Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

UTCB sau Constructii Iasi ?

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
elisei1997

elisei1997

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 08.02.2016
Salutare. Am depus dosare privind admiterea la ambele facultati si astept raspuns,probabil o sa intru la ambele la buget,media de la bac fiind de 8,86. Pentru mine din toate punctele de vedere ar fi bine sa merg la Iasi. Intrebarea e daca facultatea din Iasi e mai slaba decat cea din Bucuresti privind complexitatea materiei si aspectul didactic.Vreau sa merg la aceasta facultate dar vreau sa invat,nu vreau sa o fac degeaba,vreau sa merg la cea mai buna. ( specializarea: Inginerie civila).
E mare diferenta dintre cele doua? ( In ce aspecte? )
Conteaza unde ai facut facultatea pentru ca dupa terminare sa te poti angaja ?

#2
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,576
  • Înscris: 16.03.2004
Contează ce știi, nu unde ai terminat.

#3
jhonnybravo

jhonnybravo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 81
  • Înscris: 18.07.2016
Iti spun din experienta.. UTCB..praf..Nivelul este atat de scazut, nici nu-ti vine sa crezi. Daca ai fost la un liceu bun, pai, sunt  sanse destul de mari sa  intalnesti tot felul de prosti acolo. Meseria o inveti dupa ce termini;) la facultate nu faci mare lucru;)...UTCB este cotat cu gradul A cred:))..dar, am vazut dobitocii care au terminat, lucreaza in proiectare si habar nu au pitagora:).
Nu zic ca la Iasi e mai bine..dar la UTCB..dezastru. Au facultatea de Geodezie, chiar se face carte- dar, prea multa carte. nu ai nevoie de atata carte. Daca ai lipsit la un curs, ai cam pus-o, trebuie sa recuperezi. Cred ca este cea mai grea facultate din tara.

Edited by jhonnybravo, 26 July 2016 - 15:53.


#4
neagu_laurentiu

neagu_laurentiu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,604
  • Înscris: 30.07.2003

 elisei1997, on 26 iulie 2016 - 15:39, said:

complexitatea materiei si aspectul didactic
Poti studia pe site la fiecare materiile, nu pot fi mari diferente la aceeasi specializare aprobata national.
Esti inca sub influenta dadacelii din liceu, in legatura cu aspectul didactic. Facultatea e altceva, tu centrezi si tot tu dai cu capul. Asa ca tu cauta sa una-alta si nu astepta de la nimeni. Asta daca vrei sa devii meserias.

 elisei1997, on 26 iulie 2016 - 15:39, said:

Conteaza unde ai facut facultatea pentru ca dupa terminare sa te poti angaja ?
Tu ma angajezi pe hartii (sigur, una la dosar sa fie) sau pe cunostine profesionale ?

Edited by neagu_laurentiu, 26 July 2016 - 16:13.


#5
Friskey

Friskey

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 11,500
  • Înscris: 11.01.2013
Toate facultatile din Ro sunt la fel, programa e aceeasi, profesorii sunt cam aceiasi deoarece predau la mai multe universitati.
La angajare nu conteaza unde ai luat diploma, oricum o sa o iei de la talpa broastei pana faci experienta.

#6
elisei1997

elisei1997

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 08.02.2016
Am intrat la Iasi. Topic inchis.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate