Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...
 problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox
 Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani
 Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...
 

Cine este Nigel Farage - cel promovat de antena 3 pentru excesele anti europene

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
34 replies to this topic

#1
galeo

galeo

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 14,412
  • Înscris: 15.04.2006
Știți afișele alea anti-români din Marea Britanie, alea cu penisul mai mare decât al englezilor? Sunt niște glume, desigur – ele nu fac decât să ironizeze o campanie antiimigrație dusă de UKIP, formațiunea europarlamentarului Nigel Farage.
Da, mă, Nigel Farage, euro-scepticul ăla foarte admirat la noi acum o vară-două, mai ales că era promovat de boii de la Antena 3. Un soi de tribun care s-a transformat într-un virulent româno & bulgarosceptic. Virulent, dar tot simpatic. Atât de simpatic, încât ne amintește mereu de un animal nobil, iubit cu frenezie în UK, mai ales dacă nu-i depistat la timp în lasagna de vacă.

http://www.kmkz.ro/d...-se-mananca-el/


[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/_ARtGqX8CEY?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#2
DjMx

DjMx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,051
  • Înscris: 04.07.2009
In UK nimeni nu da doi bani pe el si pe partidul lui.
Un fel de Vadim englezesc.

#3
galeo

galeo

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 14,412
  • Înscris: 15.04.2006

View PostDjMx, on 24 aprilie 2014 - 19:29, said:

In UK nimeni nu da doi bani pe el si pe partidul lui.
Un fel de Vadim englezesc.

Uite ca in Romania antenele lui Voiculescu au facut din el o vedeta

#4
XFR

XFR

    Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 513
  • Înscris: 10.03.2014
Cand A3 sustine un personaj. Chiar daca la ambalaj este frumos impachetat, pe interior, este un căcat ce pute groaznic. Ambalajul sigur va rezista cat un punct in sondaje iar ulterior, casele romanilor privitori de A3 se vor transforma in WC-uri...

#5
Moftangiu

Moftangiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,909
  • Înscris: 16.03.2010

View Postgaleo, on 24 aprilie 2014 - 19:25, said:

Da, mă, Nigel Farage, euro-scepticul ăla foarte admirat la noi acum o vară-două, mai ales că era promovat de boii de la Antena 3. Un soi de tribun care s-a transformat într-un virulent româno & bulgarosceptic. Virulent, dar tot simpatic. Atât de simpatic, încât ne amintește mereu de un animal nobil, iubit cu frenezie în UK, mai ales dacă nu-i depistat la timp în lasagna de vacă.
E de inteles ca un europarlamentar sa apere interesele tarii lui.
Si eu as sustine un roman care ar lupta impotriva importului de muncitori chinezi, in conditiile in care economia nu are locuri de munca sa le ofere la romani.

Pe de alta parte Nigel Farage critica abandonul de la democratie in favoarea birocratiei si a deciziilor discretionare de la Bruxelles.
Asta mi se pare cea mai importanta pozitie pentru care merita admirat.

In ce priveste exodul romanilor eu sunt de acord ca nu-i benefic nici pentru Anglia nici pentru Romania.
Interesul nostru este sa creem conditii ca romanii sa ramana in Romania.

Edited by Moftangiu, 24 April 2014 - 19:43.


#6
galeo

galeo

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 14,412
  • Înscris: 15.04.2006

View PostMoftangiu, on 24 aprilie 2014 - 19:41, said:

E de inteles ca un europarlamentar sa apere interesele tarii lui.
Si eu as sustine un roman care ar lupta impotriva importului de muncitori chinezi, in conditiile in care economia nu are locuri de munca sa le ofere la romani.

Pe de alta parte Nigel Farage critica abandonul de la democratie in favoarea birocratiei si a deciziilor discretionare de la Bruxelles.
Asta mi se pare cea mai importanta pozitie pentru care merita admirat.

In ce priveste exodul romanilor eu sunt de acord ca nu-i benefic nici pentru Anglia nici pentru Romania.
Interesul nostru este sa creem conditii ca romanii sa ramana in Romania.
Una e sa aperi interesele tarii tale si alta e sa ataci si sa jignesti cetatenii altei tari.
Si de ce ma rog ar sta romanii sa munceasca ca sclavii pentru beneficiile unor bugetari si pensionari ?
E de interesul nostru al  Romanilor de a avea mai multe variante pentru implinirea profesionala, inclusiv prin a lucre in UK, si e si in interesul britanicilor sa existe o concurenta in ceea ce priveste competenta pe piata lor de munca.

Edited by galeo, 24 April 2014 - 19:56.


#7
Moftangiu

Moftangiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,909
  • Înscris: 16.03.2010

View Postgaleo, on 24 aprilie 2014 - 19:52, said:

Si de ce ma rog ar sta romanii sa munceasca ca sclavii pentru beneficiile unor bugetari si pensionari ?
Daca nu-i intereseaza ca sunt furati atunci sa suporte. De ce sa suporte englezii din ajutoare sociale pe asistatii din Romania?
Ce obligatii au ei fata de romani?

View Postgaleo, on 24 aprilie 2014 - 19:52, said:

E de interesul nostru al  Romanilor de a avea mai multe variante pentru implinirea profesionala, inclusiv prin a lucre in UK, si e si in interesul britanicilor sa existe o concurenta in ceea ce priveste competenta pe piata lor de munca.
O fi in intresul britanicilor sa valorifie forta de munca ieftinta si calificata, dar de ce ar fi obligati  sa se limiteze doar la cea din UE.
Parca asta-i reprosezi lui Nigel Farage, ca sustine ca piata fortei de munca sa nu fie limitata la UE.
Eu apreciez ca este adversarul deciziilor birocratice si adeptul unei independente mai mari a statelor membre.

Edited by Moftangiu, 24 April 2014 - 20:04.


#8
mufa

mufa

    Porc misogin

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 40,788
  • Înscris: 13.01.2005
Attached File  UKIP.jpg   85.2K   88 downloads

#9
pv7721

pv7721

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 4,187
  • Înscris: 01.07.2013
Deci daca a fost invitat in una bucata emisiune acu 2 ani in preajma referendumului face sa fi fost sustinut?

Oricum, britanicii au o anumita mentalitate diferita de continentali, de insulari. Desi fac parte din Uniunea Europeana, nu au aderat nici la euro nici la Schengen (nu mai zic de mandria de a avea sistem de masuri nemetrice, de a conduce pe partea inversa etc. etc.) Acest tip este doar unul mai radical, si asa ca el probabil ca exista in multe tari.

La urma urmei panoul ala ar trebui sa-i faca sa zambeasca pe romani... :D

#10
Moftangiu

Moftangiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,909
  • Înscris: 16.03.2010
Iti dai seama ca mesajul poate fi in favoarea romanilor.
Eglezoaicele reprezinta 50% din electorat!

#11
chaosss

chaosss

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,730
  • Înscris: 24.10.2005
Asta-i.

[ http://www.kmkz.ro/wp-content/uploads/2014/04/nigel-farage-cu-calul.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Or avea si romanii problemele lor, dar e plina si Anglia aia de cretini.

#12
galeo

galeo

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 14,412
  • Înscris: 15.04.2006

View PostMoftangiu, on 24 aprilie 2014 - 20:02, said:

Ce obligatii au ei fata de romani?


Au fix aceleasi obligatii pe care le-au avut si pana acumn fata de cetateanul polonez, german sau francez.

View PostMoftangiu, on 24 aprilie 2014 - 20:02, said:

O fi in intresul britanicilor sa valorifie forta de munca ieftinta si calificata, dar de ce ar fi obligati  sa se limiteze doar la cea din UE.
Parca asta-i reprosezi lui Nigel Farage, ca sustine ca piata fortei de munca sa nu fie limitata la UE.
Eu apreciez ca este adversarul deciziilor birocratice si adeptul unei independente mai mari a statelor membre.

Ce tot zici tu acolo?
Tu stii ce e ala UE si care sunt drepturile si obligatiile in interiorul ei?

Edited by galeo, 24 April 2014 - 20:22.


#13
Ioan76

Ioan76

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,120
  • Înscris: 28.06.2006

View PostDjMx, on 24 aprilie 2014 - 19:29, said:

In UK nimeni nu da doi bani pe el si pe partidul lui.
Un fel de Vadim englezesc.

Din câte am citit pe ici pe acolo nu stă deloc rău în sondajele pentru europarlamentare sau ... ?

Quote

Tu stii ce e ala UE si care sunt drepturile si obligatiile in interiorul ei?

Totuși englezoii au fost un pic mai șmecheri și au negociat mai bine condițiile de aderare ...

Edited by Ioan76, 24 April 2014 - 21:36.


#14
Moftangiu

Moftangiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,909
  • Înscris: 16.03.2010

View Postgaleo, on 24 aprilie 2014 - 20:21, said:

Au fix aceleasi obligatii pe care le-au avut si pana acumn fata de cetateanul polonez, german sau francez.

Ce tot zici tu acolo?
Tu stii ce e ala UE si care sunt drepturile si obligatiile in interiorul ei?
Da stiu ca avem aceleasi obligatii, dar la drepturi sunt ceva diferente cum ar fi :subventii diferite la agricultura, dreptul la munca diferit in tari membre UE.

#15
DjMx

DjMx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,051
  • Înscris: 04.07.2009
In sondaje au obtinut intre 10-15% dar sincer n-am auzit sa-i ia cineva prea tare in serios.

Avantajul lor este ca au o politica foarte simplu de inteles si care face apel la foarte multi oameni, anume " altii sunt de vina ca la noi e naspa". Poate ca n-am eu contact cu electoratul UKIP dar britanicii cu care am discutat pana acum ii privesc doar ca pe o sursa de amuzament.

#16
Kint

Kint

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,926
  • Înscris: 24.12.2009

View Postgaleo, on 24 aprilie 2014 - 19:25, said:

Cine este Nigel Farage - cel promovat de antena 3 pentru excesele anti europene

Cred ca se coace un nou PARTID in Romania, ceva gen PRM dar...anti UE si anti SUA

- UDMR
- gaze de sist
- Deveselu - tinta pt Rusia
- austeritate si decizii impuse de UE
etc

Edited by Kint, 24 April 2014 - 22:04.


#17
DjMx

DjMx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,051
  • Înscris: 04.07.2009
Daca e careva interesat azi dimineata m-am trezit cu un pliant ukip in posta.

Attached Files



#18
chaosss

chaosss

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,730
  • Înscris: 24.10.2005
Inca una de la nenea Nigel.

Quote

Nigel Farage: Admiterea României în UE a facilitat extinderea infracţionalităţii organizate
Extinderea Uniunii Europene prin admiterea unor ţări precum România a creat "o breşă pentru infracţionalitatea organizată", afirmă, în campania electorală pentru europarlamentare, politicianul ultranaţionalist Nigel Farage, liderul Partidului Independenţei Marii Britanii (UKIP).

Potrivit lui Nigel Farage, prezenţa imigranţilor români reprezintă o ameninţare la adresa Marii Britanii, provocând o explozie a criminalităţii organizate, conform ziarului The Guardian.
"Am deschis porţile unor state care nu şi-au revenit după comunism şi mi-e teamă că am creat o breşă pentru infracţionalitatea organizată. Toată lumea este conştientă de acest lucru. Dar nimeni nu îndrăzneşte să o spună", a declarat Farage la BBC1.
Conform ziarului The Guardian, Farage pare să se refere la România şi Bulgaria, două state foste membre ale Pactului de la Varşovia care au aderat la UE în 2007. Alte opt foste state comuniste au devenit membre UE în 2004.
Farage a insistat că nu are accente rasiste. "Am făcut unele erori (prin alegerea unor candidaţi - n.red.). Dar aceşti oameni nu sunt reprezentativi pentru UKIP. Nu doar că insist că nu suntem un partid rasist, ci chiar vom încerca să contracarăm aceste acuzaţii săptămâna aceasta", a spus Farage.
http://www.realitate...te_1432435.html

Nu ne place si  basta.

Edited by chaosss, 04 May 2014 - 13:07.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate