Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Doamna Ghica Plaza (ex-Romfelt)

- - - - -
  • Please log in to reply
667 replies to this topic

#469
Simion_Adrian

Simion_Adrian

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 60
  • Înscris: 10.09.2010

View PostTGV-DAT, on 20th March 2012, 12:33, said:

Ceva liste de intretinere? Eventual, pozate, daca se poate.
S-a mai mutat cineva in Complex? Stie cineva situatia REALA a etajului 24 din Turnul A?  Mie mi s-a spus ca "sunt date toate apartamentele de la 24", dar n-am vazut nici o lumina, nici o miscare pe-acolo....   Probabil 24 este "cireasa de pe tort", si vor sa-l mai tina nevandut, incercand sa-i "convinga" pe clienti sa cumpere la etaje inferioare.
  Fac pariu ca daca le-as plati cash, sigur as putea cumpara un apartament la 24, pe care l-as vrea din cele 6 (3 de 2 camere si 3 de 3 camere). Dar ma tot chinui sa vand aceste 2 "cotete" din Timisoara, si posibilele preturi obtinute nu cred ca ar egala pretul unuia de 3 camere. Si cum spuneam, "credit de la banca" NU vreau!
Si eu am trecut pe acolo de mai multe ori si nu am vazut decat cateva lumini aprinse. O sa intre in faliment si complexul acesta cum au intrat si celelalte. La 65000 E garsoniera, doar un prost ar cumpara acolo.
Parerea mea!

#470
iseteqiube

iseteqiube

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 570
  • Înscris: 22.09.2011

View PostSimion_Adrian, on 20th March 2012, 14:27, said:

Si eu am trecut pe acolo de mai multe ori si nu am vazut decat cateva lumini aprinse. O sa intre in faliment si complexul acesta cum au intrat si celelalte. La 65000 E garsoniera, doar un prost ar cumpara acolo.
Parerea mea!
Zilnic trec pe Electronicii si pot sa confirm si eu: nu cred ca au fost aprinse mai mult de 10-15 lumini vreodata in toate acele blocuri.

#471
memestoica

memestoica

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 339
  • Înscris: 28.09.2011

View Postiseteqiube, on 26th March 2012, 13:33, said:

Zilnic trec pe Electronicii si pot sa confirm si eu: nu cred ca au fost aprinse mai mult de 10-15 lumini vreodata in toate acele blocuri.

destul de ciudat pentru ca ofera si varianta inchirierii.am lasat si eu datele de contact la shto si chiar m-au sunat...mie mi se pare o varianta mult mai ok sa inchiriezi direct de la ei decat de la nea gicu proprietaru. asta daca iti permiti, desigur..

Edited by memestoica, 26 March 2012 - 13:40.


#472
vacantamijlocie

vacantamijlocie

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,804
  • Înscris: 13.08.2008

View Postmemestoica, on 26th March 2012, 14:39, said:

destul de ciudat pentru ca ofera si varianta inchirierii.am lasat si eu datele de contact la shto si chiar m-au sunat...mie mi se pare o varianta mult mai ok sa inchiriezi direct de la ei decat de la nea gicu proprietaru. asta daca iti permiti, desigur..
Cat e chiria ? Ai inchiriat ceva ?

#473
gabian22

gabian22

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,630
  • Înscris: 26.01.2007

View Postvacantamijlocie, on 27th March 2012, 08:45, said:

Cat e chiria ? Ai inchiriat ceva ?
Acum cca un an era 250eur garsoniera (vreo 50mp parca..  :confuzzled: ) si 300 eur -2 cam vreo 70mp dar nu garantez pt suprafete.
Problema este ca nu au vrut sa ofere pret de chirie cu utilitatile incluse sau sa stipuleze un maxim admisibil, riscai practic sa platesti costurile de incalzire/administrare ale intregului imobil.
A ... si nu inchiriaza cu destinatia de birou.

#474
gicafranaru

gicafranaru

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,725
  • Înscris: 25.01.2012

View Postvacantamijlocie, on 27th March 2012, 08:45, said:

Cat e chiria ? Ai inchiriat ceva ?

Probabil numeri pe degetele de la o mana cati au inchiriat:

Chirie lunara nemobilat:

·         2 camere 310 euro
·         3 camere 372 euro

Chirie lunara Apartamete Mobilate:

·         2 camere  = 347 euro
·         3 camere  = 421 euro

#475
memestoica

memestoica

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 339
  • Înscris: 28.09.2011

View Postvacantamijlocie, on 27th March 2012, 07:45, said:

Cat e chiria ? Ai inchiriat ceva ?
nu, ca nu-mi permit. am vrut doar sa-i verific daca vor clienti:D..

View Postgicafranaru, on 27th March 2012, 09:33, said:

Chirie lunara Apartamete Mobilate:

·         2 camere  = 347 euro
·         3 camere  = 421 euro
nu sunt chiar asa nenorocite preturile..sunt zone in care vor atatia bani proprietari de apartamente ceausiste.

doar ca e penal ca:

View Postgabian22, on 27th March 2012, 09:32, said:

nu au vrut sa ofere pret de chirie cu utilitatile incluse sau sa stipuleze un maxim admisibil, riscai practic sa platesti costurile de incalzire/administrare ale intregului imobil.
A ... si nu inchiriaza cu destinatia de birou.

stii cumva si pe cate luni era minim sa faci contract si cat vroiau garantie?

#476
gabian22

gabian22

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,630
  • Înscris: 26.01.2007

View Postmemestoica, on 27th March 2012, 16:01, said:

stii cumva si pe cate luni era minim sa faci contract si cat vroiau garantie?
Garantia .... parca 3 luni dar nu sunt sigur, contractul se facea pe minim 1 an.

Apartamentele sunt ok, urmau sa ofere acces in parcarea subterana, mai nasol cu accesul in zoana: la ora de varf in rond la D-na Ghica e blocaj iar spre Pantelimon daca ai prins bariera iar e naspa, se mai poate iesi/ pe la Kaufland

Ca si structura de rezistenta cladirile sunt ok dar la finisaje se vad unele probleme daca privesti mai atent: o crapatura pe la termopane, luft la parchet ... chestii de genul asta.

Vis-a-vis de ansamblul asta, al 2/3-lea rand de blocuri sunt unele de nefamilisti care arata cam nasol. Acum ceva ani frecventam zona la orice ora din noapte si nu am avut vreodata probleme.

Edited by gabian22, 27 March 2012 - 16:11.


#477
memestoica

memestoica

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 339
  • Înscris: 28.09.2011

View Postgabian22, on 27th March 2012, 16:04, said:

Garantia .... parca 3 luni dar nu sunt sigur, contractul se facea pe minim 1 an.

Apartamentele sunt ok, urmau sa ofere acces in parcarea subterana, mai nasol cu accesul in zoana: la ora de varf in rond la D-na Ghica e blocaj iar spre Pantelimon daca ai prins bariera iar e naspa, se mai poate iesi/ pe la Kaufland

Ca si structura de rezistenta cladirile sunt ok dar la finisaje se vad unele probleme daca privesti mai atent: o crapatura pe la termopane, luft la parchet ... chestii de genul asta.

Vis-a-vis de ansamblul asta, al 2/3-lea rand de blocuri sunt unele de nefamilisti care arata cam nasol. Acum ceva ani frecventam zona la orice ora din noapte si nu am avut vreodata probleme.

mda, puse toate cap la cap se explica de ce nu se inghesuie lumea sa inchirieze. acelasi stil obtuz ca al majoritatii "dezvoltatorilor"...scot la vanzare si nu prea. dak te inhata de client, isi bat joc d tine..

totusi e o varianta pt. cine are banutzu, masina de pus in parcarea subterana si pe care nu-i afecteaza prea mult sa se certe, eventual zilnic :naughty:

#478
gabian22

gabian22

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,630
  • Înscris: 26.01.2007
Posibil sa nu fie dezvoltatorul.
Cel cu care am discutat eu la vremea respectiva afirma ca este reprezentantul unui fond de investitii (grecesc parca, sper sa nu gresesc) care dispune de lichiditati si vaneaza apartamente noi, la preturi bune (cumparau mai multe , ofereau pret sub piata... bla bla) si le inchiriau in ideea ca peste cativa ani vor creste preturile si vor vinde cu profit + chiria incasata.

#479
memestoica

memestoica

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 339
  • Înscris: 28.09.2011
a, deci oferta e pe siteul dezvoltatorului dar de fapt nu sunt ei? de ce trebuie sa fie totul mlashtinos? sunt atatia bani totusi :o

#480
memestoica

memestoica

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 339
  • Înscris: 28.09.2011
http://www.adevarul....137986203.html#

#481
vacantamijlocie

vacantamijlocie

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,804
  • Înscris: 13.08.2008

View Postgabian22, on 27th March 2012, 17:04, said:

Garantia .... parca 3 luni dar nu sunt sigur, contractul se facea pe minim 1 an.

Apartamentele sunt ok, urmau sa ofere acces in parcarea subterana, mai nasol cu accesul in zoana: la ora de varf in rond la D-na Ghica e blocaj iar spre Pantelimon daca ai prins bariera iar e naspa, se mai poate iesi/ pe la Kaufland

Ca si structura de rezistenta cladirile sunt ok dar la finisaje se vad unele probleme daca privesti mai atent: o crapatura pe la termopane, luft la parchet ... chestii de genul asta.

Vis-a-vis de ansamblul asta, al 2/3-lea rand de blocuri sunt unele de nefamilisti care arata cam nasol. Acum ceva ani frecventam zona la orice ora din noapte si nu am avut vreodata probleme.
Locatia e cea mai importanta.

View Postgicafranaru, on 27th March 2012, 10:33, said:

Probabil numeri pe degetele de la o mana cati au inchiriat:

Chirie lunara nemobilat:

·         2 camere 310 euro
·         3 camere 372 euro

Chirie lunara Apartamete Mobilate:

·         2 camere  = 347 euro
·         3 camere  = 421 euro
Deci pretul de vanzare, la un raport pret/ chirie= 200, ar fi:
2 camere: 62.000 Euro ( daca are 70 mp rezulta aproape 900 Euro/ mp - de care mp ? construit ? )
3 camere: 74.000 Euro

#482
reli

reli

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,548
  • Înscris: 18.07.2003
M-ar fi interesat si pe mine sa inchiriez un apartament de 2 camere aici, chiria din cate vad pe site este 250E/luna, ceea ce mi se pare foarte ok. Dar in nici un caz nu vreau sa platesc sume exorbitante pentru intretinere, in conditiile astea mai bine caut intr-un bloc comunist :( Vad ca nimeni nu mai spune nimic de intretinere, cum a fost in iarna asta?

#483
memestoica

memestoica

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 339
  • Înscris: 28.09.2011
http://www.sorinchir...odul-bucataria/
http://www.sorinchir...aria-fara-gaze/

http://www.farafiltr...mai-mare-teapa/

#484
roxanag34

roxanag34

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 04.12.2012
Locuiesc in turnul A de suficient timp ca sa va pot spune ca intretinerea nu este prohibitiva. Pentru 2 camere platesc aproximativ 200RON pe luna, cladirea e incalzita si pazita. Sincer, iarna nu prea e nevoie sa dai drumul la caldura decat in lunile foarte friguroase. Parcarea acoperita face toti banii. Toata iarna trecuta n-am dat o zi la zapada.

#485
marcone

marcone

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 947
  • Înscris: 21.03.2004
Legat de cei care plaseaza Baicului in buricul Bucurestiului: [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/9AUiCwLtEcU?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Sunt 2 colocatari?

Edited by marcone, 22 March 2013 - 11:22.


#486
tak30ver

tak30ver

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,287
  • Înscris: 16.01.2009
Eram o data cu treaba la ei in showroom, au venit doua doamne sa intrebe de chirie si tipa de la birou le-a spus :

3 luni avans, 3 luni garantie , minim 1 an contract, totul este impus de banca , posibil ca le-au preluat blocurile datorita vanzarilor exorbitante :)
Preturile sunt ok dar pretentiile si mai si .

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate