Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

Cel mai ieftin si mai bun CURIER !

- - - - -
  • Please log in to reply
242 replies to this topic

#235
SGVmoraru

SGVmoraru

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 34
  • Înscris: 21.04.2007
Din nou probleme cu Urgent/Cargus :(
Este a treia comanda recenta la ei:
Prima a ajuns dupa 1 saptamana si 3 zile,pentru ca au pierdut coletul si l-au gasit abia dupa ce firma livratoare a facut plangere la ei
A doua comanda a ajuns normal
A treia,recenta,nu a ajuns nici astazi, desi am primit mesaj ca se va livra luni intre orele 10-17.
Am sunat curierul in fiecare zi si aceeasi poveste,ca ajunge,ca are volum mare de comenzi...pai frate si din TIR daca livra si tot termina pana acum.

#236
daniMMM

daniMMM

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,605
  • Înscris: 18.05.2008
Fan Curier lucreaza astazi?

#237
dombricka

dombricka

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 01.03.2008
Urgent-Cargus e cel mai jalnic serviciu, de departe. Am mai patit-o cu ei sa spuna ca nu m-au gasita acasa, cand de fapt eram. Insa acum au depasit orice imaginatie: Iata mai jos copia din verificarea AWB de pe site-ul lor:

24.08.2016 18:49:33    BUCURESTI    Ridicare din comanda client fara scanare
24.08.2016 21:43:59    BUCURESTI    Intrare in depozit cu transfer din site
25.08.2016 11:40:20    BUCURESTI    Livrare stabilita: Livrare stabilita la data 26.08.2016 11:24
26.08.2016 12:03:27    BUCURESTI    Livrare stabilita: Livrare stabilita la data 29.08.2016 11:50
02.09.2016 9:36:46      BUCURESTI    Spre destinatar
02.09.2016 14:01:36    BUCURESTI    Destinatar negasit la domiciliu: Imposibil de avizat
02.09.2016 17:19:16    BUCURESTI    Revenire in depozit avizat (nelivrat)
02.09.2016 17:19:20    BUCURESTI    Intrare in depozit
02.09.2016 22:33:42    BUCURESTI    PL Procesat in locatie (Huid: H00000000494148)
06.09.2016 13:44:36    BUCURESTI    AR Deconsolidare in centru
06.09.2016 18:12:14    BUCURESTI    Expediere refuzata: Refuz plata
06.09.2016 19:02:27    BUCURESTI    Expediere returnata: Solicitare expeditor


Mai concret, pe 24.08 a fost expediat coletul de la firma la care comandasem; livrarea stabilita pe 26.08, apoi pe 29.08. Fiind vineri, probabil n-a avut "timp" curierul "Rapid" sa ajunga, dar nu mentioneaza niciun motiv. Dar ce s-a intamplat intre 29.08 si 02.09, de luni pana vineri? M-a sunat curierul vineri, 02.09, dupa 9 zile de la expediere!!! Normal ca am refuzat primirea. Apoi marti, 06.09, ma suna una de la Cargus si-mi zice ca am la ei un colet. Astia sunt dusi cu pluta complet. Am vazut ca angajeaza tot felul de pustani, probabil pe salariul minim, p-aia ii doare-n cot, poate n-au nici suficienti oameni... Oricum, it sucks big time! Eu folosesc FACTAJ de la posta sau PRIORIPOST, tot de la posta. Tot acasa iti vine, dar expeditorul trebuie sa mearga la posta pentru FACTAJ. PRIORIPOST vine sa ia pachetul de la domiciliu/sediu, ca orice curier si e si mai ieftin ca ceilalti.

#238
VladutzU2013

VladutzU2013

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,557
  • Înscris: 21.01.2013
Eu sunt multumit de Fan Courier si Urgent Cargus.

#239
doinastela

doinastela

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,935
  • Înscris: 19.05.2006

 VladutzU2013, on 21 septembrie 2016 - 11:34, said:

Eu sunt multumit de Fan Courier si Urgent Cargus.
daca lucrezi curent cu ei, si mai ales daca esti client business, n-ai cum sa fi multmit de nici-un curier.
Poate doar daca ai pretentii f. mici si standarde joase.. Daca nu te intereseaza ca ai promis o livrare clientilor tai, etc.

#240
VladutzU2013

VladutzU2013

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,557
  • Înscris: 21.01.2013
In viitor este posibil sa ma intereseze si pe partea de business,dar momentan ca si client normal am primit si trimis expeditii.

#241
neuronal

neuronal

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 03.02.2008
Din propria experienta ,Urgent Curier e cel mai jenant/penal serviciu de curierat.Anunta prin sms livrarea in aceeasi zi,practice te pun in situatia sa-ti modifici programul pentru ei.Partea mentionata de cineva anterior,respectiv curierii care fie nu ajung,fie trec din burta "destinatar lipsa la adresa" e reala,probate personal.Daca incerci sa contactezi dispeceratul telefonic....poti sa uiti de livrare,nici o sansa sa vorbesti cu cineva.Cu ocazia unei livrari "cu poveste" ,am incercat 2 zile la rind sa discut cu cineva la dispecerat,sa stabilesc exact ce si cum cu livrarea.Am lasat telefonul sa "cinte" minunata lor introducere in care te anunta ce important esti tu ca si client aprox. 2 ore,2 zile la rind..nu a raspuns nimeni.Si daca incerci prin intermediul meniului sa ajungi la un operator,in momentul in care reusesti,raspunsul e invariabil "programul nu ne permite sa bla-bla-bla,va transferam la colegii de la relatii" si o iei de la capat cu asteptarea inutila.Pentru expedieri ,am renuntat la serviciile lor,pentru primiri....decide cine expediaza,ce serviciu foloseste,asta e.
Probabil e reala acea afirmatie in legatura cu salariatii prost platiti,etc si lipsa de respect/interes la adresa clientului.Noroc ca sint probabil destui fraieri.

#242
hydema

hydema

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 275
  • Înscris: 18.11.2015
Deviza lor era Afacere Dvs Urgenta noastra - dar circula o vorba printre astia care avem treaba cu urgent curier: Urgenta Voastra Durerea'n P**a a noastra. Si nu e vorba numai de oamenii de pe teren.

#243
soleavl

soleavl

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,078
  • Înscris: 01.03.2010
Salut, care este cel mai accesibil curier ca și pret pentru trimiterea unor jante + anvelope pe 15” Sibiu - constanta
Mersi

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate