Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Eurovision 2014 - Danemarca. Austria câștigătoare. România locul 12.

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
439 replies to this topic

#55
-Diana-

-Diana-

    Happy Zone

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,736
  • Înscris: 06.10.2012
Si daca a inviat, ce? Posted Image
Mie nu imi place piesa ei. Posted Image

#56
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,867
  • Înscris: 25.01.2007
Mie din toata povestea cu iorovizionu' imi place asta:

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/k6fq7gWBQOk?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#57
-Diana-

-Diana-

    Happy Zone

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,736
  • Înscris: 06.10.2012
Mda, dar nu avuse loc de mafia iorovizionului. Posted Image
Din pacate.....

#58
sftpdt

sftpdt

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,665
  • Înscris: 29.08.2013
Paula Seling şi Ovi, cu piesa "Miracle" vor reprezenta România la Concursul Muzical Eurovision 2014

#59
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,867
  • Înscris: 25.01.2007
gata? ma rog, o ciorba reincalzita... n,or sa fie ultimii, dar nici nu or sa rupa gura targului.

#60
DanyPMN

DanyPMN

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,201
  • Înscris: 31.05.2008
Nu pot spune ce, dar parcă îi lipsește ceva piesei. Oricum, succes!

#61
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,882
  • Înscris: 28.11.2006
Si eu zic ca e mai slaba ca Playing with fire. Dar anul asta mi s-a parut ca efectiv n-aveai ce alege. Poate melodia celor de la Bere Gratis, dar nici aia nu era pentru Eurovision, doar pentru piata interna.

Mai e ceva. Nu stiu de unde ana unde secretomania asta cu vorutile juriului. Cica le vor spune maine la Dopo festival (dar parca nici asta nu mai are niciun farmec daca il faci a doua zi). Inca o decizie neinspirata, a cata oare?

LE: o alta dovada ca anul asta a fost n concurs foarte slab e faptul ca acest topic e aproape pustiu. Anii trecuti se scriau 1-2 pagini in prima jumatate de ora dupa terminarea concursului, anul asta suntem doar vreo 3-4 care ne-am pus pe comentat. Raman la parerea pe care am avut-o anul trecut: ar trebui sa facem pauza vreo 2-3 ani de la Eurovision si apoi sa revenim cu ceva competitiv. Poate pana atunci vom avea si o sala care sa poata gazdui concursul in eventualitatea ptin probabila ca vom castiga :P

Edited by pufonel, 02 March 2014 - 00:06.


#62
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Nu pauza face treabă.  Treaba fac piesele bune.  Care au lipsit cu desăvârșire.  Și nu din cauză că nu ar fi fost piese înscrise,  ci din cauza secretomaniei și a nepotismului sub diferite forme.  Nu e posibil sa ai piese bune care sa nu treacă de preselecție,  dar o Silvia Dumitrescu, Naomi și încă ceva bălării sa intre.  Fără explicații.  Atâta timp cât nu o sa avem transparență asupra deciziilor, se va face un mare căcat. Și poate o regăsim în concurs anul viitor și pe Oana Sârbu sau pe Corina Chiriac (nu am nimic cu niciuna,  era un exemplu)

Edited by MembruAnonim, 02 March 2014 - 01:30.


#63
ioppo

ioppo

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,429
  • Înscris: 20.02.2008
Cacat de juriu. Vaida a avut atatea voturi cat toate celelate 11 melodii la un loc. E ca la referendum, noi votam si ei decid.

#64
sftpdt

sftpdt

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,665
  • Înscris: 29.08.2013
Vaida are voce faina, melodia e faina, dar sa fim seriosi, nu e de eurovision.

Edited by sftpdt, 02 March 2014 - 10:05.


#65
-Diana-

-Diana-

    Happy Zone

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,736
  • Înscris: 06.10.2012
Mie nu imi place melodia castigatoare.

#66
petre69

petre69

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,785
  • Înscris: 27.01.2009

View Postsftpdt, on 01 martie 2014 - 23:05, said:

Paula Seling şi Ovi, cu piesa "Miracle" vor reprezenta România la Concursul Muzical Eurovision 2014
Va fi un rateu frumos
O piesa de doi bani

#67
-Diana-

-Diana-

    Happy Zone

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,736
  • Înscris: 06.10.2012
Rateu si atat.
Fara frumos.

#68
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,867
  • Înscris: 25.01.2007
• La fel ca anul trecut, Cezar Ouatu s-a îmbrăcat cu rochie, doar că anul acesta a pretins că îl cheamă Paula Seling;
• Liderii Bisericii s-au arătat revoltaţi de prezenţa lui Naomi pe scenă, ameninţând că îşi vor face propriul concurs, Heterovision;
• Firesc! Piesa Silviei Dumitrescu s-a văzut doar pe televizoarele aflat în azilurile de bătrâni din țară;
• Cei mai mulți români au preferat să vadă finala cu sonorul oprit: ”După ce l-am auzit anul trecut pe Ouatu, suflăm și-n iaurt!”
• Există un singur aspect pozitiv în finala Eurovision de aseară, și anume că s-a terminat
• Mulți spun că Paula Seling a câștigat doar pentru că lumea a confundat-o cu Cezar Ouatu;
Sursa, TNR.

Edited by slai, 02 March 2014 - 10:39.


#69
-Diana-

-Diana-

    Happy Zone

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,736
  • Înscris: 06.10.2012
E pacat de au fost respinse piese bune si au ramas niste nulitati, in mare.
Mie Miracle mi se pare o piesa de duzina si atat.
Nimic spectaculos, nimic placut urechii mele. Si ma pricep si eu la muzica, cat de cat....

#70
mariuss24

mariuss24

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,689
  • Înscris: 28.07.2010
Asta e ,suntem obisnuiti sa terminam mai la coada,poate nici nu ajungem in finala!Posted Image

#71
-Diana-

-Diana-

    Happy Zone

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,736
  • Înscris: 06.10.2012
Si de data asta nici nu o sa-mi para rau.
In alti ani m-am ofticat ca nu castigam un loc mai in fata, acum ma doare fix nicaieri.
Daca mergem la vanatoare cu arme slabe, o sa castigam praful de pe pusca.

#72
ioppo

ioppo

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,429
  • Înscris: 20.02.2008
MIe mi-a placut piesa aluia... Vizi parca. Singura mai interesanta. Dar ce m-a scarbit a fost modalitatea de jurizare. Hai sa ne c.cam pe voturi si sa decinem noi cum si ce...

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate