Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over
 Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...
 Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...

De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn

Infiltratii casa noua
 sugestie usa interior

ANAF si plata la selfpay

Imprimanta ciss rezista perioade ...

Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...
 

Grecia 2014

- - - - -
  • Please log in to reply
522 replies to this topic

#469
Lizicat

Lizicat

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,619
  • Înscris: 05.05.2007
@sunandmoon eu cred ca voi sunteti in curs de a va face afacerea voastra. Daca am nimerit-o, va urez spor la munca. Dar bugetul necesar va fi cu 30% mai mare decat orice previziune.

#470
sunandmoon

sunandmoon

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 301
  • Înscris: 11.07.2012

View PostLizicat, on 26 mai 2014 - 08:55, said:

@sunandmoon eu cred ca voi sunteti in curs de a va face afacerea voastra. Daca am nimerit-o, va urez spor la munca. Dar bugetul necesar va fi cu 30% mai mare decat orice previziune.
Lizicat Posted Image nu,nu e vorba de nicio afacere.ci de ceva muuuult mai important.iti multumesc mult pt urare!

cu siguranta vom lua banuti in plus.

#471
chelie_d

chelie_d

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 664
  • Înscris: 01.04.2008
@sunandmoon,încearcă hotelul Ammos din Sarti(am stat 10 nopți aici la sfârșit de august-început de septembrie 2012,parcă 35 euro/noapte) și am plecat foarte mulțumiți.
Stațiunea este destul de animată,plaja este foarte bună,taverne sunt destule,magazine,etc.....are tot ce-i trebuie

Edited by chelie_d, 26 May 2014 - 13:11.


#472
TigerGirl

TigerGirl

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 253
  • Înscris: 28.08.2012

View Postsunandmoon, on 26 mai 2014 - 07:34, said:


...incerc anul asta sa le fac pe amandoua.o sa ma imprumut de bani mai tarziu daca va fi nevoie.si incerc sa ma strang putin doar sa imi iau medicamentul...


Cred ca pot sa te inteleg cel mai bine. Si noi suntem stramtorati anul acesta, din cauza ca ne subjuga bancile. Inca de anul trecut avem doua credite in derulare. Nu am mai reusit sa pun ceva deoparte si vad cum se duce si mica rezerva pe zi ce trece, dar vorba ta, nu putem renunta la Grecia, este singura bucurie dupa un an intreg de munca si stres. Anul trecut am fost in Lefkada, ar mai fi multe alte locuri frumoase de vizitat in Marea Ionica, dar bugetul scazut de anul acesta ne face sa alegem din nou Thassos, consider ca e cel mai ieftin.  Un minim de 700 EU (cu risc) si cazare la camping 5-7 zile, eu zic ca se poate.

Bafta!

#473
Octavian_SK

Octavian_SK

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,668
  • Înscris: 24.06.2011
Si eu as recomanda Thassos daca aia 50 de euro la ferry nu conteaza...mai mult as zice Skala Rachoniou sau pe langa...
Altfel, undeva la vest de Alexandroupoli vre-o 7 km, sunt cateva "statiuni" destul de linistite si nu cred prea scumpe...Makri, Dikella, Nea Kili...e altceva fata de Halkidiki sau , Doamne fereste, Paralia k...

#474
sunandmoon

sunandmoon

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 301
  • Înscris: 11.07.2012
chelie ,multumesc pt sugestie

tiger,sa reusiti si voi sa plecati!o vacanta frumoasa!

octavian,thassos nu mai vrem.in halkidiki am fost pe kassandra,acum o sa stam pe sithonia daca reusim sa plecam.este mai boema,peisaje mai frumoase.noua ne-a placut cand am facut inconjurul celor 3 brate.multumesc pt sugestii.

#475
tak30ver

tak30ver

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,287
  • Înscris: 16.01.2009
pai eu ti-as sugera samothraki sau ammoudia :) sunt mai ieftine ma gandesc, nefiind atat de cautate de turisti. Daca voi vreti si .... si cu sufletu-n rai nu prea se poate
Puteti astepta pe la agentii ( HH, ET ,CT ) pentru un last minute, puteti prinde ceva cu 150 euro transport si cazare , si v-ati scos. Nu a murit nimeni in autocar , for the record. arta cere sacrificii

#476
sunandmoon

sunandmoon

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 301
  • Înscris: 11.07.2012

View Posttak30ver, on 27 mai 2014 - 14:20, said:

pai eu ti-as sugera samothraki sau ammoudia Posted Image sunt mai ieftine ma gandesc, nefiind atat de cautate de turisti. Daca voi vreti si .... si cu sufletu-n rai nu prea se poate
Puteti astepta pe la agentii ( HH, ET ,CT ) pentru un last minute, puteti prinde ceva cu 150 euro transport si cazare , si v-ati scos. Nu a murit nimeni in autocar , for the record. arta cere sacrificii
multumesc pt sugestii.dar,for the record,not a coach for us Posted Image facem alte sacrificii pt a ne lua medicamentul...

intreb si aici-mi-au cerut de la un studio sa depun 75 de euro in avans.anul trecut am mers pe incredere.percepe banca vreun comision?

multumesc mult.

Edited by sunandmoon, 27 May 2014 - 19:07.


#477
Octavian_SK

Octavian_SK

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,668
  • Înscris: 24.06.2011
In Thassos gasesti in bugetul propus....eu am pus August (vezi mai jos), daca mergeti in septembrie sunt si mai multe oferte...rezerva pe booking nu te complica cu trimis bani in avans...

http://www.booking.c...r=price_for_two

#478
sunandmoon

sunandmoon

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 301
  • Înscris: 11.07.2012
Octavian,nu mai mergem in thassos anul asta.pe booking am rezervat si acum 3 ani in zakynthos si acum 2 in hanoti,kassandra.anul trecut  in thassos am vorbit direct cu proprietarii.am trimis multe mailuri la diferite cazari.e mai ieftin decat pe booking.si chiar negociez..as putea sa ii intreb daca pot veni fara sa trimit banii.anul trecut asa am facut.acum daca or vrea....

#479
Octavian_SK

Octavian_SK

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,668
  • Înscris: 24.06.2011

View Postsunandmoon, on 27 mai 2014 - 19:58, said:

.as putea sa ii intreb daca pot veni fara sa trimit banii.
pai spune-le conditia asta...ar trebui sa accepte....

#480
sunandmoon

sunandmoon

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 301
  • Înscris: 11.07.2012

View PostOctavian_SK, on 27 mai 2014 - 21:24, said:

pai spune-le conditia asta...ar trebui sa accepte....
mersi.asa o sa fac.acum sunt in tratative cu alt studio.parca imi place mai mult.daca imi va spune de bani,si cred ca o va face,o sa ii spun.

#481
Lizicat

Lizicat

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,619
  • Înscris: 05.05.2007
Cea mai ieftina modalitate de a trimite bani este PayPal. Simplu si eficient!

#482
sunandmoon

sunandmoon

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 301
  • Înscris: 11.07.2012

View PostLizicat, on 28 mai 2014 - 08:49, said:

Cea mai ieftina modalitate de a trimite bani este PayPal. Simplu si eficient!
cum e asta,Lizicat?

#483
Lizicat

Lizicat

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,619
  • Înscris: 05.05.2007
Intra pe site-ul lor si te vei lamuri. Cu adresa ta de mail iti faci cont la ei. Evident ca si grecul trebuie sa aiba cont la ei. Si sunt destui care au, eu anul trecut, asa am trimnis bani in Lefkada.
Apoi, din contul tau bancar transferi in acel cont suma pentru contul grecului. Toata treaba asta costa cam 4.2-6% fata de minim 20-40 euro cat costa transferul bancar. Mai mult decat atat, in 30 zile, daca ceva nu-ti convine, nu esti multumita de serviciile/produsele furnizorului tau, poti deschide "conflict de interese" si Paypal, in urma argumetarilor tale si a verificarilor lor, iti trimite banii inapoi. In acest caz, este garantia ca grecul va trebui sa iti confirme primirea banilor si rezervarea. Este metoda folosita de toata lumea care comanda oriunde in lumea asta produse. Noi ii folosim de cativa ani si nu am avut niciodata probleme. Incepand cu Germania si terminand cu China. Si am avut si un caz de "conflict" in care neamtul nu ne-a mai trimis produsul comandat vreo 3 saptamani si ne-am recuperat banii integral.

#484
tak30ver

tak30ver

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,287
  • Înscris: 16.01.2009
e o modalitate de a trimite bani, un serviciu safe, comision 0 pentru tine, trebuie doar ca proprietarul sa aiba si el cont de paypal.
Trebuie sa atasezi un card contului de paypal ( ai grija sa fie foarte complicata parola , sa nu iti sparga nimeni contul ) si ai nevoie de numele si adresa de email a proprietarului ( = cont ) pentru a face transferul . E un fel de online banking pentru tine numai ca mult mai client oriented, f usor de utilizat, primesti chitanta pe email, ai istoric, tot ce vrei .

#485
sunandmoon

sunandmoon

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 301
  • Înscris: 11.07.2012

View PostLizicat, on 28 mai 2014 - 09:13, said:

Intra pe site-ul lor si te vei lamuri. Cu adresa ta de mail iti faci cont la ei. Evident ca si grecul trebuie sa aiba cont la ei. Si sunt destui care au, eu anul trecut, asa am trimnis bani in Lefkada.
Apoi, din contul tau bancar transferi in acel cont suma pentru contul grecului. Toata treaba asta costa cam 4.2-6% fata de minim 20-40 euro cat costa transferul bancar. Mai mult decat atat, in 30 zile, daca ceva nu-ti convine, nu esti multumita de serviciile/produsele furnizorului tau, poti deschide "conflict de interese" si Paypal, in urma argumetarilor tale si a verificarilor lor, iti trimite banii inapoi. In acest caz, este garantia ca grecul va trebui sa iti confirme primirea banilor si rezervarea. Este metoda folosita de toata lumea care comanda oriunde in lumea asta produse. Noi ii folosim de cativa ani si nu am avut niciodata probleme. Incepand cu Germania si terminand cu China. Si am avut si un caz de "conflict" in care neamtul nu ne-a mai trimis produsul comandat vreo 3 saptamani si ne-am recuperat banii integral.
multumesc mult.

View Posttak30ver, on 28 mai 2014 - 09:16, said:

e o modalitate de a trimite bani, un serviciu safe, comision 0 pentru tine, trebuie doar ca proprietarul sa aiba si el cont de paypal.
Trebuie sa atasezi un card contului de paypal ( ai grija sa fie foarte complicata parola , sa nu iti sparga nimeni contul ) si ai nevoie de numele si adresa de email a proprietarului ( = cont ) pentru a face transferul . E un fel de online banking pentru tine numai ca mult mai client oriented, f usor de utilizat, primesti chitanta pe email, ai istoric, tot ce vrei .
mersi.o sa vad cum procedez.

#486
Octavian_SK

Octavian_SK

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,668
  • Înscris: 24.06.2011

View Postsunandmoon, on 28 mai 2014 - 09:21, said:

mersi.o sa vad cum procedez.
trateaza cu grecul avans zero....cu pay pal-ul te lamuresti tu altadata

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate