Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Plaja de nudisti in Grecia?

Mufa microusb a telefonului mobil...

"Ciudatenii" control pasa...

Impamantare
 Apple maps pe Windows 10

Sfarsitul woke-ismului si al core...

Renovare completa + pompa de cald...

Libre Office nu vad liniile
 Modalitați amuzante și ...

O disparitie de ani buni, Acces D...

Mancarea e scumpa

Parere achiziționare BMW G20
 Schimbarea bateriei moderne la VA...

Rostschreck Lidl

Si noi suntem Florin Piersic? / J...

Rascumparare euroobligatiuni (pri...
 

Fix-mobil sau mobil ?

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
iditzi23

iditzi23

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 249
  • Înscris: 05.01.2011
Avand mari probleme cu semnalul la telefonul mobil,cand functioneaza bine cand distorsioneaza groaznic/culmea cand ploua este bine,cand este foarte cald se intrerupe des convorbirea,este o zona cu vai si dealuri,lansez intrebarea : fix-mobil sau mobil ? Ma gandesc ca fix-mobilul avand si antena externa ar trebui sa functioneze mult mai bine ca un simplu mobil ? Ce spuneti,multumesc !

#2
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,511
  • Înscris: 19.04.2009
Fix fix sau mobil. Nu strutocamila.

Un mobil cu semnal sanatos.

Si fixurile alea de obicei sunt in Orange, Vdf sau...Digi. Si nu stiu cat semnal digi ai la tara :D

#3
vio73

vio73

    Guru member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,842
  • Înscris: 13.07.2010

View Postiditzi23, on 25 septembrie 2016 - 11:28, said:

Avand mari probleme cu semnalul la telefonul mobil,cand functioneaza bine cand distorsioneaza groaznic/culmea cand ploua este bine,cand este foarte cald se intrerupe des convorbirea,este o zona cu vai si dealuri,lansez intrebarea : fix-mobil sau mobil ? Ma gandesc ca fix-mobilul avand si antena externa ar trebui sa functioneze mult mai bine ca un simplu mobil ? Ce spuneti,multumesc !


Testezi rețelele celelalte mobile și vezi care are semnal.

#4
biogood

biogood

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,609
  • Înscris: 22.01.2011

View Postiditzi23, on 25 septembrie 2016 - 11:28, said:

Avand mari probleme cu semnalul la telefonul mobil,cand functioneaza bine cand distorsioneaza groaznic/culmea cand ploua este bine,cand este foarte cald se intrerupe des convorbirea,este o zona cu vai si dealuri,lansez intrebarea : fix-mobil sau mobil ? Ma gandesc ca fix-mobilul avand si antena externa ar trebui sa functioneze mult mai bine ca un simplu mobil ? Ce spuneti,multumesc !
Cand plec in excursii care tin mai mult sau in concediu pun in portbagajul masinii si un fixo-mobil bun pentru exact situatii de acest gen. Evident ca nu il poti cara pe unde mergi si nu asta e ideea, evident ca e mult prea mare pentru asa ceva. Daca semnalul e prost spre foarte prost la cazare, ma ajuta insa sa fac diferenta intre posibilitatea de a suna sau nu. Da, fix-mobil e solutia pentru problema pe care o expui, dar trebuie testat la fata locului inainte sa il cumperi, pentru ca aparent cand ploua ai propagare mai buna si semnal mai bun fata de perioada de timp cand e frumos si s-ar putea tot sa ai diferente mari de functionare. Ar fi de asemenea indicat sa iei in considerare si o antena Yagi conectata la fixo-mobil.

#5
iditzi23

iditzi23

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 249
  • Înscris: 05.01.2011
lex404 : fix fix - nu exista posibilitatea tehnica la nici un operator,desi e vorba de vreo 300m,fiind cartier al unui municipiu dinspre munte,telefonul mobil de acum e destul de bun la semnal;
vio : stii cum e la tara,ce crezi  ca mare diferenta este,anterior am facut testari ! ; biogood :da,fix-mobilul ar fi solutia,problema e ca am 24 ore de la operator sa constat ce si cum...multumesc pentru idei/solutii,mai testam !

#6
biogood

biogood

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,609
  • Înscris: 22.01.2011
Cum ai 24 de ore de la operator sa constati ce si cum???

#7
iditzi23

iditzi23

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 249
  • Înscris: 05.01.2011
Dra din shop-ul Orange mi-a spus ca voi incheia un contract pentru fix-mobil,valabil 24 h,dupa care merg in zona vizata si verific daca functioneaza sistemul.Daca nu,il duc inapoi si inchid contractul.Problema este ca eu nu pot stabili asa repede daca merge sau nu bine,am spus,conditiile meteo afecteaza puternic calitatea convorbirii,nu stiu daca asta este valabil si la fix-mobil ! S-a inteles ?!

#8
biogood

biogood

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,609
  • Înscris: 22.01.2011
Daca dai toate detaliile normal ca se intelege.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate