Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Windows Phone 8.1

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
2912 replies to this topic

#2143
cypryan1

cypryan1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 995
  • Înscris: 12.02.2014

View PostLeopardSurd, on 17 ianuarie 2015 - 13:40, said:

Eu tot nu înțeleg care e faza cu înregistrarea convorbitorilor? Paranoia sau ce?
De c

e spui tu ca e paranoia, e normal sa aiba aceasta functie si plus altele WP, inregistratul convorbiri nu este ilegal atat timp cat iti ceri permisiunea sa inregistrezi sau sa introduca acel bip.
Este foarte necesar o astfel de functie, sunt multe ex. de ce ar trebuii, Apelul video de retea lipseste( nu veniti cu chestii de genul exista skype ), chestia cu memorarea numerele din tel pe sim(nu veniti si aici cu chestia ca exista outllook), un dial pad mi complex....sa nu poti trimite un sms/mms direct din dialpad e o nesimtire, lipsa OTG-ului, functia copy/paste e saracacioasa///////Miracast si prin wifi la unele telefoane lipseste. si multe altele !!!!!

View PostAEROAQUA, on 17 ianuarie 2015 - 10:48, said:

Windows 10...
[ http://i1.wp.com/www.nokiapoweruser.com/wp-content/uploads/2015/01/WP10.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
1) Seems, Windows Mobile 10 will have option of  both opaque and translucent Live Tiles ( Already leaked on Xbox One)
2) Settings will get segregated as to put similar ones together in form of small lists on the bigger settings page.




Si ce functie ar avea in plus, ca interfata parca nu ma intereseaza asa de mult !!!!!

#2144
Catalinrgb

Catalinrgb

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 302
  • Înscris: 02.06.2014
Salut, știți cumva de ce nu merge sa mi se descarce actualizarea pentru win 8.1? Am pus iar versiunea de win 8 cu lumia recovery și de atunci numai merge sa descarc actualizare.

#2145
5had3

5had3

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,198
  • Înscris: 07.10.2006
Cum ai pus 8.0 venind de pe 8.1 ? Prin Software Recovery, presupunând că ai dat peste o excepție extremă ce nu avea build-ul de 8.1 făcut, sau l-ai luat de prin alte părți și l-ai forțat tu ?

#2146
Catalinrgb

Catalinrgb

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 302
  • Înscris: 02.06.2014
Pana la urma am dat resetare la setările din fabrica și după a început sa descarce actualizarea pt 8.1. Iar cu lumia recovery soft poți reveni la softul pe care la avut telefonul din fabrica.

#2147
meercha

meercha

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 327
  • Înscris: 06.04.2008
Salutare!
Am si eu o problema - vreau sa vad postul Eurosport (Australian Open fiind in desfasurare). Aplicatia digi online are un decalaj pe sunet (numai la eurosport pe LQ, iar pe MQ & HQ merge sacadat).
Am incercat din browser, live streaming online, dar fara succes (mywebtv.info, freeitv.com, etc.), imi zicea ceva de flash version.
Telefonul este Lumia 720, windows phone 8.1 cyan. Conexiune buna, internet nelimitat (pe platforma digi online celelalte posturi functioneaza fara probleme).
Are cineva vreo solutie?
Multumesc anticipat! :)

#2148
SpamH3eck

SpamH3eck

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 566
  • Înscris: 02.09.2014
Pe acest SO exista varianta de renumitul root,provenit de la android,aici nu stiu cum se cheamă sau daca exista.
Daca da,ce avantaje as avea?
Exista vreo aplicatoe cu care pot dezactiva reclamele gen ***** de pe Pc ?
O tastatura cu un rând de numere ?

#2149
cornel14

cornel14

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 273
  • Înscris: 23.03.2012

View PostSpamH3eck, on 01 februarie 2015 - 00:06, said:

Pe acest SO exista varianta de renumitul root,provenit de la android,aici nu stiu cum se cheamă sau daca exista.
Daca da,ce avantaje as avea?
Exista vreo aplicatoe cu care pot dezactiva reclamele gen ***** de pe Pc ?
O tastatura cu un rând de numere ?
Nu

#2150
AEROAQUA

AEROAQUA

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,603
  • Înscris: 05.01.2007

View PostSpamH3eck, on 01 februarie 2015 - 00:06, said:

Pe acest SO exista varianta de renumitul root,provenit de la android,aici nu stiu cum se cheamă sau daca exista.
Daca da,ce avantaje as avea?
Exista vreo aplicatoe cu care pot dezactiva reclamele gen ***** de pe Pc ?
O tastatura cu un rând de numere ?

Root android = ~ interop unlock (sau developer unlock pentru aplicatii jocuri create de tine)
http://forum.softped...2#entry16602611
http://forum.softped...4#entry16598776
Reclame nu prea sunt in jocuri/aplicatii cum sunt pe android

#2151
scintion

scintion

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 112
  • Înscris: 28.12.2007
Imi zice cineva va rog care e product code-ul pentru Romania Country variant pt RM-941? Vad ca e singurul product code  de Romania cu care ar merge denim pt Lumia 625.

Nu gasesc nicaieri pe net informatia asta.
Multumesc!

Edited by scintion, 05 February 2015 - 12:06.


#2152
SpamH3eck

SpamH3eck

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 566
  • Înscris: 02.09.2014
Cum reinstalez OS pentru un lumiab625 cu Denim 8.1
Am un fel de bug de la interfata.[niste butoane in partea de jos a ecranului care is enervante cand te uiti la clipuri de culoare alba),pe care pe alt telefon identic nu de observa

#2153
5had3

5had3

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,198
  • Înscris: 07.10.2006

View Postscintion, on 05 februarie 2015 - 12:05, said:

Imi zice cineva va rog care e product code-ul pentru Romania Country variant pt RM-941? Vad ca e singurul product code  de Romania cu care ar merge denim pt Lumia 625.

Nu gasesc nicaieri pe net informatia asta.
Multumesc!

Pt. Lumia 625 RM-941 EURO CV (inclusiv RO) este 059T9D7.
Alte variante care să includă ROmânia sunt Orange care e SL (SIM locked) și Vodafone.

#2154
techmaster35

techmaster35

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 644
  • Înscris: 02.02.2014
Bună colegi.Va rog sa mă ajutați cu o informatie.Azi m-am contrazis cu un prieten despre Windos phone 10.el zice ca a apărut deja pt. dispozitive mobile,am spus ca nu cred.Amun NL520 sias vrea să știu dacă va primi/merge update-ul.Multumesc anticipat.

Bună colegi.Va rog sa mă ajutați cu o informatie.Azi m-am contrazis cu un prieten despre Windos phone 10.el zice ca a apărut deja pt. dispozitive mobile,am spus ca nu cred.Amun NL520 sias vrea să știu dacă va primi/merge update-ul.Multumesc anticipat.

Bună colegi.Va rog sa mă ajutați cu o informatie.Azi m-am contrazis cu un prieten despre Windos phone 10.el zice ca a apărut deja pt. dispozitive mobile,am spus ca nu cred.Amun NL520 sias vrea să știu dacă va primi/merge update-ul.Multumesc anticipat.

#2155
scootch98

scootch98

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 694
  • Înscris: 18.11.2014
A aparut un update pentru WP , dar nu este windows 10 , se numeste denim, aduce cateva imbunatatiri minore.

Edited by scootch98, 05 February 2015 - 23:16.


#2156
5had3

5had3

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,198
  • Înscris: 07.10.2006
Au circulat pe internet niște poze dar nimic mai mult. Luna aceasta se va lansa pt. Insideri însă data exactă nu este cunoscută încă.

#2157
Hitmaker

Hitmaker

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,876
  • Înscris: 05.10.2014
Stie cineva de ce nu merge sa ma loghez pe aplicatia Facebook messenger de vreo 3-4 zile? Apare: Can't log in right now!

#2158
floryn-dof

floryn-dof

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 671
  • Înscris: 05.10.2012
O fi problema la aplicatie, sterge si reinstaleaza aplicatia, poate isi revine.

#2159
Hitmaker

Hitmaker

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,876
  • Înscris: 05.10.2014

View Postfloryn-dof, on 09 februarie 2015 - 08:54, said:

O fi problema la aplicatie, sterge si reinstaleaza aplicatia, poate isi revine.

Am incercat. Degeaba.

#2160
floryn-dof

floryn-dof

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 671
  • Înscris: 05.10.2012
Setari-internet explorer-setari avansate-module cookie (sa fie pe "blocheaza-le pe unele") , mi-am amintit ca am patit si eu cu unele site-uri unde nu ma puteam loga, aveam bifat sa blochez tot. Incearca varianta asta....😉

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate