Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Cel mai ieftin si mai bun CURIER !

- - - - -
  • Please log in to reply
242 replies to this topic

#217
maia79

maia79

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 15.11.2013
O firma cu preturi decente si optiunea de ramburs in cont colector si, pe deasupra se si misca destul de bine, este Courier Broker. Am contract cu ei de cateva luni si sunt foarte multumita. Site-ul lor este www.bcourier.ro.

#218
plmokn

plmokn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,444
  • Înscris: 09.02.2009
Cel mai bun raport pret/calitate il are FAN si Sprint. La polul opus - Urgent curier  - angajeaza chiar pe oricine acolo.

#219
antoniodaros

antoniodaros

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 103
  • Înscris: 04.11.2007
Ma puteti ajuta cu cel mai ieftin curier pentru Germania? Doresc sa aduc un coleg pana intr-un kg de acolo.Va multumesc anticipat

#220
Argv

Argv

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,504
  • Înscris: 25.10.2007

 antoniodaros, on 15 noiembrie 2013 - 16:39, said:

Ma puteti ajuta cu cel mai ieftin curier pentru Germania? Doresc sa aduc un coleg pana intr-un kg de acolo.Va multumesc anticipat
Chiar daca colegul tau e mic trebuie sa apelezi la o firma transport persoane.

#221
daddry

daddry

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 30.05.2010
Si cargus sunt destul de seriosi , adica eu am trimis un colet de 10 kg la 400 km cu ramburs , si costul total a fost 50 lei , si au respectat si programul. Rambursul mi l-au adus acasa

#222
liviudami13

liviudami13

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 639
  • Înscris: 02.02.2013
Intrebare: daca maine pleaca un mic colet din Brasov, ajunge pana la ora 17 in Bucuresti? Ms.

#223
retele

retele

    Acest etern fabulos

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,788
  • Înscris: 29.04.2004
Da, poimâine.

#224
Pekiasan

Pekiasan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,556
  • Înscris: 16.12.2011
Nemultumit total de Cargus. Intre sediile Cargus Botosani - P. Neamnt . In ce consta chestia. Expediat colet cu ramburs vineri  ora12. , mentionat pe colet predare sambata, expediat din sediul Cargus Bt , preluare din sediul Cargus P.N. Ma suna destinatarul sambata seara dupa ora 22  ca nu a reusit sa intre in posesia coletului, nu a ajuns in Piatra Neamt. Ridica coletul luni 02.06.2014 la prima ora. Pe aplicatia telefonica mi s-a spus ca l-a ridicat la ora 9 dimineata. Marti, adica azi, ma duc la sediul Cargus sa-mi ridic banii. Intampinat cu un ... Ce doriti/ De ce ati venit/ V-a sunat noi? .... Alta chestie... Duduia imi comunica sec ca .. ea nu are timp sa incarce rambursurile in aceeasi nzi si, probabil la fel fac si cei din Piatra neamt. Asa ca nu am nici o sansa sa primesc rabursul in aceasta zi indiferent ca predarea s-a facut la prima ora in ziua anterioara. Ramburs ... 500 loei. Taxe Cargus 50 lei. NU RECOMAND NIMANUI SA MAI APELEZE LA ACEASTA FIRMA!


Cargus  SUCKS'!

#225
sent123

sent123

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 81
  • Înscris: 24.05.2010
fancurier este scump de cazi pe jos si te spargi. Pt un colet din Buc intr-un sat la 18 km de pascani, 10 kg, plata la fancurier a fost de 100 ron, plata km suplimentari etc. Iar acelasi colet la urgent curier, aceeasi greutate etc, costa 48 de ron .Pai fratele meu, pt mine ca si  client final, indiferent de servicii, conteaza imens mai ales daca folosesc des acest serviciu. Am primit prin mai multi curieri, dar fancurier parca intrece orice masura. Oricum deci pentru expeditii in afara localitatilor, pt mine urgentcurier bate tot la pret pt ca nu iau bani pe km suplimentari,daca esti in raza lor..la mine de ex. la 18 km de oras ,..si asta inseamna bani la jumatate, clar si categoric, pe verificate.

Edited by sent123, 08 July 2014 - 17:28.


#226
sent123

sent123

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 81
  • Înscris: 24.05.2010

 sent123, on 08 iulie 2014 - 17:14, said:

fancurier este scump de cazi pe jos si te spargi. Pt un colet din Buc intr-un sat la 18 km de pascani, 10 kg, plata la fancurier a fost de 100 ron, plata km suplimentari etc. Iar acelasi colet la urgent curier, aceeasi greutate etc, costa 48 de ron .Pai fratele meu, pt mine ca si  client final, indiferent de servicii, conteaza imens mai ales daca folosesc des acest serviciu. Am primit prin mai multi curieri, dar fancurier parca intrece orice masura. Oricum deci pentru expeditii in afara localitatilor, pt mine urgentcurier bate tot la pret pt ca nu iau bani pe km suplimentari,daca esti in raza lor..la mine de ex. la 18 km de oras ,..si asta inseamna bani la jumatate, clar si categoric, pe verificate.

..am gresti.. la fancurier a fost 75 de lei..oricum e diferenta fata de urgent

#227
danbooks23

danbooks23

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 153
  • Înscris: 07.06.2012
Foarte nemultumit de Cargus, nu respecta deloc termenele de livrare si curierii lor parca sunt batuti in cap. Mi s-a intamplat de multe ori sa sun la companiile care lucreaza cu ei si sa mi se spuna ca ei au expediat coletul, dar nu a ajuns din vina curierilor.

#228
cobrast

cobrast

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 134
  • Înscris: 21.04.2014
CARGUS - cea mai proasta firma de curierat !

#229
rinei

rinei

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 02.11.2010
...plecat vineri din bucuresti colet cu fancurier, astazi e marti si nu a sosit! scuze puerile, "nu a venit la servici colegu de zona"...
EVITATI ACEASTA FIRMA!!!
  in doua zile am primit de la tme din polonia coletul cu piese si ei nu au reusit de la 65 km sa trimita pana la ploiesti in 4 zile!

#230
c4n1b4lul

c4n1b4lul

    Expert în procrastinare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,310
  • Înscris: 30.08.2010
Am comandat un tricou de pe site-ul "Bravo Sport" acum câteva zile .

Vineri, pe la amiază m-au anunțat că mi-au pus coletul pe curierul DPD, și pe site au precizat că orice produs comandat ajunge în 1-2 zile lucrătoare .

Îmi poate ajunge pe mâine ?

Mulțumesc mult !

#231
dasvik

dasvik

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 527
  • Înscris: 31.03.2009

 c4n1b4lul, on 07 decembrie 2015 - 18:32, said:

Am comandat un tricou de pe site-ul "Bravo Sport" acum câteva zile .

Vineri, pe la amiază m-au anunțat că mi-au pus coletul pe curierul DPD, și pe site au precizat că orice produs comandat ajunge în 1-2 zile lucrătoare .

Îmi poate ajunge pe mâine ?

Mulțumesc mult !

In teorie da, in practica nu stiu, ca nu am primit decat o singura data un colet prin ei, acum vreo 3 ani. Depinde foarte mult unde stai, daca au agentie in localitate sau nu. Oricum, daca ai nr. de AWB poti urmari statusul aici:
https://www.dpd.com/ro
Daca nu, ai aici lista cu agentiile si telefoanele, poti suna maine la ei si sa intrebi de un colet pentru <numele tau>
http://www.dpd.com/r...contact/contact

Edited by dasvik, 07 December 2015 - 22:53.


#232
Dragosh2008

Dragosh2008

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,591
  • Înscris: 20.02.2008
Astia de la posta folosesc porumbei voiajori?
A plecat un colet catre mine miercurea trecuta si nici un semn...

#233
dasvik

dasvik

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 527
  • Înscris: 31.03.2009

 Dragosh2008, on 08 decembrie 2015 - 12:29, said:

Astia de la posta folosesc porumbei voiajori?
A plecat un colet catre mine miercurea trecuta si nici un semn...

Firma la care lucrez trimte frecvent colete prin posta. Nu stiu ce folosesc, insa ei sustin ca in judetele invecinate celui de expeditie coletele ajung in 24 de ore, iar in restul tarii in 48. Se poate sa ajunga in resedintele de judet in acest interval, insa de acolo in restul oraselor din judet, si mai ales la sate se poate sa fie si 3-4 zile pana ajung pachetele. Interesant este si ca un colet de la Bucuresti la mine ajunge in 2 zile, dar de la mine la Bucuresti in 3 zile (la destinatar sau la oficiul de care apartine destinatarul)... ma gandesc ca o fi din cauza ca Buc-ul e mare, sectoare, multe oficii, etc...

Oricum, poti sa te duci (sau sa dai telefon) sa intrebi la oficiul postal de care apartii daca nu a sosit un colet pe numele tau, deoarece am avut destule cazuri in care avizul nu a ajuns in cutia postala a destinatarului (s-a pierdut, i l-au furat vecinii, i-a fost lene postasului sa il duca, etc...). Si dupa 2 zile de cand ajunge pachetul in oficiu, se percep taxe de magazinaj (1 leu / zi sau ceva de genul).

Edit: Inca ceva: daca pachetul tau a fost depus seara, dupa ce plecase masina cu coletele din ziua respectiva, pachetul tau a plecat doar joi spre tine, nu miercuri; s-ar putea sa fie si asta o explicatie.

Edited by dasvik, 08 December 2015 - 19:35.


#234
Dragosh2008

Dragosh2008

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,591
  • Înscris: 20.02.2008
A fost depus miercuri de dimineata si nu a ajuns nici pana astazi...
Am fost la oficiul de care apartin si nici urma de colet, azi am sunat din nou si nimic :(

Edited by Dragosh2008, 09 December 2015 - 15:22.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate