Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sfarsitul woke-ismului si al core...

Renovare completa + pompa de cald...

Libre Office nu vad liniile

Modalitați amuzante și ...
 O disparitie de ani buni, Acces D...

Mancarea e scumpa

Parere achiziționare BMW G20

Schimbarea bateriei moderne la VA...
 Rostschreck Lidl

Si noi suntem Florin Piersic? / J...

Rascumparare euroobligatiuni (pri...

Detartraj partial slatina
 Cu ce pot izola fonic peretii pen...

Telefon cu senzor compass BUN

Blocare google chrome cu master p...

Instalare Siemens NX pe macbook
 

Este o problema daca iau osteocare si nurofen, au interactiuni?

- - - - -
  • Please log in to reply
11 replies to this topic

#1
Box_Manr1

Box_Manr1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 67
  • Înscris: 04.05.2009
Este o problema daca iau osteocare si nurofen? Cand ma pun in pat culcat incepe sa imi arda capul, sa se inroseasca ochii si sa fac febra mica(37.5). Iau nurofen pentru simptome. Dar de asemenea de ieri am inceput sa iau osteocare. Osteocare contine calciu magneziu, vitamina D si zinc. Pe zi iau osteocare si seara nurofen. Este vreo problema?

#2
debusy

debusy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,219
  • Înscris: 25.04.2012
nu e bine deloc. Nu se ia nurofen ca si preventie sau mai stiu eu pentru ce... Nurofen iei cand ai o durere mai proeminenta, insa tu faci abuz de el. E de recomandat sa mergi la medic si sa vezi exact ce probleme ai tu, sa-ti faci analize de sange si sa vezi ce ai lipsa si apoi incepi sa iei ce ai nevoie. Asa ca sa ai tu vitamine, calciu, vitamna D etc, mai degraba le iei din fructe, seminte de susan , de la soare etc decat sa te indopi cu pastile.

#3
xmanyacs77

xmanyacs77

    *Roman Patriot*

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,140
  • Înscris: 10.07.2013
Trebuie sa iei Ibusinus, este mult mai ok decat Nurofen..........Posted Image

#4
Box_Manr1

Box_Manr1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 67
  • Înscris: 04.05.2009

 debusy, on 14 februarie 2016 - 12:35, said:

nu e bine deloc. Nu se ia nurofen ca si preventie sau mai stiu eu pentru ce... Nurofen iei cand ai o durere mai proeminenta, insa tu faci abuz de el. E de recomandat sa mergi la medic si sa vezi exact ce probleme ai tu, sa-ti faci analize de sange si sa vezi ce ai lipsa si apoi incepi sa iei ce ai nevoie. Asa ca sa ai tu vitamine, calciu, vitamna D etc, mai degraba le iei din fructe, seminte de susan , de la soare etc decat sa te indopi cu pastile.

am fost la doctor, acum astept analizele de sange. Doctorul mi-a dat doar osteocare.

trebuie sa iau nurofen pentru ca altfel nu pot sa dorm....

Intrebare e daca osteocare si nurofen au interactiuni, daca se pot lua in aceasi zi.

Edited by Box_Manr1, 14 February 2016 - 13:02.


#5
debusy

debusy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,219
  • Înscris: 25.04.2012
mai bine asteapta rezultatul analizelor si apoi ia osteocare, in mod normal ar trebui ca in ziua respectiva (cand ai facut analizele) sa-ti si dea rezultatul, cel tarziu a 2a zi.

#6
Box_Manr1

Box_Manr1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 67
  • Înscris: 04.05.2009

 debusy, on 14 februarie 2016 - 13:04, said:

mai bine asteapta rezultatul analizelor si apoi ia osteocare, in mod normal ar trebui ca in ziua respectiva (cand ai facut analizele) sa-ti si dea rezultatul, cel tarziu a 2a zi.

Eu am luat osteocare si ieri si alalteri... daca il opresc acum nu poate fii o problema, sa se produca un dezechilibru ceva?

#7
tom_1133

tom_1133

    utilizator Linux Mint

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,716
  • Înscris: 10.02.2011
Mergi la farmacie si intreaba farmacista.
Ea sigur stie !

#8
ilietu

ilietu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,166
  • Înscris: 14.08.2008

 xmanyacs77, on 14 februarie 2016 - 12:52, said:

Trebuie sa iei Ibusinus, este mult mai ok decat Nurofen..........Posted Image
Detaliaza!

 Box_Manr1, on 14 februarie 2016 - 13:00, said:


trebuie sa iau nurofen pentru ca altfel nu pot sa dorm....
Detaliaza!

#9
debusy

debusy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,219
  • Înscris: 25.04.2012
nu se produce nimic, tu ai ceva reactii adverse la medicamentele respective, daca citesti prospectul o sa vezi ca asta se recomanda, intreruperea medicatiei.

#10
Box_Manr1

Box_Manr1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 67
  • Înscris: 04.05.2009

 debusy, on 14 februarie 2016 - 13:15, said:

nu se produce nimic, tu ai ceva reactii adverse la medicamentele respective, daca citesti prospectul o sa vezi ca asta se recomanda, intreruperea medicatiei.

Nu sunt reactii adverse de la medicamente. Eu am sintomele astea de vreo 8 zile. De asta m-am si dus la doctor.

Edited by Box_Manr1, 14 February 2016 - 13:19.


#11
debusy

debusy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,219
  • Înscris: 25.04.2012
oke am inteles. Bea multa apa sa se regleze temperatura corpului (cel putin 2 L pe zi), continua cu nurofen si astepata rezultatele la analize. Incearca sa iei nurofen cat mai putin posibil, nu e bine sa faci exces de el.

 Antitheft, on 14 februarie 2016 - 13:20, said:

Statul la calculator provoaca durerile de cap. Iesi si te aeriseste. Cand revii sa imi raspunzi la intrebare.
nu cred ca in 8 zile omul nu a iesit deloc afara. Ai dreptate la ceea ce zici tu, insa nu cred ca se pune in acest caz.

#12
Handicarpati

Handicarpati

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,579
  • Înscris: 11.06.2010
Nu este problema. Nurofenul este un antiinflamator nesteroidian , Osteocare are ceva vitamine si calciu magneziu zinc. Mai iei cumva alte medicamente ?

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate