Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Galaxy S4 - discutii generale

- - - - -
  • Please log in to reply
30104 replies to this topic

#19675
Extinct

Extinct

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,079
  • Înscris: 24.02.2007
Eu nu insist la super-economie. Bateria e suficient de mica incat sa pot lua, lejer, una de rezerva dupa mine. La mine e pur si simplu constatare. Pe mine ma enerveaza, in schimb, interfata baltata de pe TW si aplicatiile dublate, total inutile.

#19676
gphg

gphg

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,301
  • Înscris: 10.05.2008
Si cine te opreste sa le dezactivezi. Si daca ai bani si-ti permiti sa pierzi garantia, cine te opreste sa testezi custom ROM, ca mine de exemplu? O sa ai parte de o mare deziluzie!!!

Edited by gphg, 23 December 2014 - 00:04.


#19677
rovi

rovi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,490
  • Înscris: 11.02.2007

View Postfilip.serban, on 22 decembrie 2014 - 23:28, said:

Eu nu insist la super-economie. Bateria e suficient de mica incat sa pot lua, lejer, una de rezerva dupa mine. La mine e pur si simplu constatare. Pe mine ma enerveaza, in schimb, interfata baltata de pe TW si aplicatiile dublate, total inutile.
Foloseste alt launcher :)

#19678
Extinct

Extinct

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,079
  • Înscris: 24.02.2007
Am incercat Google Now, dar peste TW se misca execrabil, asta ca sa nu-ti mai spun ca meniurile sunt in continuare baltate. Nu-mi schimba decat panourile cu icoane. Iar cu spatiul ocupat de TW ce fac? Nu sunt suficiente aplicatiile "dublate"? Acum trebuie sa dublez si launcherul?

Edited by filip.serban, 23 December 2014 - 00:18.


#19679
rovi

rovi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,490
  • Înscris: 11.02.2007
Alte optiuni, fără root, nu prea exista. Sau dai disable la TW launcher si folosesti google launcher. Problema ar fi ca nu o sa ai acces la anumite aplicatii samsung, dar scapi de TW.

Edited by rovi, 23 December 2014 - 00:48.


#19680
Extinct

Extinct

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,079
  • Înscris: 24.02.2007
De meniurile cu icoanele alea cretine nu scapi orice i-ai face. In plus, cu GPE, telefonul se misca vizibil mai rapid.

@gphg, nu stiu cu ce ROM-uri te-ai dat tu, dar pe asta il folosesc de trei luni fara greturi. Pur si simplu merge asa cum ar trebui. Singurul motiv pentru care vreau sa trec la 5 este sistemul de notificari.

#19681
valyyyyyy

valyyyyyy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 481
  • Înscris: 08.08.2008

View Postdan1703, on 22 decembrie 2014 - 22:15, said:

Gpe=google play edition adica e android curat nu e custom...peste noapte trebuie sa consume maxim 10% probabil ai lasat senzori deschisi si altele uita-te la battery in settings iti zice acolo ce consuma...

La toate versiunile de pana acum am avut intre 1-3% consum peste noapte (9-10 ore de somn, asta e... dorm mult), 4.3 tinea cel mai bine per total la mine, dar si NK4 parca si-a revenit.

View PostNarcis38, on 22 decembrie 2014 - 22:13, said:

[...] in 6-7 ore de somn imi scade cel putin 50-60%. [...]

Incearca sa faci wipe data / factory reset, wipe cache si vezi dupa cum se prezinta.

Edited by valyyyyyy, 23 December 2014 - 01:55.


#19682
EMP83

EMP83

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 983
  • Înscris: 04.12.2014

View Postfilip.serban, on 23 decembrie 2014 - 01:15, said:

De meniurile cu icoanele alea cretine nu scapi orice i-ai face. In plus, cu GPE, telefonul se misca vizibil mai rapid.
Ai mare dreptate.  Si eu detestam la s4 tw.  Aud pe multi spunând ca sa schimbi launcherul, asa si?  Care este faza ca tot in tw merge si launcher ala.  Majoritatea persoanele care spun ca nu le place  tw se refere la tot sistemul, status barul cu partea de toggles care arata oribil asa cum. Acele toggles sunt verzi, mari si badarane, toate iconitele de switch on/off din system si toate aplicatiile sunt infectate cu acea interfata. De lag nici nu mai vorbim insa na, pentru asta este scuzat pentru ca cica ar avea multe funcții tw si pentru multi sunt folositoare. Rom-urile aosp arata super si se misca ft bine insa marea lor problema este calitatea fotografiilor.  Cum samsung nu pune la dispozitie in open source si driverele pentru camera,  sunt folosite niste drivere generice care sunt asa si asa. Am sperante totusi si pentru tw ca se va mai redresa,  pentru ca deja a inceput o data cu s5. Este mult mai light, mai rapid, fara asa mult bloatware si arata acceptabil.  Tw Lollipop imi place destul de mult insa parca au mai urâțit iar putin zona de notificari.

View Postrovi, on 23 decembrie 2014 - 00:47, said:

Alte optiuni, fără root, nu prea exista. Sau dai disable la TW launcher si folosesti google launcher. Problema ar fi ca nu o sa ai acces la anumite aplicatii samsung, dar scapi de TW.

Is doar cateva widget-uri la care nu ai acces asa cum ar fi vremea insa eu oricum nu folosesc niciodată acel widget ca nu-mi place.  Dar tot nu scapi de tw doar prin schimbarea launcherului.

Edited by EMP83, 23 December 2014 - 08:47.


#19683
Extinct

Extinct

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,079
  • Înscris: 24.02.2007
Sunt ceva mai mult decat amator in domeniul fotografiei si-ti pot spune ca GPE are camera mai mult decat decenta. Da, TW are niste moduri mai "intetesante", dar atat. Din ce stiu, driverele de pe GPE sunt facute chiar de Samsung. Oricum, chiar daca ar exista o diferenta de calitate intre cele doua moduri de fotografiere, as prefera o camera mai slaba in favoarea unui sistem mai"ager", iar GPE-ul ofera asta.

#19684
EMP83

EMP83

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 983
  • Înscris: 04.12.2014
Gpe da, are sigur o camera decenta pentru ca folosește driverele samsung.  Aosp in schimb nu are acces la driverele samsung.

Edited by EMP83, 23 December 2014 - 10:58.


#19685
nickey1234

nickey1234

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 81
  • Înscris: 18.02.2007
Am schimbat bateria cu una compatibila de 3000mAh si sunt surprins de performante, 4 zile in regim moderat de folosire si 2 zile in regim intensiv. Pe viitor intenționez sa trec la GPE însă aștept mai întâi lollipop 5.0 .

Edited by nickey1234, 23 December 2014 - 11:02.


#19686
gphg

gphg

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,301
  • Înscris: 10.05.2008
Si ce baterie ai luat?
Si unde ai comandat-o?
Multumesc anticipat de raspuns.

#19687
decomarius

decomarius

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 82
  • Înscris: 10.03.2012
Ai luat cumva asta?  http://accesoriitel....citate-extinsa/

Sunt si baterii extinse Anker de 5200mah si chiar si de 7 mii si ceva zerolemon sau nu mai stiu ce dar la astea iti da si capac pt ele si iti ingroasa telefonul f mult.

#19688
gphg

gphg

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,301
  • Înscris: 10.05.2008
Inainte de NK4 nu depaseam 2:30 ore de ecran pe stock rom, iar pe custom rom am avut maxim 5 ore. Cam asa arata acum cu NK4:

[ http://i.picasion.com/pic79/b79b551b9587260c168f1520c81dce5a.gif - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#19689
valyyyyyy

valyyyyyy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 481
  • Înscris: 08.08.2008

View PostEMP83, on 23 decembrie 2014 - 08:42, said:

[...]status barul cu partea de toggles care arata oribil asa cum. Acele toggles sunt verzi, mari si badarane, toate iconitele de switch on/off din system si toate aplicatiile sunt infectate cu acea interfata. [...]

P.S.: Nu-mi criticati wallpaper-ul ca se schimba la fiecare ora cu un altul (am downloadat un pack de 500 de wallpaper-uri cu zapada) :))) - Wallpaper Changer face treaba asta

Attached Files


Edited by valyyyyyy, 23 December 2014 - 12:49.


#19690
gphg

gphg

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,301
  • Înscris: 10.05.2008
Mie imi place. Ce rom e asta? Si merge sopcast pe el?

#19691
androholic

androholic

    nemuritor si rece

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,898
  • Înscris: 26.03.2012
Am pus Nova, TW e prea lăbărțat. ;)
Attached File  uploadfromtaptalk1419331063907.jpg   50.89K   69 downloads

#19692
valyyyyyy

valyyyyyy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 481
  • Înscris: 08.08.2008

View Postgphg, on 23 decembrie 2014 - 12:34, said:

Mie imi place. Ce rom e asta? Si merge sopcast pe el?
E Stock NK4 + Root + Nova + Xposed Framework, mi se pare cea mai buna combinatie.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate