Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica
 Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila
 Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K
 Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...
 

Probleme BAC

- - - - -
  • Please log in to reply
12 replies to this topic

#1
biancasimona

biancasimona

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 14.06.2015
Daca nu ma prezint la prima proba (romana), nu pot sa intru la celelalte, nu? Si daca e asa si nu ma prezint la bac, trebuie sa merg la liceu sa ma reinscriu pentru sesiunea din toamna, nu?

#2
eStev

eStev

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,085
  • Înscris: 06.09.2012
De ce nu vrei sa te prezinti la romana?

#3
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,383
  • Înscris: 01.12.2001
Poti merge la cate probe vrei acum.
In toamna e alta sesiune si depui alt dosar de inscriere. De la a treia sesiune se plateste. Doar primele 2 sesiuni sunt gratis.

#4
biancasimona

biancasimona

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 14.06.2015
Deci daca nu merg la romana, pot sa merg la istorie si geografie, adica urmatoarele 2? Nu ma simt pregatita la romana si am nevoie de medie mare

Si daca dau acum la istorie si geografie, nu trebuie sa mai dau inca odata in sesiunea din toamna, nu?

#5
leul_tau

leul_tau

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,399
  • Înscris: 05.08.2013
Poti sa te prezinti la cate materii vrei tu, dar daca ai nota de trecere nu mai poti sa susti inca o data aceeasi materie din cate stiu, mai intreaba si tu profesorii, dirigintele, secretara... am inteles ca se vrea pentru viitor sustinerea   a 3 sesiuni de bacalaureat intr-un an daca nu ai reusit sa promovezi din prima...

Edited by leul_tau, 24 June 2016 - 12:56.


#6
paso87

paso87

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,448
  • Înscris: 06.08.2008
Adica intre a lua o nota mica si a nu te prezenta, alegi varianta sa nu te prezinti ?

Ce gandire e asta ?
Cum adica iti ratezi sansa de a promova bac-ul din prima ?
Daca iti pica ceva ce stii ?

Eu niciodata n-am fost de acord cu colegii mei ( de la liceu, de la facultate, etc) care au renuntat din start. Nu inteleg ce e in capul celor ca voi ?
Mergi acolo si fa tot ce poti.

#7
Ditian

Ditian

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,167
  • Înscris: 04.07.2007
Poti sa sustii o proba data doar daca ai peste 5 la cele trei probe dar media generala sub 6. Atunci iti alegi una din discipline si o dai din nou.

Edited by Ditian, 24 June 2016 - 12:57.


#8
biancasimona

biancasimona

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 14.06.2015
Prefer sa intru la facultatea dorita la anu, decat sa fac ce nu mi place toata viata. Multumesc de raspunsuri😚

#9
raspberry

raspberry

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 38
  • Înscris: 13.05.2016
Se poate fara probleme! adica o sa ai in dreptul materiei respective : Neprezentat. In toamna dai doar romana daca iei peste 5 la celelalte.

#10
Ditian

Ditian

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,167
  • Înscris: 04.07.2007
Te poti duce la proba de limba romana, dupa ce vezi subiectele si consideri ca nu reusesti sa faci cat ti-ai propus, te retragi din examen du 1,5 ore de la inceperea probei.

#11
oanilix

oanilix

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 09.06.2016
Pentru cei de la uman care au scris Ion

http://www.petitieonline.com/roomanul_ion_s_fie_punctat_la_subiectul_iii_de_la_examenul_de_bac
http://www.petitieonline.com/ion_roman_psihologic

#12
Ditian

Ditian

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,167
  • Înscris: 04.07.2007
Preventiv, propun sa facem o petitie online pt cei ce nu vor lua Bac-ul!

#13
superm

superm

    The difference is...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,770
  • Înscris: 30.07.2008

 oanilix, on 04 iulie 2016 - 21:33, said:



Uite ce se putea trata la subiectul II, rolul jocurilor pe dispozitive electronice in viata tinerilor : realizarea petitiilor online si influenta asupra mentalitatii si personalitatii tinerilor in mod special cresterea stimei de sine...

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate