Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Digi 24 HD.

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
5068 replies to this topic

#4321
Silviudeep

Silviudeep

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,962
  • Înscris: 07.11.2005

 Cristi_77, on 28 ianuarie 2016 - 16:30, said:

Dacă erai atent, observai că despre DIGI 24 HD spuneam că se vede mai bine.


Cel puțin unde sunt eu se vede mai bine ca Dolce Sport 1 HD. Poate au ”bitrate-ul” DIGI 24 față de cei de la Telekom. Era mai bine dacă Dolce Sport 1 HD era între paranteze în acel context. Nu am niciun interes să laud RCS-ul necondiționat, (nu le sunt nici măcar abonat), dar în acest caz merită toate aprecierile.

ok, nu am inteles :) imi cer scuze.

#4322
wolfynwo

wolfynwo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,666
  • Înscris: 31.10.2013

 Kalman2007, on 29 ianuarie 2016 - 13:21, said:

Nu sunt obligati sa il introduca in HD de aceea au ales versiunea SD. Daca era dupa ei nici in SD nu il vedeam.
Corect, dar ca sa iti respecti abonatii `rulai` HD. Dar ei nu, ca vezi doamne `fac reclama` la Digi, pe cand Digi le-a acceptat sa le faca reclama la megadezastruosul MODEM de 500 pe wifi(aici e cu dute vino problema-rds  nu stie de frica UPC,cel putin asa cred eu).

Edited by wolfynwo, 29 January 2016 - 16:58.


#4323
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,845
  • Înscris: 07.07.2009
Pai Digi 24 nu e singurul care e introdus numai in SD. Unde e TNT HD, AMC HD, Cinemax 2 HD etc. asa ca unde e respectul fata de abonati? :lol:
Digi evident ca a acceptat sa faca reclama la Connect Box pentru ca UPC a platit pentru ca reclama sa fie difuzata. Asa face si Telekomul :) Modem dezastruos dupa cine? Sa nu exageram totusi. Ca sunt probleme cu netul e una, modemul insa e bun.

#4324
ShevaDani

ShevaDani

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,922
  • Înscris: 09.03.2012
zoli a aruncat cu euro in moise guran?Multi euro?In ultimele  2 emisiuni biziday, n-am mai vazut pauza de reclama tv. Zoli, cat i-ai dat ? Posted Image

Edited by ShevaDani, 16 February 2016 - 22:56.


#4325
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,882
  • Înscris: 28.11.2006
Sau poate Moise n-a reusit sa mai atraga platitorii de reclama. Oricum sezonul e cam mort acum.

#4326
since2004

since2004

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,553
  • Înscris: 13.01.2016
Ma uit pe saitul Digi 24 si nu prea vad reflectata vizita presedintelui RM http://www.rgnpress....peste-prut.html
LE
Foarte important sa aflam ca a fost prinsa una fara bilet in autobuz RATB.

Attached Files

  • Attached File  RDS.PNG   629.14K   32 downloads

Edited by since2004, 18 February 2016 - 15:59.


#4327
omg99

omg99

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,914
  • Înscris: 06.04.2005
A fost transmisa in direct conferinta de presa e si pe site, daca la asta te referi.

http://www.digi24.ro...eformele apoi a

Edited by danielavram, 18 February 2016 - 17:40.


#4328
VH1

VH1

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,114
  • Înscris: 09.01.2014
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/SmcKRlj23ss?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#4329
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,522
  • Înscris: 16.12.2006
Salut intrarea Digi 24 HD in Republica Moldova. :D

#4330
crislacor

crislacor

    Cui îi pasă...?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,059
  • Înscris: 20.06.2009
Eu salut cei patru ani de emisie! La mai mulți!Posted Image

#4331
ShevaDani

ShevaDani

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,922
  • Înscris: 09.03.2012

 catalinman, on 01 martie 2016 - 01:45, said:

Salut intrarea Digi 24 HD in Republica Moldova. Posted Image
in loc de 908980 statii locale care nu isi au sensul, zoli mai bine deschidea digi24 Chisinau. atunci chiar aveam ce saluta.

#4332
necolae

necolae

    Popescu, Emma, Flick, Buzdu, Benavides, Mihaila si Morar

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,883
  • Înscris: 05.02.2012
1 martie, patru ani de Digi24

Patru ani de televiziune de știri corecte, echilibrate și echidistante. 4 ani în care valori precum acuratețea informației, diversitatea și imparțialitatea au fost firul roșu al echipei de jurnalisti Digi24. Televiziunea de știri a pregătit pentru ziua aniversară o serie de programe speciale și două noi proiecte jurnalistice.

„Proiect de țară” este numele campaniei lansate de Cosmin Prelipceanu pe 1 martie 2016. „Vorbim despre modernizarea României și îi provocăm pe telespectatori și politicieni să ne spună cum se poate face asta. Adică, un plan de modernizare trebuie să conțină ce? Politicienii ne cer votul anul asta, în alegerile locale și parlamentare. Și îi întrebăm: „Ce aveți de gând să faceți cu România?”. Acesta e marele proiect din acest an, și începem să vorbim despre el la ora 09:00 dimineața, de la Sinaia”.

„Bineînțeles, ne ocupăm în continuare de istorie”, spune Cosmin Prelipceanu, „așa cum am făcut în cei patru ani care au trecut. Ne uităm la primul val de modernizare a României, al lui Carol I, într-un proiect care se numește „Coroana de oțel” și care e realizat de Elena Vijulie”.

„Comunismul a vrut să șteargă amintirea regelui Carol I. În mare parte, a reușit. Dar, odată cu Regele Carol, au dispărut din reflexele noastre naționale și celelalte mari personalități care ne-au ridicat din colbul Balcanilor cu trăsăturile lor. Or, când îți autodistrugi identitatea, nu mai poți avea încredere în tine. În secolul XIX, România s-a ridicat repede și durabil pe harta Europei. Românii aveau încredere în viitorul lor. La aproape 30 de ani de la Revoluție, ar cam fi timpul să avem și noi mai multă încredere”, spune Elena Vijulie.

Pentru 1 martie, Digi24 a pregătit o ediție specială a „Digimatinalului”, iar pe parcursul zilei, telespectatorii pot urmări cele mai bune momente din “Jurnal pentru copii”, „Sănătatea în bucate”, „Ca-n filme”, „2.0”, „La volan”, „Bonton”, „Tinerețe fără bătrânețe”, „Digicult”, „Pașaport diplomatic” și materiale speciale pregătite de reporterii noștri: de la amenințările cibernetice la infracționalitatea stradală, de la o incursiune în culisele clădirii Guvernului până la dezvăluirea felului în care se produce o știre de televiziune.

Adriana Nedelea revine pe micul ecran, cu transmisiuni în direct întreaga zi. „De 1 martie, atunci când Digi24 împlinește paru ani, voi fi alături de colegii mei, vă voi arăta ce se întâmplă în spatele camerei, cine sunt cei care vă aduc știrile și ce fac ei zi de zi. Veți vedea redacția Digi24 așa cum nu ați mai văzut-o până acum.”

La ora 20:00, într-o ediție specială a „Jurnalului de seară”, transmisă în direct de la Castelul Peleș din Sinaia, Cosmin Prelipceanu are doi invitați de marcă: Emil Hurezeanu, ambasadorul României în Germania, și jurnalistul Cristian Tudor Popescu. „Ținem foarte mult la proiectul România furată, pe care îl continuăm și în 2016”, spune Cosmin Prelipceanu.

De la ora 21:00 echipa de la “România furată” a pregătit o ediție specială, omagiu victimelor incendiului din clubul Colectiv. Realizarea documentarului „Un minut și o secundă” înseamnă o muncă de echipă de câteva luni, zeci de mărturii, sute de ore de vizionare și montaj. Supraviețuitori, rude ale celor decedați la Colectiv, medici, polițiști, procurori, oficialități - toți au vorbit cu reporterii Digi24.

De la 23:00, Tudor Mușat intră în culisele Băncii Naționale a României, într-o ediție specială a emisiunii „24 într-o oră”.

Tot de la 1 martie 2016, Digi24 poate fi urmărit și în Republica Moldova. Postul este inclus în grila operatorului Sun Communication din R. Moldova.

Digi24 este un canal liber la retransmisie. Potrivit deciziei CNA din martie 2014 Digi24 este un canal intrat în grila must carry. Toți operatorii de cablu din România au obligația să îl introducă în pachetul de bază.

De 4 ani Digi24 aduce informația la putere !

Sursa: http://www.digi24.ro...u ani de Digi24

Remember 1 martie 2012, ora 19.00

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/4L3AS82gwAM?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Attached Files



#4333
Cristi_77

Cristi_77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,523
  • Înscris: 10.03.2014
4 ani de calitate, echidistanţă şi respect pentru telespectatori!Posted Image Posted ImageSă sperăm că le vom putea sărbători şi "majoratul" peste "câţiva" ani.  
La (cât mai) mulţi ani Digi 24 HD! Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image

#4334
wolfynwo

wolfynwo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,666
  • Înscris: 31.10.2013
Mi s-au stricat mie culorile sau le-a interzis magentarul neamt folosirea culorii magenta?
Attached File  Untitled.jpg   348.28K   63 downloads

#4335
miki07

miki07

    Simplu și banal

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,984
  • Înscris: 18.09.2008
Asa a fost dintotdeauna :).

#4336
wolfynwo

wolfynwo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,666
  • Înscris: 31.10.2013
Se pare ca inseli Posted Image. Se schimba culoarea cum vor ei !
Attached File  Untitled.jpg   295.61K   39 downloads

#4337
zaze

zaze

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 903
  • Înscris: 21.01.2004
Nu faci diferenta intre News Alert si Breaking News?

#4338
wolfynwo

wolfynwo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,666
  • Înscris: 31.10.2013
Eu pana ieri am vazut numai magenta ca culoare Posted Image. Deci am fost absent la breaking news.

Edited by wolfynwo, 23 March 2016 - 21:40.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate