Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sfarsitul woke-ismului si al core...

Renovare completa + pompa de cald...

Libre Office nu vad liniile

Modalitați amuzante și ...
 O disparitie de ani buni, Acces D...

Mancarea e scumpa

Parere achiziționare BMW G20

Schimbarea bateriei moderne la VA...
 Rostschreck Lidl

Si noi suntem Florin Piersic? / J...

Rascumparare euroobligatiuni (pri...

Detartraj partial slatina
 Cu ce pot izola fonic peretii pen...

Telefon cu senzor compass BUN

Blocare google chrome cu master p...

Instalare Siemens NX pe macbook
 

Ajutor pret xbox360

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
VladBtz

VladBtz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,702
  • Înscris: 24.09.2014
M-am uitat inainte pe OLX si preturile de acolo ma deruteaza complet . Unul cere 300 , altul 550-600 , altul 700 cu 8 jocuri cadou si nu imi dau seama cat la % este valoarea reala si cat la % este dorinta de a vinde cat mai repede .Daca va priecepeti la console poate mi-ati putea sugera un pret corect :


xboxu meu vine in cutia originala cu wifi capability , 4GB , o luna de XBOX Gold , 4 usb ports , cablu Av ,controler wifi . si cablu hdmi . Il am de 1 an jumate dar nu l-am folosit aproape deloc( d-aia il si vand) . Nu sunt disperat sa il vand , prefer sa-l las cateva luni la valoarea reala decat sa-l dau imediat cu 300 de lei sub valoarea reala.

Deasemenea ma gandeam daca ar fi bine sa ridic putin pretul cu GTAV si stick de 16 incluse sau daca ar fi mai bine sa le vand separat . ce ziceti?

#2
_Smiley_

_Smiley_

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,070
  • Înscris: 24.02.2006
electronicele nu-si pastreaza pretul. dupa "cateva luni la valoarea reala" o sa descoperi ca nu-l vei mai da nici cu "300 de lei sub valoarea reala"

#3
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,868
  • Înscris: 06.01.2008

View PostVladBtz, on 01 august 2015 - 14:20, said:

M-am uitat inainte pe OLX si preturile de acolo ma deruteaza complet . Unul cere 300 , altul 550-600 , altul 700 cu 8 jocuri cadou...xboxu meu vine in cutia originala cu wifi capability , 4GB , o luna de XBOX Gold , 4 usb ports , cablu Av ,controler wifi . si cablu hdmi...
Totul depinde de vechimea consolei, in ce stare e, daca e modata sau nu, accesoriile folosite si nu in ultimul rand capacitatea de stocare. Una e sa ceri 550-600RON pe o consola cu hard disc de 120GB si alta e sa ceri aceeasi suma pe una cu spatiu de stocare de 4GB.

#4
dragosmacovei

dragosmacovei

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,270
  • Înscris: 30.12.2013
Nou ar fi 500 lei? http://www.price.ro/...id=490828&asc=1

#5
VladBtz

VladBtz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,702
  • Înscris: 24.09.2014

View PostHider141, on 01 august 2015 - 15:42, said:

Totul depinde de vechimea consolei, in ce stare e, daca e modata sau nu, accesoriile folosite si nu in ultimul rand capacitatea de stocare. Una e sa ceri 550-600RON pe o consola cu hard disc de 120GB si alta e sa ceri aceeasi suma pe una cu spatiu de stocare de 4GB.

e ca noua , in stare perfecta . nu e modata .

View Postdragosmacovei, on 01 august 2015 - 15:55, said:



pe bune? doamne cat a scazut pretu....

#6
dragosmacovei

dragosmacovei

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,270
  • Înscris: 30.12.2013

View PostVladBtz, on 01 august 2015 - 17:00, said:

pe bune? doamne cat a scazut pretu....

Dintre magazinele cunoscute cred ca doar la flanco/emag mai gasesti modelul asta la 800 lei, insa nu merita pt ca la acelasi pret gasesti varianta cu 500GB http://www.altex.ro/...-xbox-live-gold

Poti sa incerci cu 500 lei sau maxim 600 in ideea ca e "la cutie", in stare perfecta si putin folosit. Daca il ai de un an si jumatate ar trebui sa mai aiba inca 6 luni garantie, un aspect important.

#7
born2lose

born2lose

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,788
  • Înscris: 06.09.2004
numai sa nu scrii in anunt ca vine la cutie cu wi-fi capability si 4 usb ports.

in general la obiecte sh nu exista pret corect. exista doar un pret convenabil si pt vanzator si pentru cumparator. incepi cu un pret mai mare de la care scazi treptat pana incep sa apara ofertele (dupa 7-10 zile, nu astepti 2 luni sa-ti dea cineva 'pretul corect'). de acolo, tine doar de puterea ta de negociere.

Edited by born2lose, 01 August 2015 - 19:37.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate