Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar
 pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Parola la lock screen
 Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...
 

Retenție R.C.S.

- - - - -
  • Please log in to reply
5197 replies to this topic

#4789
cristinel07

cristinel07

    #MM93

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,135
  • Înscris: 26.07.2009
@xperia_ray, aia cu vandutul sufletului face parte din campania lui Iohannis? Posted Image

Edited by cristinel07, 17 September 2016 - 02:07.


#4790
daniel_sandu

daniel_sandu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 86
  • Înscris: 09.02.2007

View Postiullius, on 14 septembrie 2016 - 11:03, said:

Sa va povestesc patania mea, fara de sfarsit...
Am facut greseala acum 2 ani si ceva sa prelungesc contractul pe 2 ani si sa iau o tableta 3G(modelul 2) care mi-a venit dupa nu stiu cate luni...
Toate bune si frumoase pina la factura:
M-am trezit cu rata la tableta desi trebuia sa o primesc gratis conform contractului/actului aditional, dupa nenumarate deplasari in POP-uri si reclamatii facute mi s-au facut facturi de retur(retroactive!!!) cu suma luata gresit pe care au scazut-o din nimic!
Adica eu am platit totul la zi, RDS a eliberat( la ei in contabilitate ca eu nu am primit storno decat pe mail) doua facturi de storno care nu mi-au fost scazute din facturile ulterioare asa cum era normal, adica sa platesc zero lei vreo 3 luni.
Iar sesizare iar rezolvat nimic, ei mi-au fluturat facturile de storno(aplicate retroactiv, inca o ilegalitate!), eu am primit inapoi ZERO RON!
Scirbit de situatie m-am lasat pagubas, mai bine sanatos si cu nervii intacti..., pina astazi cand ma maninca necuratul sa ma uit iar la facturi si ce sa vezi, de ceva luni, dupa expirarea perioadei de 2 ani, RDS-RCS a decis sa-mi mareasca abonamentul la sim-ul de date de la 5 RON cat era pentru tableta respective la aprox 15 RON, fara sa fiu anuntat in nici un fel!
Mentionez ca nu este specificat in nici u colt al contractului ca respectivul abonament la internet va fi marit dupa perioada contractuala de la 5 RON la 15RON!
Colac peste pupaza, cand am semnat actul aditional, agentul a zis ca telefonul fix va fi gratuit, a fost pina a venit echipa de instalare si urmatoare factura ghici? 5 RON!

Sa rezum:
Am 2 sim-uri de date unul a fost gratis(cu FB1000) unul 5 RON/luna(cel cu tableta) ambele merg execrabil in Bucuresti.
TV cablu HBO + MaxPack
Si saracia de telefon fix total inutila.
Astazi in POP agentul imi zice ca nu pot activa 4G pe nici unul din ele decat pe unul din ele, daca reziliez abonamentul vechi de 5 RON(acum approx 15) si fac altul nou la pret de nu merita, iar modemul mi-fi nu mai este gratis ci in chirie.
Cred ca ma pregatesc de o mare reziliere!

am facut aceeasi greseala....sa cred ca un contract RDS se si respecta: primul SIM /stick de date s-a marit la 15 lei si acum urmeaza probabil si cel de-al doilea SIM de la tableta sa creasca tot la 15 lei de la 5 lei inițial...si sa vedem ce alte surprize 'promoționale' ne mai așteaptă
evident pe neanunțate!

#4791
daniel_sandu

daniel_sandu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 86
  • Înscris: 09.02.2007
cică doar pentru sim-ul de la tableta a crescut abonamentul, automat, după 2 ani
pentru stick-ul de date, va creste doar dacă ma 'fidelizez' (momentan nu intentionez....)
o sa vad in facturile viitoare dacă ma-au pacalit din nou

#4792
cristinel07

cristinel07

    #MM93

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,135
  • Înscris: 26.07.2009
Pentru sim-ul primit de la tableta nu mi-a crescut abonamentul si gratis este si stick-ul primit acum caitva ani. Doar daca voi prelungi actualul contract care este deja expirat voi plati pe ele. Dar raman cu prelungirea lunara. :) Nu stiu cum de platesti acum sim-ul primit la tableta, la mine nu e asa. :)

#4793
daniel_sandu

daniel_sandu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 86
  • Înscris: 09.02.2007
poate ca ai primit tableta (si SIM ul implicit) mai tarziu decat data contractului propriuzis si nu au trecut inca 2 ani.....mai asteapta putin

#4794
cristinel07

cristinel07

    #MM93

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,135
  • Înscris: 26.07.2009
Le-am primit pe amandoua in aceeasi zi. Mi-a expirat contractul de cel putin 3 luni. :)

#4795
tdrpxp

tdrpxp

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 25.03.2015
Salutare,

Am 4 servicii de la RDS, TV, internet, internet mobil, tel fix, de mai mult timp. Ce sa fac ca sa primesc oferta de fidelizare? Degeaba am solictat acest lucru pe site-ul digicare, ca tot oferte standard am primit.

#4796
xCSSx

xCSSx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 509
  • Înscris: 20.07.2011
Așa am și eu, dar dacă ești și tu într-o zonă în care RDS e singurul furnizor (cum e cazul meu) o să primești fix... standard! ;)

#4797
diZy

diZy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,603
  • Înscris: 12.06.2006
Eu am impresia ca unii de pe aici nu inteleg termenul retentie. Daca esti nemultumit de vreun serviciu atunci te duci si negociezi cand esti la sfarsit de contract. Bineinteles aceste probleme nu se refera la cele tehnice care trebuie rezolvate oricum conform contractului in vigoare.

#4798
tdrpxp

tdrpxp

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 25.03.2015

View PostCSStanciu, on 13 octombrie 2016 - 15:27, said:

Așa am și eu, dar dacă ești și tu într-o zonă în care RDS e singurul furnizor (cum e cazul meu) o să primești fix... standard! Posted Image
Nu sunt intr-o zona in care rds este singurul furnizor, dar domina intradevar piata.

View PostdiZy, on 13 octombrie 2016 - 15:31, said:

Eu am impresia ca unii de pe aici nu inteleg termenul retentie. Daca esti nemultumit de vreun serviciu atunci te duci si negociezi cand esti la sfarsit de contract. Bineinteles aceste probleme nu se refera la cele tehnice care trebuie rezolvate oricum conform contractului in vigoare.

In cazul meu, nu cred ca s-a pus problema de negociere. Oricum o sa merg in magazin sa vad ce pot rezolva. Nu vreau neaparat abonament mai ieftin, dar un pret mai bun pentru anumite pachete (de ex MaxPack).

Edited by tdrpxp, 14 October 2016 - 12:24.


#4799
robert8197

robert8197

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,017
  • Înscris: 20.04.2011
Salut ,
eu am facut un contract la rds la tv digital si abonament net 29 lei.
o sa imi dea router wireless ?

#4800
DIGI_Helper

DIGI_Helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 8,357
  • Înscris: 16.04.2014
@robert8197 -Ruter se ofera incepand cu abonamentul DigiNet Fiberlink 300.

FL300 - chirie 5 lei; FL500/1000 in custodie pe perioada contractului (gratuit)

#4801
mihai_buc

mihai_buc

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 398
  • Înscris: 25.07.2009
@DIGI_Helper
am TV digital+Fiberlink1000+Mobil Optim Nelimitat in afara perioadei contractuale, expirat de prin 2015, daca vreau voucher la prelungire abonamente care sunt grilele, cat primesc daca prelungesc pe 12 luni si cat pe 24 luni? Pot sa folosesc voucher sa achit factura lunara? ca nu ma intereseaza telefoanele.
La Fiberlink1000 odata cu prelungire si voucher pot sa trec la noul tarif redus la 39lei?

#4802
DIGI_Helper

DIGI_Helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 8,357
  • Înscris: 16.04.2014
@mihai_buc - Oferta de fidelizare inseamna sa prelungesti contractul cu 24 de luni. Te rog sa imi comunici in PM codul client si numele titularului sau adresa completa pentru restul de informatii.

"La Fiberlink1000 odata cu prelungire si voucher pot sa trec la noul tarif redus la 39lei?"
- vei solicita acest aspect.

#4803
matyred

matyred

    Senior Membru...până într-o zi!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,648
  • Înscris: 19.02.2010

View Postmihai_buc, on 21 octombrie 2016 - 09:57, said:

@DIGI_Helper
am TV digital+Fiberlink1000+Mobil Optim Nelimitat in afara perioadei contractuale, expirat de prin 2015, daca vreau voucher la prelungire abonamente care sunt grilele, cat primesc daca prelungesc pe 12 luni si cat pe 24 luni? Pot sa folosesc voucher sa achit factura lunara? ca nu ma intereseaza telefoanele.
La Fiberlink1000 odata cu prelungire si voucher pot sa trec la noul tarif redus la 39lei?
Voucher-ul se poate folosi doar pt achiziția de telefon! Cel puțin așa a fost la mine!
Dacă tot vrei să prelungești, îți cumperi un telefon cu acel voucher, așa ca să nu "pierzi" banii!

Edited by matyred, 22 October 2016 - 15:43.


#4804
aris86

aris86

    Traieste constient!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,844
  • Înscris: 26.02.2010
Și noul FL500 ce tarif are dacă prelungesc actualul abonament?

#4805
DIGI_Helper

DIGI_Helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 8,357
  • Înscris: 16.04.2014
@aris86 - 34 lei.

#4806
VladutzU2013

VladutzU2013

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,557
  • Înscris: 21.01.2013
Cel afisat pe site.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate