Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 

Grecia 2014

- - - - -
  • Please log in to reply
522 replies to this topic

#433
April26

April26

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 754
  • Înscris: 11.05.2009
Corfu, Kalamaki Beach: sunt cateva hoteluri - vile chiar pe plaja, cu acces din sosea, cu piscina (?!)
Apa lina pe zeci (sute) de metri, calda, nisip, beach bar, jucarii de plaja.
Iar in Corfu ai ce vizita.


#434
OvidiuNS

OvidiuNS

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,855
  • Înscris: 04.07.2010

View PostBlueKing-69, on 05 noiembrie 2013 - 09:32, said:

... sa fie cat mai putin stresant pentru marmota foarte micuta ...

Asta presupune ca voiajul cu avionul să fie fără escală. Deci, cel mai bine ar fi ca prietenii din Anglia să-ţi indice ce oferte au ei cu zbor direct, iar voi să vă găsiţi cazare într-un hotel apropiat, sau chiar în acelaşi hotel.
Bănuiesc că din Anglia există zbor direct numai la Atena (dacă vorbim de continent) şi pe insule (Corfu, Kefallonia, Zakynthos, Skyathos, Mykonos, Santorini, Creta, Rhodos etc.).

Deci, vorbeşte cu ei, şi spune-ne care ar fi variantele lor. Abia pe urmă ar fi utilă discuţia, zic eu.


Sănătate şi tcb !

#435
danielionutb

danielionutb

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 951
  • Înscris: 21.08.2012
Salut.
Pentru mijlocul lunii August as gasi ceva in 300 euro/ pers pe insule? De preferat dar sunt sigur ca nu gasesc la pretul asta si transport cu avionul.. Ce oferte stiti? Si pe ce insula se merita sa merg?
Va multumesc.

#436
chelie_d

chelie_d

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 664
  • Înscris: 01.04.2008

View Postdanielionutb, on 09 noiembrie 2013 - 14:09, said:

Si pe ce insula se merita sa merg?
orice insulă din Grecia ai alege,sigur nu vei regreta.....pentru oferte vezi că peste câteva zile este T.T.R.(varianta avion)

Edited by chelie_d, 09 November 2013 - 21:32.


#437
ufoman

ufoman

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 848
  • Înscris: 29.05.2007

View Postdanielionutb, on 09 noiembrie 2013 - 14:09, said:

Salut.
Pentru mijlocul lunii August as gasi ceva in 300 euro/ pers pe insule? De preferat dar sunt sigur ca nu gasesc la pretul asta si transport cu avionul.. Ce oferte stiti? Si pe ce insula se merita sa merg?
Va multumesc.

La bugetul tau cam greu sa gasesti ceva convenabil . Cea mai accesibila este Thassos dar chiar si aici nu te vei bucura de prea multe beneficii.

Edited by ufoman, 09 November 2013 - 21:58.


#438
danielionutb

danielionutb

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 951
  • Înscris: 21.08.2012

View Postufoman, on 09 noiembrie 2013 - 21:56, said:

La bugetul tau cam greu sa gasesti ceva convenabil . Cea mai accesibila este Thassos dar chiar si aici nu te vei bucura de prea multe beneficii.

Bugetul il pot ridica pana la maxim 400-450 euro dasta intreb sa vad ce posibilitati am.

Edited by danielionutb, 09 November 2013 - 22:21.


#439
controversatul

controversatul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 266
  • Înscris: 21.01.2007
Salut.
Vreau sa-mi planific excursia pentru 2014. Din cauza meseriei sotiei, singura perioada sigura 100% in care putem sa mergem este 12-22.04.2014. Ca mijloc de transport as prefera masina, dar e ok si avionul daca il gasesc bun la pret.
Astept sugestiile voastre. Si daca stiti alte tari usor accesibile si la fel de ieftine care sunt mai calduroase in perioada mai sus mentionata va rog sa-mi spuneti.
Va multumesc.

#440
florin04

florin04

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 436
  • Înscris: 19.08.2009
In aceea perioada, singura varianta de luat in calcul pentru o vacanta in Grecia este insula Creta.
Se va putea face plaja, dar baie probabil ca nu, apa fiind inca rece.

Edited by florin04, 11 November 2013 - 23:19.


#441
atupi

atupi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,585
  • Înscris: 17.08.2007
Suna bine stirea asta: http://www1.agerpres...presa--17-44-43

Edited by atupi, 02 February 2014 - 11:02.


#442
BlueKing-69

BlueKing-69

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,745
  • Înscris: 26.08.2008
280.000 amenzi ... inseamna 5.490 amenzi / camera / an ... adica 15 amenzi pe camera /  zi. Nu pare mult   Posted Image
Dar astea sunt doar cele oficiale.   Posted Image
Imi inchipui ca cele neoficiale sunt in numar mult mai mare.

Ma intreb daca fac asta din considerente de normalitate / moralitate sau exista contestatii ale unui numar mare automobilisti aflati in tranzit (sau chiar bulgarii sa fi contestat masiv acest sistem).
Oricum, renunta ei la pistoalele radar (inteleg ca despre asta e vorba) cand i-a apucat pe ai nostri...

Edited by BlueKing-69, 02 February 2014 - 11:18.


#443
atupi

atupi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,585
  • Înscris: 17.08.2007
Eu prin camera cu radar inteleg si acele vechituri rusesti fara inregistrare ce le au pe masini.  Practic nu aveau o dovada la o eventuala contrstatie a unui sofer bulgar, nu de alta nationalitate.
Am deschis un thread separat pe turism auto.

Edited by atupi, 02 February 2014 - 12:18.


#444
XENNA

XENNA

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,006
  • Înscris: 07.11.2005
Problema devine acum unde se afla acele camere fixe? Exista fisiere speedcam pentru Bulgaria? Cautam.
L.E. Gasit pe poiplaza coordonate pt. 300 camere din dec.2013. Eu zic ca e bine.

Edited by XENNA, 03 February 2014 - 10:10.


#445
todea20

todea20

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 223
  • Înscris: 04.06.2013
Am fost in Corfu 2012 apoi Lefkada 2013,incotro in 2014?
Lefkada mi-a placut enorm,as merge an de an acolo dar problema este ca gasca vrea altceva..gen locatii noi in fiecare an.M-am uitat la cateva topicuri pe aici si tot lefkada ma atrage!Care mergeti de multi ani prin Grecia poate ma ajutati cu ceva locatii gen lefkadaPosted Image marea ionica etc

#446
biggie1976

biggie1976

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 162
  • Înscris: 25.06.2010
Zakynthos sau Kefalonia, daca tot stii drumul catre Lefkas.

Edited by biggie1976, 06 February 2014 - 18:19.


#447
Octavian_SK

Octavian_SK

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,668
  • Înscris: 24.06.2011
Eu te-as trimite in Creta :)

#448
OvidiuNS

OvidiuNS

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,855
  • Înscris: 04.07.2010

View Posttodea20, on 06 februarie 2014 - 18:08, said:

... gasca vrea altceva..gen locatii noi in fiecare an ... poate ma ajutati cu ceva locatii gen lefkadaPosted Image marea ionica etc

Citeşte tot topicul "Parga". Gaşca va primi ceva nou, iar tu ai posibilitatea să revezi şi Lefkada (de ex. printr-o excursie de o zi).


Sănătate şi tcb !

#449
Lizicat

Lizicat

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,619
  • Înscris: 05.05.2007
Este o placere sa citesc acest topic pentru ca mi se confirma ca Grecia e in sufletele voastre. Iar ajutorul vostru este nepretuit. In acelasi timp insa, apare regretul personal al timpului meu fara Grecia. Asta pentru ca abia anul trecut am fost pentru prima data.

In Lefkada. Descoperita datorita celor care a fost acolo si au scris aici, pe SF, pentru ca eu nici macar nu auzisem de ea pana sa citesc aici. Si va multumesc pentru asta! Si a fost un concediu minunat. Atat de mult ne-a placut incat imi e teama ca alte locuri din Grecia sa nu ma dezamageasca. Absurd, asa e?

Dar asta nu inseamna ca nu continuam: in iunie vom merge in Naxos - cea mai verde dintre Cyclade (7zile) si Santorini - perla Cycladelor (5 zile), cu avionul, iar in septembrie in Zakynthos, cu auto propriu.

Vacante frumoase va doresc! Si voua si noua!

#450
ufoman

ufoman

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 848
  • Înscris: 29.05.2007
La Multi Ani ! Posted Image  tuturor doamnelor si domnisoarelor cititoare si a celor care ne fac onoarea sa si posteze . Posted Image Posted Image
Iar pentru noi baietii Posted Image  sa fim sanatosi si sa le iubim asa cum sunt ...cicalitoare .

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate