25.09.2011
Ehe..si aici povestea e veche..am mai spus-o, unui consultant i s-a parut mult sa-i cer de doua ori timp de gindire intr-o negociere cu retentia. Adica am vorbit luni, i-am spus sa revina miercuri, de exemplu, iar miercuri, prezentindu-mi alte variante de abonamente, i-am cerut sa revina cu un apel peste alte doua-trei zile. Ei, aici s-a produs scurtcircuitul..de parca treaba lui care ar fi??...
I-am cerut inclusiv sa discut cu alta persoana, dar mi-a spus ca el se ocupa de contul meu. Ei, o sa reziliez trei contracte..sa vad de ce anume o sa se mai ocupe dumnealui..
Mentionez ca ragazul de gindire imi era necesar deoarece am inca doi utilizatori pe contul meu , cu care mi s-ar fi parut oarecum normal sa ma consult inainte de a accepta o oferta de la departamentul de retentie pentru numerele pe care le utilizeaza. Dar na..e greu..

@bethlen: cind vine momentul sa negociezi cu ei?

@bethlen: cind vine momentul sa negociezi cu ei?

@bethlen: cind vine momentul sa negociezi cu ei?

@bethlen: cind vine momentul sa negociezi cu ei?

Edit later: scuze pentru postul multiplu, dar asa merge netul pe telefon la Orange..tot nu incarca si i-am dat 'post' de mai multe ori..:))

Edited by maxie0jazz, 26 July 2014 - 16:22.


#658
bethlen

bethlen

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,147
  • Înscris: 13.01.2013
Din nefericire, mai am destul si se pot schimba multe pana atunci. Daca folosesti tapatalk, el e buba

#659
maxie0jazz

maxie0jazz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,346
  • Înscris: 25.09.2011
Eh..tot raul spre bine. Pina atunci vom avea nelimitat la7-8 euro. Poate.:)
Nu tapatalk, ci banalul Chrome a facut minunea.

Eh..tot raul spre bine. Pina atunci vom avea nelimitat la 7-8 euro. Poate.:)
Nu tapatalk, ci banalul Chrome a facut minunea.

#660
senator

senator

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,423
  • Înscris: 02.03.2006

View Postmaxie0jazz, on 26 iulie 2014 - 16:30, said:

Edit later: scuze pentru postul multiplu, dar asa merge netul pe telefon la Orange..tot nu incarca si i-am dat 'post' de mai multe ori..Posted Image)
Cum? Se întâmplă așa ceva la Orange? Imposibil. Posted Image

#661
bethlen

bethlen

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,147
  • Înscris: 13.01.2013
Ia sa vedem daca te tin c... si pune tu un test de viteza aici de pe telefon de la toti operatorii ale caror servicii le utilizezi, adica ceilalti 3. Sa vedem cine rade mai mult :lol: B)

Edited by bethlen, 26 July 2014 - 18:37.


#662
Coldone

Coldone

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 820
  • Înscris: 28.02.2006

View Postvio73, on 26 iulie 2014 - 13:45, said:



Habar nu au ăia ce vorbesc. Păi punctele ce să faci cu ele? Sunt bune de mâncat?
Probabil, momentan le am in cont dar nu le pot folosi.
Am sunat la 202,411, i am dat mesaj helperului, nimic.
O sa merg si in shop, daca nu se rezolva, anulez prelungirea si gata

#663
maxie0jazz

maxie0jazz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,346
  • Înscris: 25.09.2011
Asa e. Nu le poti folosi pentru achizitie telefon. Dar e posibil sa le poti folosi peste..nu stiu cit timp. Intereseaza-te si vezi daca iti convine asa.

#664
octombrie2006

octombrie2006

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 30.05.2007
Coldone, daca ai facut prelungire pt nelimitat  10 si ai pct intra pe orange.ro  fati cont si alege telefonul care til doresti si acolo o sa ai 3 variante : prelungire abon, nou abon si liber, Dai la prelungire si atunci poti folosii acele pct cu 50 % valoare in plus sau 100 % daca alegi un tel 4 g , gen orange gova sau rono .

#665
Coldone

Coldone

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 820
  • Înscris: 28.02.2006
Sunt alti utilizatoti care au achizitionat telefon.
Am avut un delfin 2, primit la retentie. Mi s a spus ca telefonul nu va fi subventionat,dar  am putut sa il iau la pret standard, cu prelungire pe 2 ani, folosind punctele.

@octombrie2006, cand intru in contul online si selectez prelungire abonament, nu mai pot apasa casuta cu alege pret.
Cei de la 202 mi au spus ca pe contul meu nu apare nicio modificare, in continuare e abonamentul vechi si sa iau legatura cu cei de la 411.
La 411 : - nu puteti lua telefon.
-Pai consultantul de la retentie asa a zis.
-Vom incerca sa luam legatura cu el, dar mai stiti cum se numeste? :))
Si de atunci, pauza. Parca vad ca dispare oferta cu hot summer si dublarea punctelor pana rezolva ei. Raman pe cartela si gata.

Edited by Coldone, 27 July 2014 - 10:41.


#666
davos

davos

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 235
  • Înscris: 30.03.2007
Pentru cele 200 minute pe mobil international, cred ca e mult mai scurta lista cu prefixe pe care poti apela, fata de ce publica ei pe site ca nu poti. O sa-i oblig pe cunoscuti din afara tarii sa-si aleaga reteaua dupa site-ul Orange Romania.

Am pus-o, e postul 666. Dracii ma iau.:wacko:

Edited by davos, 27 July 2014 - 12:03.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate