Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...
 problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox
 Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani
 Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...
 

MISA & Bivolaru - pro si contra

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
28765 replies to this topic

#19243
coco69

coco69

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 275
  • Înscris: 29.11.2006

 entrance, on Apr 4 2007, 02:12, said:

Este uluitor!!!! Oameni buni!!!! La acest curs oamenii erau indrumati sa fie LIBERI!!!! Iar acum este o crima sa meditezi la revelarea Sinelui?????? Sunt atitia oameni care se duc la biserica si practica si yoga in acelasi timp!! ce o sa faceti ? O sa le interziceti sa se mai duca la biserica? De cand ganditi in felul acesta??? Transformati MISA intr-o secta, da, asta faceti!!!!! La aceste meditatii pe care le incriminati am inteles ca nimeni nu vorbeste despre scrisoriada penibila din MISA; doar se mediteaza. Iar ce faceti voi pe la cursuri va discrediteaza si mai mult in fata oamenilor. Amintiti-va ca oamenii fac eforturi sa vina la aceste cursuri si platesc si taxa pentru a practica YOGA nu pt. a asculta barfe despre oameni care pana mai ieri erau adulati chiar de catre voi, care acum ii faceti "securisti", "nesimtiti" si "complotisti"!!!! Nu va dati seama ca oamenii nu sunt prosti si ca mai devreme sau mai tarziu toti isi vor da seama ca sunteti rataciti? Eu cred ca va compromiteti singuri!! Stiti ca multi cursanti de ani mai mici se raporteaza mai mult la instructorul lor decat la Grieg? A fost rugat de catre multi cursanti sa vina macar o data pe an sa faca o initiere cu ei si nu a facut asta!!! Acei oameni se raporteaza la Claudiu mai mult; sau la Angela Mayer sau la Nicusor etc. Oricat ar vorbi de mult instructorul despre Grieg nu valoreaza pt. ei cat prezenta sa pt. o ora acolo. Acei oameni nu pot crede aberatiile voastre cu "securisti" si "complotisti"!!!!! La cum va manifestati acum acestia trebuie doar sa faca meditatii si sa nu reactioneze violent cum faceti voi , si multi cursanti ii vor urma pt. simplul fapt ca ei vor practica doar YOGA. REVENITI-VA!! ce DUMNEZEU FACETI?????
SPUNETI CA " Nu exista o yoga a lui Claudiu separata ori mai buna decat yoga predata de Grieg." si apoi tot voi spuneti ca "Yoga este unica...". PAI DACA ESTE UNICA DE CE NU AM PRACTICA CU CEI CARE AU AVUT SI REZULTATE????? REZULTATE VALIDATE CHIAR DE VOI??????!!!!!!! DE CE NU AM FACE MEDITATII CU CEI CARE NE-AU PREDAT YOGA ANI DE ZILE SI CARE NE-AU INVATAT ABC-UL (CEL PUTIN)??????? NU VA DATI SEAMA CA NE IMPINGETI CATRE EI??? NU POT SA VA INTELEG COMPORTAMENTUL CARE SINCER VA SPUN, IMI TREZESTE MII DE INTREBARI!!!!!  Ii amenintati pe cei care mediteaza cu Claudiu ca nu pot venii si la cursurile de la MISA!!! Lasati-le liberul arbitru in pace si nu ii mai "evoluati" voi cu forta!!!!!! Daca voi sunteti pastratorii adevarului de ce reactionati asa violent???? Din iubirte pt. noi????? Ma cam indoiesc acum de acest lucru!!!!! Sincer!!!! Vreti sa ne protejati de asa zisii "rataciti" dar multi dintre voi va comportati acum fara pic de YOGA in voi!!!!!!!! Ori....... Poate chiar asta vreti: sa ii eliminati gradat de la curs pe cei care ii simpatizeaza pe ei!!!! V-ati gandit ca poate acei oameni se raporteaza la ei prin prizma starilor pe care le-au avut in meditatii sub ghidarea lor? si nu neaparat ca ar avea ceva impotriva lui GRIEG???
Poate nici nu-i intereseaza problemele lui Claudiu cu GRIEG.....poate ei vor doar sa retraiasca momentele frumoase de alta data....iar voi ii vanati si-i amenintati!! SESIZATI PENIBILUL!!!!!!!!!??????????????????????        REVENITI-VA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :huh:  :huh:  :huh:
Tocmai  ca MISA a ajuns o afacere, nu o cale spirituala, nu ii intereseaza de oamenii care vin la cursurile lor,ii intereseaza cotizatile lunare. Eu am mai spus ca instructorii sant adevarati maestrii ai acestei scolii si tot ei au reusit sa o faca sa ajunga la nivelul asta.Tot ce ai scris tu aici este plin de bun simt si adevarat.

#19244
coco69

coco69

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 275
  • Înscris: 29.11.2006

 krm, on Apr 4 2007, 11:25, said:

Am tot citit scrisorile scrise de claudiu si grieg si am ajuns la urmatoarele concluzii:

1. cei doi au avut cel putin o discutie face-to-face in care claudiu a incercat sa-i arate lui grieg unele greseli
2. discutia s-a terminat in coada de peste
3. claudiu a avut unele "revelatii" cu privire la industria sexuala misa (din acelea care s-au petrecut mereu, dar care au fost musamalizate si tinute la secret, deoarece daca s-ar afla multe fete s-ar lamuri ca au intrat de buna voie intr-un mare "rahat"!)
4. grieg a facut unele greseli care au zdruncinat increderea lui claudiu in faptul ca "maestru" este cu adevarat eliberat (greseli care i-au convins si pe ceilalti de acelasi lucru!)
5. claudiu a asteptat cateva luni ca "maestru" sa arate ca ceva o sa se schimbe in bine
6. cum nu au aparut aceste semne, ci altele care i-au aratat ca lucrurile merg din rau in mai rau, claudiu s-a retras!
7. actiunile ulterioare ale lui grig l-au convins complet ca atitudinea lui este cea corecta (probabil una din culmi este povestea cu securitatea...de altfel, daca cititi cu atentie scrisoarea lui grieg, cea in care dezminte faptul ca prim-fost-discipolul sau ar fi securist, o sa vedeti ca "maestru" afirma ca a lasat sa treaca trei saptamani de la anuntul tampit facut de groza, deoarece a vrut sa-i arate lui Claudiu cum este sa fii acuzat pe nedrept!

Adica "ba pe-a matii!" in varianta spoita cu pseudo-spiritualitate. Deci marele maestru si eliberat este un sadic care lasa oamenii sa fie acuzati pe nedrept, numai asa, ca sa vada si ei ce pateste el!

Putem sa ne asteptam ca, in eventualitatea (ipotetica) in care o javra o sa-l muste pe grig, acesta v-a musca si el, la randul lui, pe cel care-l latra, numai asa, ca sa vada cum este sa fie muscat! Ori, daca din dragoste o sa capete o boala venerica (ipotetic vorbind), el o sa o transmita altor fete, sa vada si ele cum este sa fii imbolnavit pe nedrept!

Fiind autodidact, probabil la proverbul "Ce tie nu-ti place, altuia nu-i face!" nu a ajuns inca!

Oricum, frumoasa atitudine de intelept! Se vede treaba ca de ceva vreme GB lupta sa incalce, pe rand, povetele care ne vin din intelepciunea populara ancestrala! Amintiti-va de proverbul: "Despre morti numai de bine!" - pe care l-a incalcat cu celebrul mesaj despre monica (a fost foarte suparat pe Simona ca aceasta nu l-a citit de trei ori, asa cum a indicat el - adica ei, ca tot vorbeste despre sine la persoana intai plural- si in plus Simona a mai calcat pe becul iluminarii cand a evitat sa citeasca pasajele complet deplasate care abundau in mesajul cu pricina, care fusese scris tot de multilateralinteleptul nostru)

Un alt proverb la care ar trebuyi sa cugetam cu totii: "Cand Dumnezeu vrea sa-l piarda pe om, ii ia intai mintile!"
Daca scrisoriile au fost penibile, gestul Ofticosuli de a face rau intentinat, asta pentru a demonstra cat de crud este cu persoanele care spune ca le iubeste. Deci feriti-va de prea multa iubire din partea Ofticosului.

#19245
bushido

bushido

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 128
  • Înscris: 16.03.2007

 cecilia.ghitulescu, on Apr 14 2007, 05:33, said:

M-am intrebat si eu chestia asta la fiecare rahat de scrisoare care a aparut aici.
Dar se pare ca asta e stilul maestrului, fir-ar coasta lui a ....eliberatului.  :lol:
In asta i-a cam initiat maestrul foarte bine pe toti care s-au produs in scris si foarte deschis.
Din ciclul hai sa ne spalam rufele in mijlocul tirgului.

Daca discutau frumos intre patru ochi, sint convinsa ca nu mai ieseau atitea valuri.
Nu pot sa inteleg, ce e in capul gregoristic. Ca el a fost initiatorul.
Din scrisoare reiese urmatorul lucru: Nicu a spus ca Stoian a spus (ceva) pentru ca GB i-ar fi spus lui Nicu, dar Stoian spune ca el nu ar fi spus asa ceva ci altfel... E clar ca e o manevra prin care cineva ii pune pe Nicu si pe Stoian unul impotriva celuilalt.

Cecilia, cat despre modul acesta al lor de a-si regla conturile prin intermediul scrisorilor, eu as spune ca e tot o capcana de-a lui GB prin care se incearca "epurarea" cursului de catre elementele decazute si demoniace ca mine si ca tine, de ex. Asa ca am pierdut sansa eliberarii in aceasta incarnare. Purgatoriul ne mananca.  :P  O sa ne intalnim acolo si cu Simona si Claudiu (care din eliberat a devenit demoniac) si cu restul gastii de decazuti si deveniti demoniaci si o sa jucam rishca cu "ochii dracului" adunati cu truda la barele japoneze de catre fetele care, chipurile, si-ar fi trecut in acest fel testul spiritual.

P.S.: pe noi nici nu ar trebui sa ne intereseze ceea ce se intampla "acolo sus" pentru ca eu sunt convins ca lor nu le pasa de noi. Nu vedeti ca totul e o lupta interna - devenita externa - pentru bani? Am face mai bine sa ne vedem de treburile noastre, sa ne traim viata si sa ne bucuram de ea asa cum vrem noi, nu cum spun ei (si nu respecta).

Cu compasiune pentru mine, cel decazut spiritual care am vazut si nu am crezut si altceva in afara de ceea ce mi s-a aratat in fata ochilor.

P.S.2: pentru ca nu am chef/timp/rabdare/nervi de a mai sapa pe SP dupa un articol de-al lui lamaesoteric prin care acesta ne explica noua cum ca nu trebuie confundata MISA cu videochaturile si barurile japoneze, dati-mi voie sa pun o intrebare (tot umila si plina de compasiune pentru mine, demoniacul si prostul): din moment ce GB racola fetele de la curs (chiar si atunci cand le intalnea pe strada in Bucuresti) si le propunea sa mearga la produs in Japonia, asta era tot in afara MISA? Explica-ne si noua, prostii/demoniacii/extraterestrii/reptiliano-pestii/francmasonii/decazutii/larvarii/etc... cum vine chestia asta? Ti-am mai pus intrebarea asta dar vad ca te incapatanezi sa ramai "in lumea ta, nepieritor si rece". Foarte spirituala trebuie sa fie atmosfera dintr-un bar de streap tease (sunt ferm convins ca una dintre explicatiile misane ar putea fi aceea ca fetele, prin consacrarea lor divina ridicau frecventa de vibratie a locului respectiv, evitau karma prin consacrare, etc, etc, si alte limbi de lemn).

#19246
Deria_Leena26

Deria_Leena26

    WYSIWYG

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,650
  • Înscris: 11.05.2006
Stie cineva ce este aceasta?

http://www.adanima.org/2006/08/10/82/

Este vorba despre Noul Ierusalim si despre importantul rol al Romaniei...

Si inca o intrebare:

Exista vreun text - in engleza, franceza, germana, italiana, spaniola - referitor la profetiile lui Sundar Singh despre Romania, pe care sa putem pune baza? Eu caut si nu gasesc niciunul...


Cand a vizitat Sundar Singh Romania, daca a vizitat-o? Ca se pare ca nu...

Edited by Deria_Leena26, 14 April 2007 - 17:06.


#19247
SARICA

SARICA

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 103
  • Înscris: 25.11.2006
Buna seara,

In direct de la fata locului, Biroul de Presa Mi-sa revine cu noi aspecte din viata Maestrului nostru Grieg.

Cu totii stim ca Maestrul nostru Grieg, a trecut printr-o experienta strict legata de aspecte de saracie si de vid beatific prezent in cavitati inchise tip frigider. Iata ca si aceasta proba, evident orchestrata in secret de masonerie si in special de agentul secret Maricica Trandafir( bunica lui Claudiu Trandafir , pe care il compatimim) a fost depasita.

Va prezentam in continuare, cateva ipostaze a Maestrului spiritual, oferite cadou de catre Maestrul nostru, Grieg.

Prima ipostaza:GURUL ADORATOR DE NATURA. Se adapteaza perfect la mediul inconjurator, si uneori ii si ia forma.

Attached Files



#19248
SARICA

SARICA

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 103
  • Înscris: 25.11.2006
Cea de-a doua ipostaza: GURUL AGRICULTOR. Se hraneste cu faina de porumb integrala, triplu Yang. Creste pasari de curte, si cu aceasta ocazie il putem saluta pe cocosul Nicusor, preferatul Gurului. De asemenea anuntam cu tristete ca,  cocosii Claudiu si Liviu au fost taiati.

Attached Files



#19249
SARICA

SARICA

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 103
  • Înscris: 25.11.2006
Cea de-a treia ipostaza: GURUL CALATOR. Are ca accesoriu distinctiv o peruca, si cateva genti cu borcane cu orez de oshawa si ciocolata  Milka.

Attached Files



#19250
cecilia.ghitulescu

cecilia.ghitulescu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,251
  • Înscris: 14.10.2006

 SARICA, on Apr 14 2007, 17:28, said:

Cea de-a doua ipostaza: GURUL AGRICULTOR. Se hraneste cu faina de porumb integrala, triplu Yang. Creste pasari de curte, si cu aceasta ocazie il putem saluta pe cocosul Nicusor, preferatul Gurului. De asemenea anuntam cu tristete ca,  cocosii Claudiu si Liviu au fost taiati.

hei, bine ai revenit printre noi.
Foarte misto.
Dar din cite stiu eu, porumbul nu prea e yang. Daramite triplu yang.
Mai are careva tabelul?
Ptr ca daca am dreptate, e clar de ce s-a zbanghit maestrul...de la porumb.  :D

#19251
-x-

-x-

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 100
  • Înscris: 14.02.2007
Aruncă tabelul ăla la gunoi că e plin de prostii!

#19252
cecilia.ghitulescu

cecilia.ghitulescu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,251
  • Înscris: 14.10.2006

 SARICA, on Apr 14 2007, 17:56, said:

Cea de-a treia ipostaza: GURUL CALATOR. Are ca accesoriu distinctiv o peruca, si cateva genti cu borcane cu orez de oshawa si ciocolata  Milka.
Cool. Arata meserie dragutul de el.
Dar la faza cu oshawele ai dat-o in bara din nou. Mie mi s-a spus ca el cica nu maninca tarite.
Cartofi prajiti, pe care Lili Dumitru trebuia sa ii scurga bine de ulei. Ce dracu, prajeala nu e sanatoasa si omul se hranea sanatos.
Noroc cu Cicica, mare descoperitoare de minuni, care a gasit nici nu mai stiu pe unde o Rotofriteuse, care prajeste cartofii doar cu citeva linguri de ulei si ii roteste de ii innebuneste (sper ca in sens yang)si seful asociatiei de yoga din Germania i-a achizitionat prompt una marelui maestru.
:P

#19253
cecilia.ghitulescu

cecilia.ghitulescu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,251
  • Înscris: 14.10.2006

 -x-, on Apr 14 2007, 18:13, said:

Aruncă tabelul ăla la gunoi că e plin de prostii!
Pai nu-l mai am. Caut inlocuitor, dar n-am gasit inca. Poate nu stiu eu unde sa il caut.
Ar fi culmea ca si pe astea sa le fi aranjat oamenii dupa propria lor placere si sa nu corespunda cu macrobiotica. Sa moara Oshawa de oftica. :rolleyes:

#19254
icsoc

icsoc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 756
  • Înscris: 16.10.2006

 euridice, on Apr 14 2007, 09:10, said:

Raspunsul lui MIHAI Stoian la scrisoarea lui Nicu Catrina din luna noiembrie 2006

    "Adevarul zdrobitor al faptelor, indiferent unde si cind apare, este si ramane unul si acelasi!"
    Dragul meu Nicu,
...............................................
    Cu iubire frateasca,
    Mihai
Raspunsul lui Nicu la raspunsul lui Mihai Stoian la scrisoarea lui Nicu despre opiniile lui Mihai Stoian referitoare la complotul lui Nicu, Claudiu si Simona in legatura cu atitudinea lui Grig: (decembrie 2007)
Motto:
"Exista doua lucruri omniprezente in Univers, hidrogenul si prostia ... iar referitor la hidrogen exista ceva indoieli"

Raspuns:
Bai, esti dus, mama ta de demoniac!
Cu multa iubire divina si infinita compasiune,
mereu acelasi ... (oups, asta-i altu ...)
Nicu



Raspunsul lui Mihai Stoian si al sotiei sale Adina la raspunsul lui Nicu cu privire la raspunsul lui Mihai Stoian la scrisoarea lui Nicu despre opiniile lui Mihai Stoian referitoare la complotul lui Nicu, Claudiu si Simona in legatura cu atitudinea lui Grig: (octombrie 2008)

Motto:
" :cursing: "

Raspuns:
citez"mama ta"
avand in vedere ca cuvantu mama e format din doua consoane sanskrite care sunt corelate cu purusha, adica deasupra lui prakriti, TU ESTI DUS BĂ!
Cu mult mai multa iubire infinita si frateasca,
mereu altul,
Adina

Edited by icsoc, 14 April 2007 - 18:39.


#19255
SARICA

SARICA

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 103
  • Înscris: 25.11.2006

 cecilia.ghitulescu, on Apr 14 2007, 16:12, said:

hei, bine ai revenit printre noi.
Foarte misto.
Dar din cite stiu eu, porumbul nu prea e yang. Daramite triplu yang.
Mai are careva tabelul?
Ptr ca daca am dreptate, e clar de ce s-a zbanghit maestrul...de la porumb.  :D

Te pup, Ceci!
Uite, pe vremea ratacirilor mele,faina de porumb rafinata era yin, cea integrala yang, cam ca la grau. Dar.... cine poate verifica???

#19256
cecilia.ghitulescu

cecilia.ghitulescu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,251
  • Înscris: 14.10.2006

 SARICA, on Apr 14 2007, 18:59, said:

Te pup, Ceci!
Uite, pe vremea ratacirilor mele,faina de porumb rafinata era yin, cea integrala yang, cam ca la grau. Dar.... cine poate verifica???

Mama ce chestii am ratat stind asa departe de maestru si neinitiata.
Danke. :kisstogether:

#19257
anubius

anubius

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 190
  • Înscris: 20.10.2006

 Deria_Leena26, on Apr 14 2007, 17:00, said:

Stie cineva ce este aceasta?

http://www.adanima.org/2006/08/10/82/

Este vorba despre Noul Ierusalim si despre importantul rol al Romaniei...

Si inca o intrebare:

Exista vreun text - in engleza, franceza, germana, italiana, spaniola - referitor la profetiile lui Sundar Singh despre Romania, pe care sa putem pune baza? Eu caut si nu gasesc niciunul...


Cand a vizitat Sundar Singh Romania, daca a vizitat-o? Ca se pare ca nu...

Dupa limbajul de lemn si aria de preocupari este clar ca sunt misani sau fosti misani. Eu cred ca ar trebui sa-i contactezi direct ca sa vezi ce si cum.

#19258
Jedi Knight

Jedi Knight

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 349
  • Înscris: 14.01.2007

 Deria_Leena26, on Apr 14 2007, 17:00, said:

Stie cineva ce este aceasta?

http://www.adanima.org/2006/08/10/82/

Este vorba despre Noul Ierusalim si despre importantul rol al Romaniei...

Si inca o intrebare:

Exista vreun text - in engleza, franceza, germana, italiana, spaniola - referitor la profetiile lui Sundar Singh despre Romania, pe care sa putem pune baza? Eu caut si nu gasesc niciunul...


Cand a vizitat Sundar Singh Romania, daca a vizitat-o? Ca se pare ca nu...

Raspuns la prima intrebare: din cate imi amintesc ca am citit in presa la vremea respectiva, este un text "primit" in cadrul fenomenului Noul Ierusalim - Pucioasa, Marian Zidaru, etc.
Raspuns la a doua: se pare ca nu :) In prefata unei carti avand comentarii la catrenele lui Nostradamus facute de un roman aflat in SUA (imi scapa numele, cartea a aparut acum cativa ani buni) se spune ca textul este "revelatia"unui calugar de pe la Bistrita (sper sa nu ma insel cu locul), iar G. l-a "imbunatatit", comentatorul numind aceasta actiune o "minciuna pioasa". De altfel, G. a fost intrebat si in direct despre existenta textului (negasit de un cautator asiduu, care cautase in toate textele din "operele complete" ale lui Sundar Singh). G. a dat-o cotita (probabil ca unii isi amintesc) si a zis misterios ca "exista si alte texte":) Oricum, acesta este un text pe care MISA si-a cladit "misiunea", iar in primii ani, era un mare tam-tam pe tema aceasta. Din pacate, iarasi dam peste ceva care nu este ce trebuia sa fie, si evident e un ceva modificat (sa ne amintim si de "canalul Dunare-Marea Neagra" profetit in mod cat se poate de bizar -- probabil ca G il introdusese inca din vremea de dinainte de 89, ca sa para similar cu vremurile; daca il scotea in vremurile noatre, probabil ca Sundar Singh ar fi vorbit despre interminabilele certuri dintre presedinte si premier :P). Mario Vasilescu, care publica si el textul in revista de lui de yoga si naturism, l-a publicat probabil asa cum era initial, fara aceste adaogiri cu care, deja ne-am obisnuit.

Edited by Jedi Knight, 14 April 2007 - 19:43.


#19259
SARICA

SARICA

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 103
  • Înscris: 25.11.2006
Cea de-a patra ipostaza: GURUL IN IPOSTAZA ANGELICA. Este un Maestru ce  a intins un NIVEL FOARTE INALT gratie faptului ca de pe frigider se poate sari usor sus, pe scaunul cel inalt.

Attached Files



#19260
icsoc

icsoc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 756
  • Înscris: 16.10.2006

 Deria_Leena26, on Apr 14 2007, 17:00, said:

Si inca o intrebare:

Exista vreun text - in engleza, franceza, germana, italiana, spaniola - referitor la profetiile lui Sundar Singh despre Romania, pe care sa putem pune baza? Eu caut si nu gasesc niciunul...


Cand a vizitat Sundar Singh Romania, daca a vizitat-o? Ca se pare ca nu...
Exista texte ... si in limba bulgara de exemplu ... era unul care zicea ca Noul Ierusalim se manifesta deja in Sofia - profetul fiind insa sfatul Paranghelie Kastravetov.

Acum vorbind serios (cat se poate) si vestita Thulle vehicula texte care profeteau ca Noul Ierusalim o sa aterizeze undeva prin Germanica... erau si planuri ale nazistilor de sistematizare grandioasa a capitalei lor + chestii cu un soare negru (suna cunoscut? dar chestia cu pamantul gol cum suna?). Cititi carticelele lui Van Helsing ca bate si el ceva apropouri.
Exista si texte care o sa coboare noua Mecca la Teheran ... dar stiti cand o sa aiba iranienii bomba atomica? cand o sa le-o arunce americanii!

Iar de vizitat Romania nu a vizitat-o Sundar Singh ci amicul (sau inamicul?) sau Tagore. Important e ca era un indian ... nu va mai legati de detalii ca in ele se ascude si adevaru' dar si diavolu'.

Textul profetiilor se pare ca e o dictare a spiritului lui S.S. (spiritismu' nu era ceva ciudat ?!... dar scopul scuza mijloacele si Quod licet Jovis licet și Bivolis) si (culmea) il citeaza si masonii români - vorbea de el si marele maestru Costel Iancu in mesajele parolate pe care le dadea prin Ziua pe vremuri.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate