Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Motosapa -partea a-II-a

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
8782 replies to this topic

#6175
nelucroitoru

nelucroitoru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 904
  • Înscris: 06.06.2012
110 kg ,pachetul motocultor-freza . Minus freza 40 kg = 70 kg . Eu tot zic ca puteai lua ceva mai bun nu doar asta pentru lucruri usoare . Ca parere personala ,,,,nici capitalistii salbatici nu mai fac lucruri chiar ok ca'ci sau prins de poanta ca merge si asa si asa ...bunisoare , poleite ,vopsite ca lumea si apoi fereasca Dumnezeu sa ajungi la sevice .

#6176
paul_pablo

paul_pablo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,219
  • Înscris: 25.09.2014
pai e usurica la 110kg...eu ma gandeam ca are 200+ cum vazusem pe site...adica usurica pentru banii aia...cel putin asa mi se pare mie...eh acum sa o folosesti sanatos!
E adevarat ca la banii aia isi lua Yanmarul ala fain de ne-a pus link si ii mai ramaneau bani si de o petarda mica pentru bagat printre randuri...eu asa faceam...

#6177
sandy76

sandy76

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,058
  • Înscris: 20.10.2008

View Postpaul_pablo, on 05 iulie 2015 - 09:18, said:

pai e usurica la 110kg...eu ma gandeam ca are 200+ cum vazusem pe site...adica usurica pentru banii aia...cel putin asa mi se pare mie...eh acum sa o folosesti sanatos!
E adevarat ca la banii aia isi lua Yanmarul ala fain de ne-a pus link si ii mai ramaneau bani si de o petarda mica pentru bagat printre randuri...eu asa faceam...
-L-am vazut, era prea obosit, cauciucurile trebuiau schimbate, ramasese singurul pe o osie, nu-l vrea nimeni, poate daca mai face o reducere serioasa!

#6178
alexbjorg

alexbjorg

    Who cares?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,143
  • Înscris: 10.10.2007
Dedicatie lui monoax :D
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/lH5jAFjBQFw?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#6179
nelucroitoru

nelucroitoru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 904
  • Înscris: 06.06.2012
Alex , eu am vizionat si inainte videoclipul asta , si altele ,numai de dragul de a vedea diverse chestii si alti palmasi mesterind ca si mine Posted Image . Frumos .

#6180
kan4

kan4

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 05.04.2007
Am achizitionat anul trecut in toamna o motosapa Pubert Vario BC3 6.5 CP. Recent am vazut cositoare cu tamburi atasate la fulia motorului. S-ar putea adapta asa ceva la Pubertul meu? Cat sunt de fiabile aceste cositori? multumesc.

#6181
claudia313

claudia313

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,001
  • Înscris: 28.09.2012

View PostFaneDuru, on 04 iulie 2015 - 23:01, said:

Claudia, e bine sa fii cumsecade si impaciuitore, in principiu. Ai avut rabdare sa citesti ce a intrebat anknic si cum a comentat raspunsurile primite?

Nu eram nici cumsecade nici impaciuitoare, in interventia mea nu e vorba nicidecum de a face sau a da unei parti sau alteia dreptate, ca nu sunt eu impartitoarea dreptatii, ci doar de a pune punct unei discutii care nu mai ducea spre nimic constructiv.

#6182
FaneDuru

FaneDuru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 825
  • Înscris: 03.08.2010

View Postclaudia313, on 05 iulie 2015 - 23:27, said:

Nu eram nici cumsecade nici impaciuitoare, in interventia mea nu e vorba nicidecum de a face sau a da unei parti sau alteia dreptate, ca nu sunt eu impartitoarea dreptatii, ci doar de a pune punct unei discutii care nu mai ducea spre nimic constructiv.
Nici nu mi s-a parut ca ai fi vrut sa dai dreptate cuiva si nici nu cred ca din raspunsul meu razbatea vreo astfel de idee. Am incercat doar sa explic contextul. Sunt de acord si cu faptul ca discutia cu pricina nu ducea spre nimic constructiv.
Pe de alta parte, daca oarecine sustine ceva (in cazul de fata, dupa gustul meu, prostii), rostul forumului nu e sa-i intarim idea cu exemple sau s-o demontam argumentand si de ce credem diferit? Iar cand persoana declara ca face pe argumentatia noastra, e chiar nepotrivit sa-i raspunzi in limba ei? Se pare ca doar pe-aia o intelege...
Eu mi-am propus, oricum, s-o ignor. Am si declarat asta, dar nu mi-a iesit... Pana acum.

#6183
sandel1

sandel1

    Avat de 4 kg/75 cm. Ultimul, balastierele usl au distrus râul.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,076
  • Înscris: 24.02.2011

View Postkan4, on 05 iulie 2015 - 23:01, said:

Am achizitionat anul trecut in toamna o motosapa Pubert Vario BC3 6.5 CP. Recent am vazut cositoare cu tamburi atasate la fulia motorului. S-ar putea adapta asa ceva la Pubertul meu? Cat sunt de fiabile aceste cositori? multumesc.
Nu prea ca nu ai fulie dubla.Parca sunt la Bron_o pentru Pubert dar la 48 meleoane.Sunt fiabile.

#6184
nelucroitoru

nelucroitoru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 904
  • Înscris: 06.06.2012
Al drec ...48 milioane un rahat de cositoare pentru motosapa . In banii astia cumperi motosapa pe pinioane si cositoareb, la pachet si ramai si cu bani de o bere . Nu zic ca motosapa pe pinioane matura pe jos cu pubertul ala .

#6185
sandy76

sandy76

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,058
  • Înscris: 20.10.2008

View Postnelucroitoru, on 04 iulie 2015 - 20:43, said:

Greutatea ei nu e cea data pe saitul pus de colegul , adica 243 kg . Greutatea ei e de sun 100 kg cu motorizarea pe care o are . Eu numai ce ma uitasem cu putin timp in urma pe saitul oficial grillo . La munci grele nu face fata...e limitata la ce a fost proiectata , adica frezat intre randuri . Asta a vrut colegul , asta a luat . El sa fie bucuros cel mai mult si sa fie intrun ceas bun . Eu ca si Alex sunt mai carcotassi la fel zic ca in banii anii puteai sa cumperi ceva mult mai bun si versatil .
-Poti sa dai niste exemple?

#6186
nelucroitoru

nelucroitoru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 904
  • Înscris: 06.06.2012
Nu dau exemple . Ai luat'o ,,,,sa fie intrun ceas bun si stai linistit ca ai utilaj ca lumea .

#6187
sandy76

sandy76

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,058
  • Înscris: 20.10.2008

View Postnelucroitoru, on 06 iulie 2015 - 14:20, said:

Nu dau exemple . Ai luat'o ,,,,sa fie intrun ceas bun si stai linistit ca ai utilaj ca lumea .
Poate o schimb!

#6188
alexbjorg

alexbjorg

    Who cares?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,143
  • Înscris: 10.10.2007
Ceva de genul lui grig sau pufarin.Cu voia adminului,vezi tr...as.ro.Cu accesorii separate,garantie si post-garantie.Daca vrei,iti dau persoana de contact pe privat,aici nu facem reclama.Insa nu incape intre randuri dar e mult mai desteapta si mai "incapatanata".Youtube ii plin de genul asta cu ce pot,la rusi.
Si acum stau pe tusa 3 zile?

Edited by alexbjorg, 06 July 2015 - 15:42.


#6189
vasilemet

vasilemet

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,459
  • Înscris: 05.10.2009
@sandy, daca ai cumparat-o, sa o lucrezi sanatos. De schimbat cu ceva mai diesel si mai puternica, trebuie si punga mai mare -la acelas vanzator-
Nu ai consultat si -tractoras.ro-

Edited by vasilemet, 06 July 2015 - 15:39.


#6190
alexbjorg

alexbjorg

    Who cares?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,143
  • Înscris: 10.10.2007

View Postsandel1, on 06 iulie 2015 - 11:58, said:

Nu prea ca nu ai fulie dubla.Parca sunt la Bron_o pentru Pubert dar la 48 meleoane.Sunt fiabile.
Dar poate modifica fulia cu un strungar,sa-i faca una dubla et voila!.Pe paiata,fara garantie,cositoarele pe fulie sint pe la 1100 roni.
Sau tot de la omac EU as alege apollo 135.Asta ii in alta clasa.

Edited by alexbjorg, 06 July 2015 - 15:54.


#6191
kan4

kan4

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 05.04.2007

View Postalexbjorg, on 06 iulie 2015 - 15:45, said:

Dar poate modifica fulia cu un strungar,sa-i faca una dubla et voila!.Pe paiata,fara garantie,cositoarele pe fulie sint pe la 1100 roni.
Sau tot de la omac EU as alege apollo 135.Asta ii in alta clasa.
Multumesc. M-am gandit si eu la o fulie cu doua canale facuta la strung. Dar oare merita? am gasit pe olx cu 950.

#6192
alexbjorg

alexbjorg

    Who cares?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,143
  • Înscris: 10.10.2007
Mai in urma cu cateva pagini (sau pe accesorii?!)cineva povestea ca a cumparat de pe tr...as.ro o coasa cu tamburi,si a modificat-o pentru motosapa sa.daca il gasesc,iti pun un link si vb. cu el in PM.
Pentru mine,as zice ca merita.Pentru tine,nu stiu caci habar n-am ce suprafata ai de cosit,de cite ori,cit de drept este sau nu pamintul/rile,ce faci cu fanul.Eu nu pot judeca si.mai mult,HOTARI in locul tau.Sint banii tai,munca ta,ajutorul tau in caz ca o iei.
Eu,de exemplu,am  motosapa la care ii pot pune numai cu cardan,in spate,dar deja ma judec cu nevasta ca ar fi mult mai practica decit cea cu ham,mai rapida si mai comod,insa asta privitor la fanatele NOASTRE.
http://forum.softped...0#entry14598515
Si inca unul,cel pomenit primul http://forum.softped...2#entry17393215
http://forum.softped...0#entry17399386

Io-te si furata lui anknic Posted Image

Edited by alexbjorg, 06 July 2015 - 17:04.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate