Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen
 

HOPS...Anglia ferma agricultura

- - - - -
  • Please log in to reply
1067 replies to this topic

#865
lore12

lore12

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 09.07.2014
buna pleaca cineva pe 20 august la ferma LOWE  HUGH LTD ?

#866
SirAllin

SirAllin

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 22.03.2014

View Postro_explorer, on 08 august 2014 - 09:01, said:

Ți-a cerut bani înainte? Dacă da, sunt neserioși.
Nu, nu mi-au cerut, am platit 480 de lei pentru legalizarea contractului, si asta doar dupa ce am semnat contractul.

#867
ro_explorer

ro_explorer

    Membru impartial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,666
  • Înscris: 15.12.2009
Ce e aia "legalizarea contractului" ? Sunt confuz.

#868
SirAllin

SirAllin

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 22.03.2014

View Postro_explorer, on 20 august 2014 - 16:45, said:

Ce e aia "legalizarea contractului" ? Sunt confuz.
Contractul terbuie tradus si legalizat la un notar. ei treaba asta se plateste... Doar ca in ferma in care ma aflu eu, am venit prin mai multe agentii si diferenta intre taxe e uriasa. Cei veniti prin concordia au platit undeva la 2000 de lei fara transport pana in UK. Noi am platit doar 480 de lei. Ei stiu doar ca au platit contractul. In schimb agentia prin care am venit eu e mult mai transparenta si te pune sa semnezi punct cu punct pentru ceea ce platesti.

#869
ro_explorer

ro_explorer

    Membru impartial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,666
  • Înscris: 15.12.2009
Traducerea si legalizarea actelor oficiale costa putin. 480 ron mi se pare enorm pentru un contract de cateva pagini. Da na, daca astea-s costurile, astea sunt.... ura si la mai mare.

#870
dumitrescu46

dumitrescu46

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 15.03.2009
Pleaca cineva pe 30 august la Chegworth Valley din Maidstone ?se ocupa cu fructe si producerea sucurilor.a fost cineva sau a auzit ceva despre aceasta ferma?

#871
Cipriottt

Cipriottt

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 17.08.2014

View PostSirAllin, on 20 august 2014 - 18:07, said:

Contractul terbuie tradus si legalizat la un notar. ei treaba asta se plateste... Doar ca in ferma in care ma aflu eu, am venit prin mai multe agentii si diferenta intre taxe e uriasa. Cei veniti prin concordia au platit undeva la 2000 de lei fara transport pana in UK. Noi am platit doar 480 de lei. Ei stiu doar ca au platit contractul. In schimb agentia prin care am venit eu e mult mai transparenta si te pune sa semnezi punct cu punct pentru ceea ce platesti.
Imi dai si mie te rog frumos o mana de ajutor??? As vrea sa plec si eu in Anglia si am nevoie de o agentie sigura...Cu ce agentie ai plecat si mai ales, a fost una serioasa, adica jobul a fost ok, exact ca in contract?

Salutare la toata lumea!!! Imi poate oferi cineva informatii cu privire la agentia HOPS si implicit la acest domn Barbacaru? Ce pasi ar trebui sa urmez pentru a pleca la o ferma in Anglia, am nevoie de un CV ori ceva de genu??? Va multumesc anticipat! ID-ul meu: ciprian_thelord

#872
madabz

madabz

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 71
  • Înscris: 05.11.2011

View PostCipriottt, on 21 august 2014 - 23:59, said:

Imi dai si mie te rog frumos o mana de ajutor??? As vrea sa plec si eu in Anglia si am nevoie de o agentie sigura...Cu ce agentie ai plecat si mai ales, a fost una serioasa, adica jobul a fost ok, exact ca in contract?

Salutare la toata lumea!!! Imi poate oferi cineva informatii cu privire la agentia HOPS si implicit la acest domn Barbacaru? Ce pasi ar trebui sa urmez pentru a pleca la o ferma in Anglia, am nevoie de un CV ori ceva de genu??? Va multumesc anticipat! ID-ul meu: ciprian_thelord

Ciprian daca vrei sa pleci la ferma, depinde de noroc, ce ferma prinzi , de starea vremii. Nu iti poate garanta nimeni ca o sa castigi o suma anume pe luna. Poti castiga bine sau poti lua si 500 de lire pe luna. Depinde de multe. Eu am plecat prin Blue Montain Recruitment si Barbacaru.

View PostCipriottt, on 21 august 2014 - 23:59, said:

Imi dai si mie te rog frumos o mana de ajutor??? As vrea sa plec si eu in Anglia si am nevoie de o agentie sigura...Cu ce agentie ai plecat si mai ales, a fost una serioasa, adica jobul a fost ok, exact ca in contract?

Salutare la toata lumea!!! Imi poate oferi cineva informatii cu privire la agentia HOPS si implicit la acest domn Barbacaru? Ce pasi ar trebui sa urmez pentru a pleca la o ferma in Anglia, am nevoie de un CV ori ceva de genu??? Va multumesc anticipat! ID-ul meu: ciprian_thelord

Daca vrei sa pleci cu Barbacaru, il suni si iti spune cand si unde tine interviuri sau daca are vreun job. Dar cred ca cel mai probabil nu vei pleca mai devreme de ianuarie anul viitor. Nu cred ca sunt locuri acum

#873
Cipriottt

Cipriottt

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 17.08.2014

View PostCipriottt, on 21 august 2014 - 23:59, said:

Imi dai si mie te rog frumos o mana de ajutor??? As vrea sa plec si eu in Anglia si am nevoie de o agentie sigura...Cu ce agentie ai plecat si mai ales, a fost una serioasa, adica jobul a fost ok, exact ca in contract?

Salutare la toata lumea!!! Imi poate oferi cineva informatii cu privire la agentia HOPS si implicit la acest domn Barbacaru? Ce pasi ar trebui sa urmez pentru a pleca la o ferma in Anglia, am nevoie de un CV ori ceva de genu??? Va multumesc anticipat! ID-ul meu: ciprian_thelord
Iti multumesc frumos Alin!!!

#874
mugurel-nicolae

mugurel-nicolae

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 01.09.2014
cine stie cand incep sa se faca inscrierile pt plecare in anglia,2015...si unde trebuie sa te prezinti...procedura de plecare...? Multumesc.

#875
boynr1

boynr1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 42
  • Înscris: 05.11.2010

View Postmugurel-nicolae, on 01 septembrie 2014 - 17:08, said:

cine stie cand incep sa se faca inscrierile pt plecare in anglia,2015...si unde trebuie sa te prezinti...procedura de plecare...? Multumesc.

View Postmugurel-nicolae, on 01 septembrie 2014 - 17:08, said:

cine stie cand incep sa se faca inscrierile pt plecare in anglia,2015...si unde trebuie sa te prezinti...procedura de plecare...? Multumesc.

View Postmugurel-nicolae, on 01 septembrie 2014 - 17:08, said:

cine stie cand incep sa se faca inscrierile pt plecare in anglia,2015...si unde trebuie sa te prezinti...procedura de plecare...? Multumesc.
Prin octombrie-noiembrie se face inscrierea la concordia, iar cu hops ii trimiti un mail d-lui Barbacaru

#876
mugurel-nicolae

mugurel-nicolae

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 01.09.2014
mersi..

#877
claudiu8998

claudiu8998

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 16.03.2014
a mai fost cineva la interviu in bucuresti pe 29 martie 2014,care inca nu a fost sunat sa plece? eu am fost si astept,multi din sala cu care am intrat in contact au plecat,credeam ca ne ia in ordine alfabetica dar se vede ca ne selecteaza aleatoriu,daca e cine va pe aici care a fost in acea data si nu a fost contactat inca,sa ma contacteze pe mine,sa vedem poate gasim o solutie sa il 'stresam' sa ne sune.... 0764121132 sau email [email protected]

#878
antonyyck

antonyyck

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 03.09.2006
A fost cineva/este plecat la WMS Fridaybridge Camp / WMS Recruitment Ltd ?
Are cine informatii despre ei?

Edited by antonyyck, 26 September 2014 - 15:52.


#879
Alynn001

Alynn001

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 16.05.2012

View PostOnuts92, on 28 iunie 2014 - 15:03, said:

Salutare , a mai fost cineva la Castleton Farm shop LAURENCEKIRK in Scotia_ sau merge cineva anul acesta?!
Ai fost anul asta la castleton farm shop?Daca da dami si mie mai multe detalii la acesta adresa de email: [email protected]

#880
mariuskotzzy

mariuskotzzy

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 01.11.2014
salut! pleca cineva pe 1 decembrie prin HOPS la ferma staples? Astept raspuns! am si eu plecare pe 1 decembrie si vreau sa ne strangem mai multi! Astept raspuns! va salut!

#881
codyevill

codyevill

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 17.11.2014
Salut. A fost cineva la o ferma de pasari pe langa Luton ( Londra) la aproximativ 50-80 mile? Poate stiti cum se cheama si ce conditii sunt. Multumesc.

Edited by codyevill, 17 November 2014 - 23:54.


#882
Cipriottt

Cipriottt

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 17.08.2014
Salut, am fost pe data de 12 noiembrie in judetul Bacau la firma Blue Mountain Recruitment a domnului Panait, colaboratoare a HOPS... A mai fost cineva plecat cu aceasta firma, ii serioasa ???

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate